Ужгороду - 1132 роки: на загальноміському Віче вшанували полеглих Героїв

Цей день мав би бути святом. 1132 роки – велична історія, тисячоліття, що вплелися в життя нашого Ужгорода. Але зараз, на 1297-й день повномасштабної війни, історія зустрічається з болючою сучасністю.
В обласну філармонію на урочисте Віче з нагоди Дня міста прийшли ті, хто відчуває цю війну найгостріше – рідні загиблих Героїв, долучилися почесні громадяни Ужгорода, військові, представники влади та духовенство.
Віче розпочалося з виконання Гімну, а потім застигло в хвилині мовчання, що була важчою за будь-які слова. Це була мить для тих, чиє життя обірвалося, захищаючи наше.
До учасників Віче з нагоди Дня Ужгорода звернулися міський голова Богдан Андріїв, голова Закарпатської обласної ради Роман Сарай, заступник голови ОВА Ростислав Пріцак.
«Уже четвертий рік поспіль ми збираємося на загальноміське віче не як на свято. Це — момент пам’яті, пошани і вдячності. Час, коли ми визнаємо: війна змінила кожного з нас, принесла біль і непоправні втрати, – відзначив у своєму виступі міський голова Богдан Андріїв. – Наше завдання – зробити все, щоб ця історія мала продовження. Щоб завтра ми могли сказати дітям: ми змогли, ми вистояли, ми перемогли».
Очільник міста також наголосив, що головним завданням сьогодення залишається допомога Збройним Силам України. З початку року громада вже спрямувала близько 83 мільйонів гривень із бюджету на підтримку сил оборони.
«Цьогоріч ми присвоюємо звання Почесного громадянина Ужгорода ще 55 нашим захисникам. Але всі вони отримають його посмертно. Це страшні слова, це рана, яка болить у серцях не лише їхніх родин, а й усієї громади. Звертаюся до рідних полеглих: ми з вами. Схиляємо голови перед подвигом ваших синів, чоловіків, батьків... Обіцяємо: пам’ять про них житиме завжди», – зазначив Богдан Андріїв.
Присутні переглянули відео, у якому згадали всіх полеглих захисників від 2014 року. Завершили віче виконанням «Молитви за Україну» .













До теми
- В Ужгороді попрощалися із 50-річним солдатом Володимиром Йорданом
- Ужгород в жалобі: сьогодні в місті попрощалися із 31-річним солдатом Богданом Югасом
- Завтра, 6 серпня, в Ужгороді попрощаються із полеглим захисником Володимиром Йорданом
- В Ужгороді чадним газом отруїлися 12-річна дівчинка та її мама
- 75 351 гривню зібрали в Ужгороді під час благодійного велозаїзду Big Сity Ride
- Унікальний стінопис захристії кафедрального собору в Ужгороді відновлюють реставратори
- Ужгородський замок отримав цифрового двійника, який зберігає понад 700 років його історії
- Сьогодні в Ужгороді попрощалися із 44-річним солдатом Андрієм Куном
- В Ужгороді попрощалися із загиблим захисником України
- Безкоштовну вакцинацію домашніх тварин проти сказу проводитимуть 30-31 липня в Ужгороді
- В Ужгороді завтра знову прощатимуться із захисником
- Жива музика заради підтримки захисників: в Ужгороді просто неба сьогодні виступлять «Mnishek» і Сашко Буря
- В Ужгороді вшанували пам’ять жертв теракту в Оленівці та всіх загиблих у російському полоні
- 36-річного захисника України Миколу Філюка провели в останню земну дорогу в Ужгороді
- В Ужгороді завтра, 29 липня, прощатимуться із полеглим захисником Володимиром Рогачем
- Під час Ужгородської регати зібрали 94,8 тис. грн для ЗСУ
- Ужгород попрощався із 36-річним захисником Олександром Карбованцем
- В Ужгороді проведуть благодійний велозаїзд Big City Ride на підтримку ЗСУ
- В Ужгороді завтра, 28 липня, прощатимуться із полеглим захисником Миколою Філюком
- Ужгород завтра, 27 липня, прощатиметься із захисником Олександром Карбованцем

До цієї новини немає коментарів