Хустянин легких шляхів не шукав – піднявся на Монблан тудою, де важче
Штурм найвищої точки Західної Європи з базового табору на висоті 3750 м у дві сторони зайняв приблизно 15 годин.
Учасники експедиції - троє ужгородців, мукачівець, мешканець Чернівців та власне хустянин - обрали для себе складний маршрут: штурмували Монблан зі сторони Італії, де підйом набагато важчий. Більшість альпіністів задля безпеки обирають сходження на гору з французької території.
За словами Андрія Козира, на щастя, все обійшлося без пригод, адже насправді Монблан – досить серйозна гора, бо там щороку внаслідок сходження лавин хтось гине. Сприяла екстремальній мандрівці і погода.
«У цілому мандрівка тривала тиждень, власне у горах провели 5 днів, і це було незабутньо. Я завжди захоплювався горами. Першою підкореною вершиною стала хустська славнозвісна Замкова гора –(сміється). Згодом у списку з`явилися Татри. Але найбільшим досягненням є Монблан, аж дух захоплює від побаченої краси. Звичайно, часом було дуже небезпечно і моторошно, адже на льодовику багато тріщин глибиною від 5-и до 200 м, а то й більше. Але це того варте!», - поділився враженнями з "Голосом Карпат" хустський альпініст.
Довідково.
Монбла?н (фр. Mont Blanc, італ. Monte Bianco, букв. «біла гора») — кристалічний масив й однойменна вершина в Західних Альпах, на кордоні Франції та Італії, найвищий шпиль у Західній Європі. Довжина масиву 50 км. Площа зледеніння — понад 200 кв. км, великий льодовик Мер-де-Глас. Центр альпінізму.
До цієї новини немає коментарів