Роман про перших українських роботів презентують в Ужгороді

Роман про перших українських роботів презентують в Ужгороді
У понеділок, 17 жовтня, о 14.00 в приміщенні центру «Вікно в Америку» обласної бібліотеки (пр.Свободи,16, 1-й поверх) відбудеться презентація двох романів  «Кагарлик» та  «Перші українські роботи» письменника, журналіста «Громадського радіо» Олега Шинкаренка.

 

Книга Олега Шинкаренка "Кагарлик" (Видавництво Сергія Пантюка, 2014. Друге видання роману вийшло у 2015 році у видавництві "Люта Справа") – це сатирична антиутопія, кіберпанк та роман-дорога, що зображує життя в Україні через сто років. Відбулася російська окупація, внаслідок якої Україна повернулася у середньовіччя. Головний герой, чию свідомість використали для виготовлення комп'ютерів російських військових супутників, намагається повернути втрачену через це пам'ять та свою дружину. Для цього він вирушає у загадкове місто Кагарлик, де в результаті випробування новітньої зброї назавжди зупинився час.

Роман «Перші українські роботи» написаний в жанрі авантюрно-сатиричної наукової фантастики із гостро закрученим сюжетом. Але читачі, які знайомі із попереднім романом Шинкаренка «Кагарлик», знають, що більш за все автор любить порушувати жанрові канони та різноманітні літературні правила. Події роману розгортаються в Україні через сто років після наших часів. Гібридна війна з Росією все ще триває, але дві ворогуючі країни домовилися, аби уникнути людських жертв, відправляти на лінію зіткнення лише роботів. Взагалі роботи проникли у всі сфери людського життя: вони й на ринку, і в парламенті, і під землею, і в космосі. Поступово вони витісняють людей із їхніх звичних сфер життя, відбирають робочі місця, але не всі готові із цим змиритися. Таємнича терористична організація «Рух проти заліза» розпочинає анархічну війну проти кіборгів. Поступово ситуація з роботами виходить з-під контролю. 

Довідково: Олег Шинкаренко народився 20 лютого 1976 року у Запоріжжі. Закінчив Запорізьку інженерну академію (інженер з автоматики та контрольно-вимірювальних приладів), Класичний приватний університет (перекладач з англійської) та Міжнародну Академію Журналістики (Intajour, Hamburg). Працював інженером, а також кореспондентом декількох місцевих видань. З 2008 року мешкає у Києві, де займається журналістикою. Редагував сайт літературного конкурсу "Коронація слова". З 2002 року очолював Запорізький кіноклуб "Сходження", керував кіноклубом при видавництві «Смолоскип».Знімав відеоматеріали для проекту ВідеоТеКа (сайт «Телекритика»).Під час Євромайдану написав багато статей про події в Україні для американського сайту The Daily Beast. Писав також для проектів Institute for War & Peace Reporting та Future Challenges. З 2013 року працює на "Громадському Радіо", для якого створює два авторських подкасти: "Філософський Барабан" та "Механіка Революції".

Перше оповідання написав наприкінці 80-х. Шкільне захоплення науковою фантастикою, постмодернізмом та чорним гумором вплинуло на стиль його прози, надавши їй вкрай гротескного нахилу. Друкувався у журналах «НАШ», «ШО» та «Хрещатик». У 2006 році отримав літературну премію від видавництва «Смолоскип» за збірку оповідань «Як зникнути повністю» («Смолоскип». Київ, 2007). У 2009 році закінчив перший роман під робочою назвою «Смачного!», присвячений молодіжній субкультурі людожерів.

У 2013 році написав роман "Кагарлик" – сатиричну антиутопію про життя в Україні у 2114 році, через сто років після вторгнення російської армії та багатьох інших трагічних подій. У 2016 році написав роман "Перші Українські Роботи", який вийшов у видавництві "Люта Справа".

У 1994 році створив музичний ансамбль «Пропаганда чутками». Надалі грав у групах "Реліктові вантажівки", "Школа танців" та "Роза". У 2009 році створив студійний проект "Сирени Титану", в рамках якого записує альбом на вірші сучасних українських поетів.

У 2007 році написав кіносценарій для фільму режисера Наталі Рекункової "Зникнення Вавілонова" за мотивами власного оповідання зі збірки "Як зникнути повністю".

У 2014 році, працюючи інтерном в Institute for Public Affairs (IVO), Slovak Republic, написав дослідження "Ukrainian media market in a period of transformation after the Euromaidan". 

Вхід вільний.

 

13 жовтня 2016р.
-->

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів