Цигарки в Україні за кілька років коштуватимуть на рівні з європейськими

До того ж така ініціатива покликана поповнити бюджет за рахунок курців мінімум на 100 млрд грн і боротися з контрабандою дешевих українських сигарет в західні країни, пише Сегодня.
З 2008 по 2015 рік середня ставка акцизу на пачку сигарет збільшилася в 14 разів, а доходи держбюджету від шкідливої ??звички українців зросли з 3,5 млрд. грн до 22 млрд. грн відповідно. Разом з цим в Україні за цей період зменшився рівень поширення куріння з 25,6% до 18,4%. Але ставки на підакцизні товари в Україні значно нижче, ніж в європейських країнах. Зокрема на тютюнові вироби — в шість разів.
Згідно з проектом Міністерства фінансів №5132, в 2017 році середня ціна пачки сигарет зросте на три гривні – з 15 грн до 18 грн. Але при цьому вартість сигарет в Україні все одно буде залишатися нижчою, ніж в сусідніх країнах.
Тільки до 2024 року, при щорічному підвищенні ставки акцизу, вартість українських сигарет досягне мінімального рівня країн ЄС – 90 євро за 1000 сигарет.
Також очікується скорочення ринку до 40 млрд сигарет за рахунок зменшення споживання тютюну і контрабанди з України. Але рівень доходів в бюджет від акцизного збору сигарет не зменшиться, а навпаки – зросте до 100 млрд. грн на рік.
До теми
- Ювенали нагадали ужгородським продавцям про заборону продажу алкоголю та цигарок неповнолітнім
- В Словачинні показали літаки, якими возять контрабанду з Закарпаття (ВІДЕО)
- Навіть у каналізації: В Румунію із Закарпаття щодня потрапляють цигарки (ФОТО)
- На кордоні в Закарпатті молодий водій позбувся «RENAULT» – помітно нервував через цигарки
- Під одягом та в сумках: закарпатські митники знайшли в жінок приховані цигарки
- Стало відомо, що контрабандисти найчастіше намагалися перевезти через Закарпаття цьогоріч
- До уваги закарпатських курців! Ціни на цигарки скоро знову вдарять по карману (ВІДЕО)
- Гроза контрабандистів: 160 молодих охоронців кордону прибули до Чопського дозагону
- Коли закарпатці перейдуть на домашній тютюн: нові ціни на цигарки
- ДФС Закарпаття про "нюанси" правил продажу алкгоголю та тютюну
- Випередити контрабанду: аби мінімізувати дії контрабандистів, закарпатські прикордонники працюють на випередження
- Цигарковий контрабандист-невдаха позбувся авто на кордоні з Угорщиною
- Українець на Закарпатті позбувся автомобіля через приховані від митників цигарки
- Перевірка доходів і банківських рахунків чекає закарпатських отримувачів субсидії
- Ще більше жахіття хочуть розміщувати на пачках цигарок
- Угорець і українець у нас "влетіли" конкретно
- А у нас в балонах газ, а в угорців – нікотин
До цієї новини немає коментарів