Мельниченко не бачить підстав для передачі своїх записів Генпрокуратурі

Колишній майор державної охорони України Микола Мельниченко не бачить підстав для передання Генеральній прокуратурі України оригіналів своїх записів, нібито зроблених ним у кабінеті колишнього Президента Леоніда Кучми, і технічних засобів, за допомогою яких вони були зроблені.

 

"Я поділяю позицію постраждалих і не бачу ніяких підстав для виконання вимоги Генеральної прокуратури про обов?язкову передачу їй всіх оригіналів записів і записувальних пристроїв, а також про надання відповідей на 92 запитання (частина яких ма? значення лише для слухання справи в суді) обов?язково до проведення будь-якої експертизи записів", - сказано в заяві Миколи Мельниченка, опублікованій в інтернет-виданні "Українська правда" у четвер, 30 червня.

"При проведенні незалежної міжнародної експертизи я готовий надати тільки ті пояснення, які будуть необхідні експертам для їхнього висновку. Після встановлення автентичності записів я дам свідчення Генеральній прокуратурі й українським судам", - заявив Мельниченко.

Він підкреслив, що постраждалі наполягають на тому, що його "повторні свідчення повинні даватися ним тільки після того, як Генеральна прокуратура визна? його записи злочинних вказівок Кучми достовірними на підставі незалежної міжнародної експертизи".

Водночас Мельниченко висловив готовність узяти участь у проведенні експертиз записів розмов Кучми експертами, яких визначить спеціальний доповідач Парламентської асамблеї Ради ?вропи з розслідування справи про вбивство журналіста Георгія Гонгадзе Сабіна Лотхойзер-Шнаренбергер і погодять постраждалі ? колишній народний депутат України Олександр ?льяшкевич, а також мати і вдова журналіста Леся і Мирослава Гонгадзе.

Микола Мельниченко також нагадав, що ще на початку квітня 2005 року він погодився зустрітися з генпрокурором Святославом Піскуном, але той до цього часу до США не приїхав.

"Однак я ще раз підтверджую свою готовність зустрітися з генеральним прокурором на підставі погодженої процедури", - заявив він.

Крім того, у заяві Мельниченко вимага? від Генпрокуратури виконати рішення Печерського районного суду Ки?ва і допустити його адвоката до ознайомлення з матеріалами, що стали підставою для порушення кримінальної справи стосовно нього.

"Також наполягаю на тому, щоб були створені необхідні умови для приїзду і безпечного перебування в Україні Олександра ?льяшкевича і Сергія Шолоха (свідка у "справі Гонгадзе") для проведення необхідних процесуальних дій", - заявив Микола Мельниченко, відзначивши, що справу про вбивство журналіста потрібно розглядати разом зі справою про напад на ?льяшкевича.

/Українська правда/

 

01 липня 2005р.

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів