Скільки буде коштувати у 2017 році закарпатський чиновник

Скільки буде коштувати у 2017 році закарпатський чиновник
Держбюджет-2017: скільки регіони отримають з бюджету на "комуналку" та зарплати

 

Бюджетна децентралізація в самому розпалі. Привчаючи регіони до фінсамостоятельності, влада заклала до Держбюджету-2017 регіонах більше грошей на утримання чиновницьких апаратів, щоб більше власних коштів вони могли пустити на поліпшення якості життя жителів. Скільки з казни отримають якісь регіони і наскільки вдалося підвищити доходи областей за рахунок бюджетної децентралізації, з'ясовувало видання "Сегодня".

Як пояснив керівник секретаріату Ради підприємців при Кабміні Андрій Забловський, хоч і все більше ресурсів передається на місця, але не всі управлінці готові до такої самостійності: "Кошти будуть йти не тільки на зарплати бюджетників або утримання шкіл, лікарень, як це зараз відбувається в рамках бюджетної та освітньої субвенцій. Також гроші потрібні для реалізації інфраструктурних проектів, дорожнього будівництва, забезпечення комунальної сфери. і не факт, що всі регіони відразу зможуть розібратися в тонкощах освоєння цих коштів, адже коли грошей стає більше, то депутати з чиновниками на місцях часто не розуміють, куди їх направляти. Знову ж, зберігаються корупційні ризики, оскільки гроші можуть розкрадатися ".

Витрати на регіони, закладені в держбюджеті, по суті - кошти, які підуть на утримання чиновників облдержадміністрацій. Вони, як випливає з інфографіки, в 2017-му зростуть більш ніж на 60% в порівнянні з 2016 роком. Всього в держбюджеті на ці цілі закладено понад 6,3 млрд грн, або трохи менше 1% від видаткової частини головного кошторису країни. Варто відзначити, що в нинішньому році на утримання майже 250-тисячної армії "державних людей" в регіонах пішло 3,84 млрд грн. Виходить, що в 2016 році кожен житель України витрачав на обласні органи влади близько 90 грн, а в 2017 році буде витрачати приблизно 150 грн.

Як роз'яснив член Бюджетного комітету ВР Ярослав Дубневич, ці гроші витрачаються на здійснення виконавчої влади в регіонах. Тобто на зарплату співробітників, оплату житлово-комунальних послуг та інші видатки. У підсумку найбільше "коштує" для кожного з нас представник влади в Кіровоградській обл. - 267 грн на душу населення в рік, найменше обходиться в Донецькій обл. - 77 грн в рік. Як роз'яснив президент Украналітцентра Олександр Охрименко, така різниця у витратах не випадкова, адже дешевше чиновники для кишені пересічних українців там, де більше населення, і навпаки. Але в той же час середня кількість управлінців у різних регіонах відрізняється не набагато.

"Головні причини зростання витрат держбюджету-2017 на рівні місцевих органів влади можна пояснити збільшенням комунальних витрат і підвищенням мінзарплати чиновників до 3200 гривень", - уточнив Охріменко.

За матеріалами "Сегодня"

 

26 грудня 2016р.

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів