Митниця підтвердила наявність в українських сховищах 18 млрд. куб. м. газу

Центральна енергетична митниця України підтвердила, що в підземних газосховищах країни за станом на 6 липня міститься 7,8 млрд. куб. м. природного газу, належних російському ВАТ "Газпром".

 

"7,8 млрд. кубометрів, які належать "Газпрому", станом на нинішній день у повному обсязі містяться в українських підземних сховищах газу під митним контролем", - заявив головний інспектор відділу митного контролю і митного оформлення газу митниці Тарас Шепітько на прес-конференції в Ки?ві в середу, 6 липня.

Він спростував раніше опубліковану в ЗМ? інформацію про те, що належний "Газпрому" газ використовували як технологічний, так званий "буферний газ", і тому його не вдалося вибрати зі сховищ та передати російській компанії для подальшого використання.

"Крім цього газу (російського, - ред.) у сховищах містилося понад 10 млрд. кубометрів газу українського походження, тому жодних питань щодо технічної можливості його добору, не поставало", - зазначив Тарас Шепітько.

Він сказав, що російський газ, який наразі міститься в сховищах України, ввозили за договорами про збереження, а не купівлю-продаж, тому що національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" надавала послуги зі збереження газу, належного "Газпрому".

"Для того щоб забрати цей газ для своїх потреб, "Газпром" мав, за умовами договору, заплатити за ці послуги. Фактично, "Газпром" ще не сплатив за ці послуги зі збереження газу", - підсумував головний інспектор.

Раніше "Газпром" заявив про те, що в однобічному порядку зарахував належні йому і вміщені в ПСХ України 7,8 млрд. куб. м. природного газу як сплату за послуги з транзиту російського газу через територію України. Отже, російська компанія в 2005 році скоротить на відповідний обсяг постачання газу в рахунок оплати транзиту.

"Нафтогаз" не визна? рішення російського контрагента і наполяга? на переданні цього газу "Газпрому" протягом майбутнього опалювального сезону і четвертого кварталу 2006 року.

/Кореспондент.net/

 

08 липня 2005р.

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів