Ціни на бензин: зупиняться чи поповзуть далі?
Після весняної паливної кризи ціни на бензин дещо зросли і наразі залишаються стабільними.
У столиці літр бензину А-95 утриму?ться на рівні 3 гривень 30 копійок. Але тиждень тому міністр палива та енергетики ?ван Плачков запевнив, що слід очікувати подорожчання нафтопродуктів із російської сировини. Відтоді подорожчання бензину стало предметом жвавого обговорення. Якого ж підвищення очікувати і коли саме?
Перший віце-прем??р Анатолій Кінах частково дав відповідь на ці запитання. ?Підвищення світової ціни на сиру нафту до 60 доларів за барель призведе до перерахунку вивізного мита з Росії. У результаті ми одержимо близько 140 доларів за тонну. Це дасть певний відсоток ціни на бензин в Україні, максимум до 10%. Але підвищення відбуватиметься поступово?.
Бензин, на думку багатьох експертів, подорожча?. Україна, стверджують фахівці, не може залишатися в ізоляції від процесів, що відбуваються на світових ринках і насамперед у Росії, яка поставля? левову частку нафти в нашу країну. Тому подорожчання російської сировини (у Росії нафта вже кошту? 250 доларів за тонну) обов?язково призведе до зростання цін на готову продукцію, і до кінця липня літр ходового бензину А-95 подорожча? на 25-30 копійок. За інформаці?ю ?вана Плачкова, в липні російська сировина надходить на наші нафтопереробні заводи за ціною 350-360 доларів за тонну. Але серед фахівців ? й такі, які дивляться на речі не надто песимістично. Вони переконують, що сьогодні ринок нафтопродуктів стабільний, насичений пальним, тому дефіциту в липні очікувати не варто. А, отже, спекулятивного росту цін на бензин не буде, хоч незначні коливання, звісно, можливі.
Що думають люди в очікуванні подорожчання бензину? За результатами всеукраїнського опитування, проведеного ?Українським демократичним колом?, 32 відсотки жителів країни вважають, що подорожчання пального насамперед пов?язане з діями нафтотрейдерів, 17 відсотків громадян переконані, що впливають об??ктивні причини, зокрема подорожчання нафти на світових ринках. 14 відсотків звинувачують у ситуації уряд, а ще 8 ? Президента. Кабінет Міністрів України, на думку 58 відсотків опитаних, ма? регулювати ціни на пальне.
/Високий Замок/
До цієї новини немає коментарів