"4+1" – в Ужгороді українсько-словацька виставка акварельного живопису

Назву "4+1" можна розглядати по-різному: четверо українців і словак, або ж четверо авторів-чоловіків та одна художниця, – зазначив під час відкриття виставки Борис Кузьма. За словами голови обласної організації НСХУ, крім дарування естетичної насолоди відвідувачам, експозиція має і більш далекоглядну мету – відродити у крайових митців інтерес до техніки акварельного живопису, художні можливості якої нині дещо недооцінюють, і дарма. Для ще більшої переконливості орієнтовно у серпні-вересні митці планують провести велику обласну виставку винятково акварельних творів.
(58).jpg)
Привітала учасників експозиції начальник управління культури Закарпатської облдержадміністрації Вікторія Фролова, наголосивши, що творче добросусідство щодалі частіше знаходить прояви у цікавих проектах. "Щотижня в краї відбуваються спільні заходи зі словаками, угорцями, поляками, іншими нашими сусідами, і це є промовистим доказом того, що культура та мистецтво зближують наші народи, і що талановиті люди, професіонали завжди знайдуть однодумців для втілення своїх задумів, варто лишень робити кроки назустріч, шукати точки дотику".
(55).jpg)
В свою чергу словацький гість і учасник виставки Андрій Смолак шанобливо відгукнувся про закарпатських митців. Колега та приятель, власник арт-галереї у м.Сніна вже зо 20 років творчо взаємодіє з закарпатцями, організовуючи виставки та пленери обабіч кордону. Каже, мистецтво сусідів вельми зацікавлює і глядачів, і колекціонерів. Відтак, Андрій Смолак висловив намір представити цю виставку також у Словаччині.
(44).jpg)
У галереї ж "Ужгород" експозицію можна оглянути впродовж майже двох тижнів, після чого художники привітають містян і гостей краю традиційною великодньою виставкою.
(71).jpg)
(54).jpg)
(37).jpg)
(32).jpg)
(22).jpg)
(22).jpg)
Управління культури Закарпатської ОДА
До теми
- В Ужгороді перевіряли готовінсть Пунктів незламності
- Громади Закарпаття обговорили, як впроваджувати стратегічне планування й екологічну оцінку для ефективного розвитку й залучення ресурсів
- 48 митців і працівників культури Ужгорода стали переможцями міської премії за досягнення у галузі культури і мистецтва
- В Ужгороді у міській лікарні запрацювало сучасне реабілітаційне відділення
- На Закарпатті відбудеться “Мандрівний фестиваль” документального кіно Docudays UA: де й коли дивитися
- Брошури трьома мовами про краєзнавчий музей імені Тиводара Легоцького: в Ужгороді відбулася презентація
- В Ужгороді відбувся міжрегіональний обмін досвідом у протидії гендерно зумовленому насильству
- 2,99‰ алкоголю в крові: в Ужгороді нетверезий водій скоїв ДТП
- Військові 128-ї бригади подякували Ужгороду за підтримку
- В Ужгороді запрошують на екскурсію «9 скарбів спадщини: ремесла та промисли Закарпаття»
- За минулий тиждень на Закарпатті притягнули до відповідальності за нетверезе керування 15 водіїв
- В УжНУ триває проєкт з науковими установами Вишеградської четвірки для посилення співпраці прикордонних регіонів
- Ужгород у скорботі – сьогодні поховали ще одного Героя – 25-річного Михайла Гончарука
- В Ужгороді відбудеться «Вечір без цензури»
- За минулий тиждень поліцейські Закарпаття розшукали 9 водіїв, які залишили місце ДТП
- В Ужгороді протягом двох тижнів можна переглянути виставку дитячих робіт «Листівка миру»
- В Ужгороді відбудуться прем’єрні покази вистави «Загадкові варіації»
- Завтра Ужгород прощатиметься із захисником Михайлом Гончаруком
- 59 сіток передали у жовтні військовим волонтери, які виготовляють маскування у ПАДІЮНі
- В обласному кардіоцентрі встановлюють нові ліфти і розширюють програму медичних гарантій

До цієї новини немає коментарів