11 підлітків зі Світличного святкуватимуть Великдень в Ужгороді

11 підлітків зі Світличного святкуватимуть Великдень в Ужгороді
Група школярів із зони АТО гостюватиме в Закарпатті два тижні. У планах – майстер-класи, відвідування водоспаду Шипот, катання на конях та багато-багато інших цікавих занять.

 

Вчора в Ужгород прибула група школярів з с. Світличне Попаснянського району Луганської області.

Цей населений пункт знаходиться в так званій «сірій зоні», тобто безпосередньо біля передової, ближче нього до лінії зіткнення лише село Кримське.

Школу в Світличному вже збиралися закрити, але депутати місцевих рад відстояли навчальний заклад, «дійшовши» до Міністерства освіти.

Ініціатор проекту Роман Густі розповів, що школярам Світличного на перших порах не вистачало навіть найнеобхіднішого – ручок, зошитів, канцтоварів, книг. Тоді група ентузіастів організувала збір речей в Ужгороді, в СШ №3.

І ось – ідея знайшла своє втілення. 11 підлітків прибули до Ужгорода. Кошти на поїздку волонтери збирали як могли: пекли пряники і продавали їх біля соборів, здавали макулатуру, збирали добровільні пожертвування.

Велику допомогу надав центр «Неємія» – вони забезпечили гостям розміщення та харчування, відгукнулися й інші меценати: обідами дітей пригощає їдальня при податковій інспекції, дирекція Краєзнавчого музею влаштувала безкоштовну екскурсію по Ужгородському замку і скансену, на зустріч із задоволенням прийшла відома письменниця Галина Малик та т.д., православні парафіяни організовують кожній дитині великодній кошик з усіма необхідними святковими атрибутами – так що діти з самого приїзду оточені увагою і турботою.

Група гостюватиме в Закарпатті два тижні. У планах – майстер-класи, відвідування водоспаду Шипот, катання на конях та багато-багато інших цікавих занять.

– Чи легко батьки відпустили дітей в таку далеку подорож, – цікавлюся у вчительки Світличненської школи Людмили Василівни Петрухіної.

– Це вже третя поїздка наших учнів, хоча так далеко, звичайно, досі ще не їздили. Так що в цілому батьки розуміли, що це безпечно і надійно. Хоча, звичайно, хвилювання є. У нас в будь-який момент може статися загострення обстановки, і багатьом спокійніше, коли діти поруч, під наглядом.

За той недовгий термін, який луганські школярі побули в Ужгороді, позитивних вражень вони вже отримали чимало.

– Що сподобалося у нас найбільше?

– Сакури! – майже хором відповіли дві дівчинки, – вони такі гарні!

А дехто просто не міг відірватися від фонтану на Народній, довго-довго знімаючи відео його танцюючих струменів. Сюди ж прийшли, щоб поспілкуватися з однолітками, учні СШ№3 разом з директором Світланою Сапаргалієвною Фесенко.

Ми щиро сподіваємося, що поїздка в Ужгород сподобається маленьким гостям з неспокійних регіонів, і що до нас не раз ще приїдуть і інші однолітки зі східних областей України. Роман Густі запевнив, що планів у волонтерів чимало:

– Ми разом з ГО «Відродження України. Закарпаття » планували запросити в першу поїздку по 10 дітей з обох частково захоплених областей, та представники Донецької області поставилися до цього якось прохолодно. Можливо зараз, переконавшись, що все проходить добре, вони візьмуть участь і в майбутніх таких проектах.

Костянтин Черкай, Korzonews.info

 

13 квітня 2017р.

До теми

Коментарі:

  1. Галина Малик 2017-05-02 / 12:10:32

    Скажіть, шановний п. Черкаю, що означає " Галина Малик та т.д."???? Це такий журналістський стиль?