Закарпатське "Морське око" — найтоповіше озеро в Україні

Іноземні туристи залюбки зараховують природні чудеса України в свої маршрути. Озера створюють цілі казкові світи з дивовижним поєднанням барв, унікальною флорою та фауною.
Тож на берегах мальовничих водойм доволі легко бодай на кілька днів відірватися від реальності. Отже, підбірка найкрасивіших озер України складається з десяти водойм.
1. Синевир
Легендарне карпатське озеро значиться в списку must see для всіх, хто вирушив у тур чи прогулянку українськими Карпатами. Синевир – на висоті 1000 метрів над рівнем моря, і в оточенні крутих схилів з розлогими ялинами має вигляд справжньої перлини гірського краю.
2. Світязь
Озеро входить у групу Шацьких озер і числиться у списку “7 чудес України”. Світязь – одне з найбільших озер країни. При цьому вода в озері чиста і прозора, тож взявши човна і запливши на середину водойми, можна помилуватися розмаїтим підводним світом.
3. Біле озеро
Озеро розташоване в басейні річки Стир на Рівненщині. Вода в озері чиста, прозора і тепла, а місцеві жителі вірять в її чудодійні властивості і навіть називають водойму Ванною молодості. За легендою, у минулому панночкам носили воду з озера відрами – таким чином аристократки намагалися зберегти свою красу.
4. Озерце Окнище
У селі Оконськ Маневицького району Волинської області знаходиться вельми оригінальна природна пам’ятка – невеличке озерце з двома фонтанами посередині. Через підземні води Окнище сполучається з Шацькими озерами.
Вода у озерці багата на мінеральні солі, хоча її властивості повністю не вивчені і для лікувальних цілей вона не використовується.
Купаються в озері хіба що екстремали – температура води тут ледь досягає позначки у 9° С.
5. Ялпух
Озеро у місті Болград на Одещині розливається на 149 квадратних кілометрів і вважається другим за величиною озером Європи. У водоймі водиться 40 видів риби та чимало різновидів раків, а місцеві мешканці та гості залюбки відпочивають на піщаних пляжах.
6. Сиваш
Сиваш називають українським Мертвим Морем, адже вода в озері надзвичайно багата на мінерали і вважається цілющою. Рожевуватий колір озера надає йому фантастичного вигляду і приваблює мисливців на природні цікавинки.
Втім, прямо по ньому пролягає кордон між материковою Україною і окупованим Кримом. Тож аби отримати вільний доступ у найкрасивіші місця, краще їхати на Сиваш у складі туристичної групи.
7. Несамовите
Озеро розташоване у Карпатах, на висоті 1750 метрів над рівнем моря. З одного боку його оточують вражаючі валуни, а з іншого його прикрашають зелені луки. За легендою, якщо в озері вирішить покупатися людина зі злим серцем, у всьому краї вируватиме негода, натомість добрих людей озеро любить. Місцеві мешканці вірять: якщо самотній чоловік чи жінка вмиється водою з озера, неодмінно зустріне другу половину до кінця року, пише Depo.ua.
8. Шелехівське
Озеро розташоване біля села Межиріч на Сумщині виникло ще в льодовиковий період. Наразі вражає зеленими берегами з надзвичайно багатим рослинним світом.
9. Берестувате
Озеро на Кировоградщині, яке також називають Чорним болотом, можна вважати однією з найбільш таємничих водойм в Україні. Цікаво хоча б те, що вчені і досі не можуть визначити його глибину. За деякими версіями, Берестувати має подвійне дно: так, ілюзію дна створює опале листя і гілки. Озеро вкрите лататтям, туристів дивують екзотичні болотяні рослини. Ще одна фішка Берестуватого – вкриті зеленню “острівки”, які постійно мігрують поверхнею озера.
10. Кагул
Озеро в низині Дунаю вважають найбільш південною точкою України після Криму.
Недаремно саме Кагул обирають перелітні птахи для зимівлі. На берегах водойми красиво, тепло і майже немає вітру, а скелі та квітуча рослинність створюють унікальну картинку.
До теми
- Два закарпатські села представлятимуть Україну на світовому туристичному конкурсі
- За три місяці 2025 року національні природні парки Закарпаття відвідали понад 14 тисяч туристів
- З початку 2025 року найбільші музеї Закарпаття відвідали понад 90 тис. туристів
- Поляна та Ужгород лідирують у надходженнях зі сплати туристичного збору
- У Нацпарку «Синевир» розпочався сезон тиші
- Що, де і коли цвістиме на Закарпатті: опублікували календар цвітіння шафранів, магнолій, сакур та нарцисів
- Реабілітаційний центр у нацпарку «Синевир» став домівкою для семи диких тварин
- Туризм на Закарпатті приніс до бюджету України 130 млн грн податків
- У січні 2025 року на Закарпатті сплатили майже 2,5 млн грн туристичного збору
- Тепла зима сприяє передчасному пробудженню природи: у Нацпарку «Синевир» розквітли перші весняні квіти
- Зима в НПП «Синевир» - чарівність карпатського спокою
- На Закарпатті - сніголавинна небезпека: туристів просять утриматися від походів у гори
- Туристичні відзнаки 2024 року – рейтинг Турінформ Закарпаття
- Найбільші музеї Закарпаття у 2024 році відвідали майже 580 тисяч туристів
- Розпочалися зйомки фільму про зимовий туризм на Закарпатті
- Минулого року природні парки Закарпаття відвідали понад 173 тисячі туристів
- Із 30 ведмедів, які мешкають у Реабілітаційному центрі Нацпарку "Синевир", у зимову сплячку залягли лише четверо
- 22,5 млн грн туристичного збору сплатили на Закарпатті за 11 місяців цього року
- Найкращі виноградники Закарпаття у 2024 році. Рейтинг Закарпатської туристичної організації
- Реабілітаційний центр для порятунку оленів запрацював у НПП "Синевир"
До цієї новини немає коментарів