Найдорожчий художник України вперше покаже власні роботи в Ужгороді
Буде представлено понад 20 найкращих робіт митця із приватних колекцій, а також нові роботи. «Мистецтво, починаючи з епохи Відродження, завжди базувалося на співпраці між художниками і колекціонерами. Якби не було тих людей, які колекціонували роботи, то більшість художників, які стали знаменитими, не мали б змогу працювати, бо для цього потрібні кошти. В епоху Відродження кожна багата людина мала колекцію, бо це було престижно, і так воно є до цих пір. Виставка «Музейна колекція» є, певною мірою, подякою колекціонерам і намаганням їх об’єднати. Вони можуть бачити колекції одне одного, представити їх широкій аудиторії, а в перспективі мати музей приватних колекцій» (Анатолій Криволап).
Анатолій Криволап отримав класичну фахову освіту у Державному художньому інституті у Києві (тепер – Націона?льна акаде?мія образотво?рчого мисте?цтва і архітектури). Після завершення навчання впродовж 15 років активно шукав себе у мистецтві, не бажаючи творити в рамках соцреалізму. Протягом цього періоду близько заприятелював із польським лікарем Рішардом Врублевським, який став його близьким другом і великим поціновувачем творчості.
Важливою подією у творчому житті А.Криволапа стала республіканська художня виставка, присвячена 45-й річниці перемоги у Другій світовій війні (Київ, 1990). Представлений на ній твір митця “Багряні висоти” викликав значний резонанс, по суті, відкривши художника для мистецької спільноти. Невдовзі А. Криволап увійшов до складу творчого об’єднання “Живописний заповідник” (1992 – 1995), яке відіграло вагому роль у розвитку сучасного українського образотворчого мистецтва.
Наступні роки були позначені потужним творчим злетом й широким визнанням художника не лише в Україні, а й поза її межами. Роботи авторства А. Криволапа активно виставлялись, продавались і колекціонувались по всьому світу.
У 2011 році Анатолій Криволап став лауреатом загальнонаціональної премії «Людина року» у номінації: «Митець року». Тоді ж фотографія українського художника вперше з’явилася на обкладинці журналу «Forbes».
2012 року знаменною подією у житті митця стало вручення йому найвищої державної нагороди – Національної Шевченківської премії за цикл картин "Український мотив". Цикл складається із семи серій, присвячених змалюванню багатства й краси української природи – від Кримських гір та Карпат до рідних для художника пейзажів Київщини.
Джерело: uzhgorod.in
До теми
- На Закарпатті затримали групу підозрюваних у вчиненні хуліганських дій до правоохоронців
- В Ужгороді на пожежі загинув чоловік
- В Ужгороді затримали крадія, що повернувся на місце злочину
- На Закарпатті вручили нагороди «Ліга плюща-2024»
- Поліція Ужгорода затримала зловмисника, який заволодів автомобілем місцевого жителя
- Краса, яка змінює життя: в Ужгороді запрошують на фотовиставку, що змусить вас подивитися на себе по-новому
- Фотовиставку, які асоціює 1000 днів війни зі стійкістю, незламністю та мужністю усіх українців, розгорнули в Ужгороді
- 130 картин дружин та матерів полеглих захисників можна буде побачити в Ужгороді до 21 листопада
- В Ужгороді прикордонники Чопського загону разом з рідними і близькими полеглих Героїв провели спільну молитву
- Понад 58 тисяч гривень має сплатити п’яний водій-порушник, якого патрульні виявили в Ужгороді
- У Мукачівському замку відкрили музей війни
- Виставку «За Україну, за її волю» відкрили в Ужгороді
- У Кошице відкриють фотовиставку "Закарпаття і війна"
- Поліція Ужгорода викрила зловмисника, який викрадав номерні знаки з автівок та вимагав у власників за повернення гроші
- Вогнеборці Ужгородщини ліквідували масштабну пожежу в обласному центрі
- В Ужгороді поліція затримала зловмисника, який пограбував місцеву мешканку
- Науковці УжНУ активно долучилися до воркшопу з біоінформатики та обчислювальної біології у Румунії
- Ужгородські поліцейські встановлюють обставини автотрощі, внаслідок якої травмовано 5 людей
- Нацгвардійці привітали в Ужгороді дітей-переселенців з Маріуполя
- В Ужгороді сьогодні у 50 фото покажуть 2 роки з життя тилового Закарпаття
До цієї новини немає коментарів