Киянки, львів’янки та харків’янки завітали до Ужгорода задля культурних обмінів

До Ужгорода завітали:
Харків’янки
-
Наталя Іванова – ЄрмиловЦентр http://yermilovcentre.org/
-
Анастасія Леонова – Галерея «Come.in» https://www.facebook.com/comeingallery/?fref=ts
-
Іванна Скиба-Якубова – PR-аґенція "Bagels & Letters" https://www.facebook.com/BagelsLetters/?fref=ts
-
Оксана Коклонська та Тетяна Новікова – Академія візуальних мистецтв https://www.facebook.com/AcademyVisualArts/?pnref=lhc
-
Тетяна Пилипчук – Харківський літературний музей https://www.facebook.com/groups/lit.museum/?fref=ts
Львів’янки
-
Наталя Космолінська – кураторка візуальної програми форуму «ГаліціяКульт», Культурно-мистецький центр «Палац мистецтв» http://lpm.com.ua/
-
Ірина Магдиш – кураторка програми мистецьких резиденцій форуму «ГаліціяКульт», Департамент культури міста Винники (Львівська область) http://vynnyky-rada.gov.ua/; https://www.facebook.com/imagdysz?fref=ts
Киянки
-
Оксана Баршинова – кураторка візуальної програми форумів «ДонКульт» і «ГаліціяКульт» , Національний художній музей України
-
Любов Якимчук – кураторка літературної програми форумів «ДонКульт» і «ГаліціяКульт», літераторка, засновниця фестивалю «Метро до Кибинець»
-
Любов Морозова – кураторка музичної програми форумів «ДонКульт» і «ГаліціяКульт», музична критикиня, громадський діяч, блогерка https://www.facebook.com/lubasenok?fref=ts
-
Ольга Сагайдак та Юлія Грубріна – Dofa.fund
Закарпатську культурну спільноту представляли:
Ужгородці
Галина Танай (Nomen), Валентин Кузан (фестиваль «Березневі коти»), Банди Шолтес (літератор), Тетяна Колесник (ГО «Інститут міста Ужгорода), Тетяна Смріга (мистецький центр «Кубло»), Наталія Тарнай (ГО «ПораБуло»), Ерік Романець (стріт-арт), Михайло Маркович (Асамблея митців «Ротонда»), Наталія Шимон (галерея «Диптих»), Євгенія Напуда ( Закарпатська ОУНБ ім. Ф. Потушняка), Володимир Гуцул (історик), Ірина Бабунич (Sound of Poetry), Тудор Кілар (Тиса-FM, музичні фестивалі), Руслан Тремба (творча група «Кружка Есмарха»), Олексій Уманський (Кінозала ім. Стенлі Кубрика), Сергій Федака (літературознавеуь, УжНУ), Ольга Беца (музика, журналістика).
Мукачево
Денис Соболь, Віктор Віктор (ГО «Молодіжні ініціативи Закарпаття).
24 травня. Загалом 30 осіб взяли участь у Круглому столі «Регіональні соціокультурні форуми. Досвід і перспективи».
В рамках події всі учасники мали нагоду розказати про свій досвід, діяльність інституції, яку вони представляють, а також про мотивацію участі і нашому проекті.
Під час інтеграційної забави «Колаж стереотипів» закарпатці та гості створили колажі про своє бачення іншого регіону (закарпатці про Слобожанщину, харків’яни, львів’яни і кияни про Закарпаття). Ми плануємо у вересні, під час третьої міжрегіональної зустрічі порівняти ці колажі із баченням, яке з’явиться після візитів і співпраці.
25 травня. Другий день ми присвятили поїздці Закарпаттям:
- Відвідали Хуст, де мали екскурсію містом і піднімалися на гору з руїнами Хустського замку, з якої відкриваються мальовничі краєвиди.
- Відвідали село Іза – цент лозоплетіння.
- Завітали до Нижнього Селища, де познайомилися з виробництвом «Селиської сироварні». А також досвідом роботи в селі інтернаціональної комуни, яка опікується місцевим будинком культури, організовує дитячий театральний фестиваль «Птах», займається виробництвом органічних продуктів. У Нижньому Селищі нас гостинно приймала родина Пригар. Ми не лише мали нагоду продегустувати закарпатські страви, але й відвідати музей народних промислів, що організували власники садиби, а також потанцювати під запальні мелодії гурту «Гудаки». Спонтанно організувалася забава «Заручини Слобожанщини і Закарпаття». «Наречених» (ужгородця і харків’янку) вбрали у народні строї, закликали любити і поважати один одного і запросили до танцю.
26 травня. В першій половині дня харківські куратори мали змогу на запрошення ужгородських колег відвідати культурні інституції та локації, потенційно цікаві для проведення майбутнього форуму «СлободаКульт».
В другій половині дня, розбившись на групи по напрямкам: візуальне мистецтво, література, кіно, лекційно-дискусійна програма,- представники обох регіонів створювали перші начерки майбутніх програм. Важливою, в процесі роботи, була як міжрегіональна взаємодія, так і співпраця між напрямками.
Під час презентації ідей точилися дискусії, співавтори відповідали на провокативні запитання колег, слухали критичні зауваження і поради. Перші варіанти програм ми також плануємо зберегти і продемонструвати на зустрічі у вересні.
За результатами трьох днів спілкування ми бачимо, що утворилися міжрегіональні робочі групи, які будуть працювати над програмами майбутнього форуму «СлободаКульт».
В кінці червня в рамках Програми культурних обмінів : «Міжрегіональні соціокультурні форуми. Досвід і перспективи» закарпатці відвідають Харків і проїдуть Слобожанщиною (Чугуїв, Сєвєродонецьк, Лисичанськ, Святогірськ). Вони познайомляться з культурними інституціями і громадськими ініціативами, а також продовжать роботу над програмою форума «СлободаКульт».







До теми
- Закарпатські митці представили традиційну «Великодню виставку»
- В Ужгороді презентують книжку Романа Офіцинського про Августина Волошина
- Ужгородський скансен запрошує шанувальників мистецтва на виставку живопису та декоративної кераміки «Магія весни»
- «Ритми Великодня» - у музеї ім.Т.Легоцького в Ужгороді відкрили виставку
- Ужгород приймає V Всеукраїнський фестиваль камерного театрального мистецтва «Під цвітом сакури»
- В Ужгороді відкрили меморіальну дошку на честь чеського архітектора Петра Кропачека
- Ужгородський скансен запрошує на тематичну екскурсію з елементами реконструкції «Свято першої борозни»
- Визначено переможців Відкритого фестивалю-конкурсу театрального мистецтва «Ужгородський Березіль»
- У Закарпатському музеї народної архітектури та побуту представили виставку «Сільваші. Випадковості та монохроми»
- В обласному центрі - Відкритий фестиваль-конкурс театрального мистецтва «Ужгородський Березіль», який уперше проводить Академія культури і мистецтв
- В Ужгороді відкрили виставку робіт 13 молодих закарпатських митців
- 80 років Ужгородській музичній школі: перший державний мистецький навчальний заклад на Закарпатті відзначив річницю заснування
- Ужгородський скансен розпочав підготовку до Міжнародної виставки-ярмарку «Світ писанки» і запрошує до участі майстринь-писанкарок
- «Шевченко єднає Україну» – тематичний захід відбудеться у Закарпатському музеї народної архітектури та побуту
- В очікуванні Великодня: в Ужгородському скансені розпочинає роботу Майстерня писанкарства
- Ужгородський скансен запрошує на презентацію дебютної книги Михайла Марковича «Ватра в Карпатах. Репортажі з минулого»
- Ювілейну виставку творів Михайла Сапатюка презентували в Ужгороді
- Фестиваль “Драма сьогодення” в Ужгороді визначив цьогорічних переможців
- Шанувальників вишивального мистецтва запрошують до ужгородського скансену на виставку «Ойкумена Ірини Ольшанської: будуючи сенси»
- «Зруйнована культурна спадщина України» - в Ужгородському скансені представили тематичну фотовиставку
До цієї новини немає коментарів