Українсько-румунська делегація відвідала унікальну гідроспоруду на Закарпатті

Серед них: заступник Міністра екології та природніх ресурсів Микола Кузьо, представник ЄС в Україні Олександр Клітко, начальник управління експлуатації водогосподарських систем, енергозбереження та механізації Державного агентства водних ресурсів України В’ячеслав Розгон, начальник Басейнового управління водних ресурсів річки Тиса Володимир Чіпак, директор ГО «Всеукраїнська екологічна ліга» у Закарпатській області Василь Манівчук та інші.
Гості мали нагоду оглянути об’єкт, ознайомитися з особливостями його роботи та встановленими сучасними новинкам в галузі гідроенергетики. Як розповідає головний інженер групи «РЕНЕР» Юрій Королишин станція, потужністю 996 кВт, за планом щорічно вироблятиме енергії у 5,2 млн. кВт.год.:«При проектуванні та проведенні будівельних робіт застосовано досвід та передові технології європейських країн у цій галузі. Наші італійські партнери мають величезний досвід у будівництві гідрооб’єктів – у Південному Тіролі, регіоні Італії, який вдвічі менший від Закарпаття, на річках працює понад 1000 міні-ГЕС. Кількість виробленої енергії у краї складає 177% від потреби населення, тож надлишок продається у сусідні частини країни. Висока культура будівництва гідроелектростанцій дає змогу отримати економічні дивіденди та мінімізувати вплив на діяльність водних організмів».
За словами фахівця за такими ж принципами будувалась й станція у с. Лопухово. Вона естетично вписується у природній ландшафт, а склопластик, з якого виконано трубопровід (AMIANTIT, Німеччина), та біорозкладне мастило Panolin (Швейцарія) забезпечують екологічно безпечну взаємодію з водою.

Для безперешкодного переміщення місцевих риб на міні-ГЕС встановлено рибохід, оптимальне розміщення якого визначено інженерними, гідравлічними, біологічними і економічними міркуваннями і базується на вивченні світового досвіду та особливостей поведінки місцевих видів риб.
Окрім того, тут встановлено цікаві новинки у галузі гідроенергетики - систему очищення річки Брустурянка від сміття (технологія застосована в Україні вперше) та додаткову протипаводкову систему: автоматичний шлюз-регулятор дозволяє регулювати рівень води та мінімізувати негативні наслідки від можливих повеней, ризик виникнення яких на Закарпатті дуже високий.«Група «РЕНЕР» презентує екологічні підходи до будівництва власних об’єктів. Дуже важливо, що компанія є відкритою: будь-яка людина, будь-який фахівець може прийти і побачити, як працюють станції і наскільки дотримуються встановлені норми», - розповідає учасник делегації директор ГО «Всеукраїнська екологічна ліга» у Закарпатській області Василь Манівчук.
Детальшіше - у відеосюжеті
До теми
- Серед звільнених напередодні з полону - закарпатець
- Діти закарпатських військовослужбовців вирушили на відпочинок до Литви
- Після укусів комах: на Закарпатті двоє підлітків з ускладненнями потрапили до хірургії
- Відзнаку командира підрозділу – орден «Полеглого воїна» – присвоїли 11 закарпатським бійцям 33-ї окремої механізованої бригади.
- Закарпаття знову зустріло евакуаційний потяг із сім’ями з прифронтових областей
- «Замки Закарпаття»: в краєзнавчому музеї ім. Т. Легоцького відкрили нову експозицію
- Ще двох закарпатців звільнено з російського полону
- Сучасний дефібрилятор закарпатській команді ветеранів Gladiator передав Словацький паралімпійський комітет
- Краєзнавчий музей імені Тиводара Легоцького святкує 80-річчя: міжнародна конференція зібрала науковців із України та з-за кордону
- Унікальна операція на Закарпатті: військовому встановили 3D-протези обох ніг
- Стали відомі імена переможців конкурсів на здобуття обласних галузевих премій за 2024 рік
- До Ужгорода завітає з концертом Національний ансамбль солістів «Київська камерата»
- На Мукачівщині підбиття підсумки Міжнародного скульптурного симпозіуму
- Поліцейські Берегівщини повідомили про підозру архітектору, причетному до умисного пошкодження пам’ятки архітектури національного значення
- Закарпаття приймає фінал всеукраїнських змагань "Пліч-о-пліч Всеукраїнські шкільні ліги"
- Під час сьогоднішнього обміну з російського полону в Україну вдалося повернути ще трьох захисників-закарпатців
- У рідне село після російського полону повернулися двоє військових із Рахівщини
- На Закарпатті відбудеться 2-ий щорічний «ECO FILM FESTIVAL by CHYSTO. DE?!»
- На Закарпатті відбувся ІІ обласний етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»)
- «Карпатський скульптурний шлях» - на Закарпатті триває Міжнародний скульптурний симпозіум
До цієї новини немає коментарів