Великий Будапештський Цирк, що приїхав на гастролі до Ужгорода, показав, як утримуються циркові тварини
Питання використання диких тварин у цирках стала гостро підніматися у суспільстві. Більше того, в Україні виник цілий суспільний рух «Цирк без тварин», що проводить просвітницькі та зоозахисні акції.
Цими днями до Ужгорода з тритижневими гастролями прибув Великий Будапештський Цирк, у складі 20-ти артистів, 57-ми осіб технічного персоналу, п′яти учасників балету та 32-х екзотичних тварин, серед яких леви, слониха Майя, бегемотиха Ліна, верблюди, поні, коні, лама та інші. Цирковий потяг цирку Будапешту складається з 17 вантажівок із 13-метровими причепами, 38-ми кемпінгів для циркової трупи. Для того, щоб цирк розмістити знадобилася площа у 2 гектари.
«Саме тому ми не помістилися у Боздоському парку, де виступали у 2015 році», – зазначила офіційний представник Будапештського Великого цирку Вікторія Гриценко.
Поки збирається арена з висотою купола у 12 метрів, яка здатна вмістити 1700 глядачів, звірі у спеціально обладнаних вольєрах живуть на території біля ринку «Краснодонців». Гордістю цирку є слониха Майя. Саме вона стала зіркою серед ужгородського сегменту у мережі Facebook, адже місцеві мешканці бачили велетенську тварину у вікна своїх авто та міського транспорту і викладали відповідні фото у соцмережі.
«Свого часу її хотіли отримати багато цирків. Але її власники, а це циркова династія, захотіли довірити її саме нам. Вона ще молода – їй усього 30 років, а слони живуть понад століття. Майя виконує дуже складні цікаві номери, але там немає жодного елементу, який не був би їй притаманний у дикій природі», – зазначає пані Вікторія.
Щодо раціону Майї, то протягом доби вона з′їдає 150 кг сіна, 50-60 кг яблук та моркви і випиває 400 літрів води. Окрім того, близько 15 кг їжі на добу – це банани, шоколадки, яблука, кавуни, якими слониху пригощають члени циркової трупи. А бегемотиха Ліна з′їдає харчів приблизно у 1,5 рази більше, ніж Майя. І ще на 2 дні вона використовує 10 тисяч літрів води.
«Місцевим продуктам ми довіряємо навіть більше, ніж європейським, адже у закарпатських яблучках, наприклад, ще можна знайти черв’ячка, а це ознака натурального продукту», – додає імпортер цирку Вікторія Гриценко.
Щодо системи контролю за утриманням тварин, то при перетині кордону тварин першим оглядає ветеринар. Якщо звірі здорові, то він забирає їхні сертифікати, і тварини цирку знаходять під контролем ветеринарної служби того регіону, де гастролюють. У Європі перевіряє і сертифікує утримання тварин Міністерство охорони здоров′я тварин (у нас – ветслужба). Дресирувальників же ліцензують кожні 5 років. Процедура передбачає перевірку їхньої кваліфікації, здатності і можливостей утримувати тварин і працювати із ними.
Щоб отримати дозвіл на транспортування тварин, теж існує складна процедура перевірки відповідності транспортного засобу.
«Щоб, наприклад, перевозити слона, автомобіль має бути обладнаний протитравматичними бортами, резервуарами з теплою та холодною водою, кормом, камерою відеоспостереження за твариною. У нас все це є і ми маємо ліцензію на перевезення нашої Майї та інших тварин цирку», – зазначає Вікторія Гриценко.
Великий Будапештський Цирк у цьому сезоні відвідав вже Хуст, Берегово, Тячів, Солотвино, Виноградів. Тепер Ужгород, а далі Мукачево та Свалява, якою фінішують закарпатські гастролі цирку.
Попри рішення Мукачівської міськради щодо заборони виступів у місті цирків з тваринами, Великого Будапештського Цирку заборона не торкнеться.
«Заборона стосується цирків, де тварини утримують у неналежних умовах. У нас же є дозвіл від ветеринарної служби, Мінекології… Всі наші тварини мають відповідні сертифікати. Більше того, всі вольєри, де живуть звірі, є заводськими і теж ліцензовані», – наголошує представник цирку.
Безумовно, такого рівня підготовки та утримання тварин далеко не завжди дотримуються мандрівні цирки. Та й не всі люди люблять циркове мистецтво як таке. Дехто доволі критично ставиться до тварин у клітках як у цирках, так і в зоопарках, – і це теж виправдано. Але традиційно для дітей цирк – це свято. Саме маленькі глядачі найбільше полюбляють тваринок, щодо яких цирк є можливістю безпосередньо поконтактувати із цирковою фауною. У цей же час батьки захоплюються гімнастами та акробатами. Але будь-яка справа не повинна порушувати основоположного принципу мирного та гармонійного співіснування усього живого.
А поки трохи фото з-за лаштунків цирку.
До теми
- В Ужгороді сьогодні провели 37-річного захисника Валерія Маковського
- Обласний шкірвендиспансер припинив діяльність і буде функціонувати в Ужгороді як Відділ з лікування шкірних та венеричних хвороб Центру легеневих хвороб
- До Дня пам'яті захисників Донецького аеропорту в Ужгороді покажуть фільм «Кіборги»
- Завтра, 20 січня, в Ужгороді попрощаються із захисником Валерієм Маковським
- Пожежа у центрі Ужгорода - горіла кав'ярня
- Військові, які лікуються в місцевих шпиталях, побували на екскурсії в Ужгородському замку
- Ужгородська міська багатопрофільна клінічна лікарня отримала спеціалізований санітарний автомобіль від партнерів із Німеччини
- Закарпатський облмуздрамтеатр запрошує на ексклюзивні екскурсії «За лаштунки заради ЗСУ»
- В Ужгороді відкрили ювілейну, 75-ту мініскульптурку
- У штучній водоймі біля Ужгорода втопився чоловік
- Систематичне одержання хабарів від студентів: завершено слідство щодо декана одного з вишів Ужгорода
- Помер професор УжНУ, видатний вчений та громадський діяч Сергій Федака
- Стрілянина у передмісті Ужгорода: підозрюваного затримали патрульні
- В Ужгороді сьогодні, 10 січня, провели в останню земну дорогу 47-річного військовослужбовця Віталія Боднарчука
- Завтра в Ужгороді попрощаються із захисником Віталієм Боднарчуком
- В Ужгороді сьогодні попрощалися із 46-річним захисником, солдатом Сергієм Подвичем
- Кращою книгою Закарпаття 2024 визнали «Документальну історію лікарні імені Андрія Новака в Ужгороді»
- На Закарпатті затримали групу підозрюваних у вчиненні хуліганських дій до правоохоронців
- Завтра, 8 січня, в Ужгороді попрощаються із захисником Сергієм Подвичем
- Одне з найбільших релігійних свят – Богоявлення Господнє – відзначили в Ужгородському греко-католицькому кафедральному соборі
До цієї новини немає коментарів