Про що говорили і що вирішили на Вченій Раді УжНУ?
Декан медичного факультету Олександр Болдижар зазначив: «Емілія Йосипівна працює в університеті вже більше 40 років, є автором 314 наукових праць, за час наукової діяльності підготувала 7 кандидатів наук та 2 докторів наук».
Також Вчена рада надала звання «Почесного доктора ДВНЗ «УжНУ» доктору історичних наук, ректору Поморської Академії у 2008-2016 роках Роману Дрозду. Як наголосив проректор УжНУ з навчально-педагогічної роботи Ігор Король: «Роман Дрозд є першим ректором-українцем вищого навчального закладу в Польщі, українцем в серці і душі. Він зробив дуже багато для розширення освітніх та наукових зв’язків між Польщею та Україною. Зокрема, за часу його ректорства розпочалася програма семестрового навчання та подвійних дипломів між УжНУ та Поморською академією в Слупську, за якою вже більше 150 студентів успішно навчалися та стажувалися у Польщі».
Також звання «Почесного доктора ДВНЗ «УжНУ» присвоїли доктору філософії у галузі права Йозефу Тукалеку. З 2009 року він є доцентом кафедри приватного права Інституту прикладного права у Празі. Пан Йозеф Тукалек активно долучився до співпраці з УжНУ, зокрема в рамках підтримки інфраструктурних проектів університету.
Проректор з адміністративно-господарської роботи Дмитро Сойма детально поінформував Вчену раду про підготовку університету до роботи в осінньо-зимовий період. Він зазначив, що УжНУ готовий до опалювального сезону, 27 котелень забезпечені енергетичними ресурсами та перебувають у належному стані. Д. Сойма ознайомив з енергетичною інфраструктурою університету: «Упродовж весни-літа ми ґрунтовно підготувалися до нового опалювального сезону. Університет споживає за рік 5,3 млн Квт електроенергії на суму 8,672 мільйонів гривень, 60% з якої використовується на опалення приміщень факультетів. Ми встановили трьох-тарифні лічильники, які облікують електричну енергію по різних тарифах. Також були встановлені пристрої, які обмежують використання електричної енергії у години найвищої її вартості, що дає змогу заощадити до 15% вартості електроенергії за опалювальний період».
Крім цього, на кафедрі ядерної фізики, у корпусах університету на вулиці Університетській, 14, у новому ректораті, хімічному факультеті, ботанічному саду, СКТБ «Квант» були встановлені лічильники, які облікують реактивну електроенергію, в результаті чого вдалося заощадити близько 100 000 гривень. Детальніше про підготовку УжНУ до опалювального сезону можна дізнатися за посиланням.
На засіданні Вченої ради погодили створення в рамках кафедри плодоовочівництва та виноградарства біологічного факультету навчально-наукового виробничого центру «Деренівка». Також затвердили ліміт стипендіатів академічних стипендій на 1 семестр 2017-2018 навчального року у розмірі 45% від контингенту студентів, які навчаються за державним замовленням.
Крім цих питань, на засіданні Вченої ради погодили склад наглядової ради УжНУ, відкрили докторантуру зі спеціальності 052 «Політологія», затвердили створення спеціалізації магістратури «менеджмент в системі дошкільної освіти» в рамках спеціальності 011 «освітні та педагогічні науки».
Певні зміни були внесені також до правил прийому до університету. Так, на вакантні місця ліцензованого обсягу освітнього ступеня доктор філософії (заочна форма) додатковий прийом заяв і документів від вступників проводитиметься з 1 по 20 жовтня. Зарахування вступників до докторантури за державним замовленням відбудеться не пізніше 30 жовтня, за кошти фізичних та юридичних осіб - не пізніше 15 листопада 2017 року.
Також Вчена рада рекомендувала до друку низку наукових видань, зокрема монографій та збірників наукових праць. Наступне засідання Вченої ради буде приурочене до святкування річниці Ужгородського національного університету.
Джерело: Інформаційно-видавничий центр УжНУ
До теми
- Сакурове диво Ужгорода: як прищеплюють дерева і чому іноді на одному — два цвіти
- «Біологія — це моє!» — конкурс фото та відео до Дня довкілля для школярів від біологічного факультету УжНУ
- В УжНУ сьогодні навчаються студенти-іноземці із 26 країн
- УжНУ посів 10 місце серед українських вишів в рейтингу GreenMetric World University Rankings 2024
- Від початку 2024 року в УжНУ припинили навчання 549 студентів-чоловіків віком понад 25 років
- УжНУ - у топ-20 вищих навчальних закладів країни
- Успішна співпраця біологічного факультету УжНУ та Кошицького університету - науковці завершили спільний проєкт
- А ви знали, що в УжНУ є власний виноградник, де виготовляють вино?
- Викладачі біофаку УжНУ разом зі студентами науково працюють на винограднику (ВІДЕО)
- Школярі продовжують знайомство з УжНУ в Літньому університеті (ФОТО)
- Волонтеріат УЖНУ допомагає дітям: триває збір на реабілітаційну доріжку (ВІДЕО)
- Кафедра угорської філології УжНУ відзначила 60-річчя (ВІДЕО)
- Комікс про мандри в часі намалював і видав студент УжНУ Антон Гал
- Коворкінг для ВПО створили на базі бібліотеки Ужгородського національного університету (ВІДЕО)
- В УжНУ досі мешкають 573 вимушено переміщені українці
- В УжНУ триває ремонт у гуртожитку (ВІДЕО)
- В УжНУ діє фотовиставка, присвячена 77-річчю вишу та Дню захисників та захисниць України
- Ужгородський національний університет зустрів свою 77-у річницю (ВІДЕО)
- Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет відвідав УжНУ
- Люблю Ужгород! Студенти-іноземці – про місто, яке стало для них другим домом (ВІДЕО)
До цієї новини немає коментарів