Про толерантне суспільство та його виклики говорили в Ужгороді

У дні святкування професійного свята працівників освіти участь у роботі семінару взяла традиційна цільова група вчителів, вихователів і студентів із різних районів Закарпатської області. Тренери та проект-команда працювали з практичними завданнями, провадили дискусію з актуальних питань розвитку українського суспільства, засад громадянського суспільства, його громадянських цінностей, громадянської освіти і виховання, місця етнічного фактору та міжнаціональних відносин в регіоні. Зокрема, обговорювалися питання етнотолерантності, мови ворожнечі, причин і наслідків ксенофобної та антисемітської риторики, протидії дезінформації щодо етнічної дискримінації та антисемітизму у ЗМІ.
Остання проблема викликала жваву дискусію серед учасників заходу. Педагоги висловили глибоку стурбованість нетолерантними по відношенню до представників національних меншин матеріалами деяких засобів масової інформації в регіоні та їх відповідного впливу на свідомість молодого покоління. Під час заняття учасниками було обговорено чимало дискусійних проблем сучасного полікультурного регіонального соціуму, значна відповідальність у яких покладена на фаховий потенціал освітньо-виховних працівників Закарпаття.
Проект-команда працювала над комплексними питаннями громадянської освіти як засобу протидії мові ворожнечі у регіональному громадянському суспільстві, формування громадянських компетентностей молоді в контексті розбудови толерантних відносин у суспільстві, ксенофобної та антисемітської риторики, що руйнує толерантний базис громадянського суспільства.
На завершення учасники семінару зійшлися на думці нагальної необхідності активної співпраці представників громадянського суспільства і державної влади в напрямку протидії етнічній дискримінації та антисемітизму, а також відповідальному контролю за дотриманням принципів етнічної толерантності в засобах масової інформації та громадських і державних інститутах.
Закарпаття, яке має хороші історичні традиції функціонування толерантного громадянського суспільства, сьогодні як ніколи потребує громадянського єднання, міжнаціональної злагоди та розуміння всіма жителями своєї громадянськості. Адже тільки толерантне суспільство забезпечує мирне співіснування всіх національностей, що проживають в регіоні.
Джерело: Інфоклуб «Політична Просвіта»
ЧИТАЙТЕ також: Єврейський цвинтар став об’єктом нападу невідомих на "мінеральній" Свалявщині
До теми
- «Файна вишиванка»: в Ужгороді оригінально вітали з Днем вишиванки
- Втрачений Ужгород: про що писали газети сто років тому, у квітні 1925-го?
- 178 немовлят народилося у квітні у Клінічному перинатальному центрі в Ужгороді
- Весна в Ужгороді змінює фарби — сакури вже відцвіли, але краса не зникає
- Де знайти гліцинії в Ужгороді?
- В Ужгородському замку відбудеться бал, збиратимуть гроші для важкохворого Олежика Ригана
- На виставці іконопису говорили про створення музею ікон Закарпаття
- Не сакурами єдиними: в Ужгороді розквітли тисячі різнобарвних тюльпанів
- Ужгородський батальйон ТрО терміново шукає операторів БПЛА та спеціалістів з РЕБ
- Рожева весна на тарілці: в Ужгороді створили сакура-меню зі справжніми квітами
- «Світ писанки» в Ужгороді: передчуття Великодня та підтримка захисників
- В Ужгороді фіксують зростання випадків захворювання на кір – медики закликають вакцинуватися
- В Ужгороді влаштували перформанс із тисячею паперових журавлів
- В інклюзивній майстерні-кав'ярні «Янгол» продовжують серії різноманітних майстер-класів
- Унікальну операцію провели у Клінічній лікарні планового лікування в Ужгороді
- Ужгородців закликають долучитися до обговорень про перейменування однієї з вулиць на честь ректора Закарпатської академії мистецтв Івана Небесника
- У 2024 році в Ужгороді від туберкульозу померли 16 людей. Медики наголошують: ця хвороба виліковна, якщо вчасно її діагностувати
- Сакура в кадрі: благодійний фотоконкурс стартував в Ужгороді
- Соціальні майстерні БФ "Карітас–Ужгород" допомагають людям з ментальною інвалідністю
- Жінок, які чекають чоловіків з війни, запрошують в Ужгороді на захід з емоційної та психологічної підтримки
Ми толерантні, але негри повинні жити в Африці, а араби на Аравійському півострові, Тепер йдеш по Ужгороду майже кожен 100 житель кольоровий. У толерантній Японії іміграція забороненна, розвиток економіки один з кращих у світі, терактів немає, будьмо телерантні, як японці і будемо так жити!!!!!