Роман Блажан, режисер: "У мене давно жила ідея відзняти фільм про ромів"

Під час кінотуру відбудуться покази фільму «Сім історій успішних ромських жінок». Розпочнеться тур з Ужгорода, далі кінопокази відбудуться в 5 населених пунктах області, вони будуть супроводжуватися публічними дискусіями за участі представників ромських громад, місцевої влади, громадських активістів, науковців та представників медіа.
Наталія Зіневич, співавторка та наукова консультантка проекту, ромологиня сказала: «Дякую Міжнародному фонду «Відродження» за можливість презентувати наш проект і стартувати на Закарпатті, де найбільша в Україні ромська громада. Наш фільм присвячено 7 жінкам, які мешкають у містах, є громадськими активістками, мають активну громадську позицію. Почути від них ми хотіли секрет успіху, адже загалом для українського суспільства жінки-лідерки ще не є типовим явищем. Наші героїні добре відомі у ромському середовищі, але ще недостатньо знані для всіх інших українців. Щоб змінити це, зокрема, і був здійснений наш проект».
Роман Блажан, режисер фільму "Сім успішних ромських жінок України" додав: «У мене давно жила ідея відзняти фільм про ромів. Тому дуже цікаво було співпрацювати з професійним істориком та ромологом. Зйомки тривали майже 4 місяці».
Раїса Набаранчук, героїня фільму розповіла: «А я й не знала, що мене знімають «для телевізора». Я за те, щоб люди знали, хто ми. Що ми, цигани, не гірше інших, що у нас є розум, ми бажаємо всім благополуччя, здоров’я, що ми бажаємо усьому світу думати головою. У фільмі я розповідала про своє життя, свої погляди».
Менеджер Ромської програмної ініціативи Міжнародного фонду "Відродження" Сергій Пономарьов сказав: «Для фонду «Відродження» цей проект виявився дуже цікавим з багатьох точок зору. Це унікальний продукт, досі такого не було – персональні історії жінок, які власним прикладом показують, як ті чи інші аспекти ромської культури себе проявляють. Через власні розповіді вони роблять ромську культуру більш зрозумілою для всього населення України. Крім того, це можливість для ширшої суспільної дискусії, саме тому фонд і підтримав проект».
Мирослав Горват, депутат Ужгородської міської ради, ромський активіст додав: «Я вдячний тим людям, які започатковують такі нові проекти. Ви взяли одні з найкращих історій, можливо. Та на Закарпатті є багато історій, тому я хотів би, щоб таких проектів було багато і надалі».
Організаторами заходів є громадська організація «Платформа для змін «Ре:Дизайн» за підтримки Ромської програмної ініціативи Міжнародного фонду «Відродження».
Джерело: Ужгородський прес-клуб
До теми
- «Файна вишиванка»: в Ужгороді оригінально вітали з Днем вишиванки
- Втрачений Ужгород: про що писали газети сто років тому, у квітні 1925-го?
- 178 немовлят народилося у квітні у Клінічному перинатальному центрі в Ужгороді
- Весна в Ужгороді змінює фарби — сакури вже відцвіли, але краса не зникає
- Де знайти гліцинії в Ужгороді?
- В Ужгородському замку відбудеться бал, збиратимуть гроші для важкохворого Олежика Ригана
- На виставці іконопису говорили про створення музею ікон Закарпаття
- ТОП-10 закарпатських квітучих маршрутів, які викликають захоплення у туристів
- Не сакурами єдиними: в Ужгороді розквітли тисячі різнобарвних тюльпанів
- Ужгородський батальйон ТрО терміново шукає операторів БПЛА та спеціалістів з РЕБ
- Рожева весна на тарілці: в Ужгороді створили сакура-меню зі справжніми квітами
- «Світ писанки» в Ужгороді: передчуття Великодня та підтримка захисників
- В Ужгороді фіксують зростання випадків захворювання на кір – медики закликають вакцинуватися
- В Ужгороді влаштували перформанс із тисячею паперових журавлів
- В інклюзивній майстерні-кав'ярні «Янгол» продовжують серії різноманітних майстер-класів
- На Закарпатті розпочинають міжнародний проєкт зі збереження культурної спадщини краю за допомогою 3D-сканування
- Унікальну операцію провели у Клінічній лікарні планового лікування в Ужгороді
- Розвиток туризму й енергонезалежність: вигоди від встановлення вітрових станцій на Закарпатті
- Ужгородців закликають долучитися до обговорень про перейменування однієї з вулиць на честь ректора Закарпатської академії мистецтв Івана Небесника
- У 2024 році в Ужгороді від туберкульозу померли 16 людей. Медики наголошують: ця хвороба виліковна, якщо вчасно її діагностувати
До цієї новини немає коментарів