Україна сподівається залагодити з ООН скандал навколо миротворців у Лівані
Україна буде домагатися, щоб ООН переглянула свою ініціативу замінити український миротворчий контингент у Лівані контингентом іншої країни.
Як стало відомо раніше, ООН ініціювала заміну українського батальйону в Лівані після фінансових зловживань командування українського батальйону попередньої ротації; факти зловживань підтвердилися.
Керівник прес-служби Міністерства закордонних справ Василь Філіпчук повідомив у вівторок у Ки?ві, що Україна домагатиметься перегляду цього рішення.
"Ми зробимо все, щоб рішення про заміну нашого контингенту переглянули", ? сказав він.
Філіпчук пояснив, що пропозиція ООН вивести українських миротворців ? це тільки початок процедури, і вона ма? пройти узгодження на кількох рівнях.
"З боку ООН було запропоновано процедуру заміни нашого батальйону на інших миротворців. Це тільки початок процедури", ? сказав Філіпчук.
За його словами, Україна також докладе всіх зусиль, щоб цей випадок у Лівані не зашкодив українській миротворчій місії взагалі.
"Ми зробимо максимально все, щоб це не торкнулося нашої спільної участі в миротворчих операціях", ? сказав він.
Український миротворчий батальйон перебував у Лівані з 2000 року. Його завданнями було розмінування мінних полів і автодоріг, відновлення фортифікаційних систем місії ООН, а також будівництво нових опорних пунктів миротворчого військового контингенту ООН у Лівані.
Це не перший скандал навколо фінансових махінацій, пов?язаний із українськими миротворцями. Як повідомляв Кореспондент.net, 10 лютого в аеропорту "Бориспіль" було затримано українських миротворців, котрі супроводжували привезене з ?раку в Україну тіло померлого полковника Романа Середницького. У них вилучили понад 300 тис. незадекларованих доларів США. Проти затриманих було порушено кримінальну справу.
[b]Українські миротворці[/b]
Україна бере участь у міжнародних миротворчих операціях з 1992 року, за цей період у них взяли участь понад 20 тис. військовослужбовців.
Наразі близько 3 тис. українських миротворців відбувають службу в місіях ООН.
Зокрема, українці служать у Лівані, Сь?рра-Леоне, Косово, Грузії, Ефіопії і Еритреї, Конго, Ліберії, а також міжнародних силах підтримки миру в Косово, спільних миротворчих силах у Придністровському регіоні Молдови, українському миротворчому контингенті в складі багатонаціональні сили в ?раку.
Найбільша місія українських миротворців ? у ?раку. Однак Україна ма? намір вивести своїх солдатів із ?раку до жовтня 2005 року.
Наразі у стадії розгляду перебува? рішення про направлення українських миротворців у зону Голанських висот, і результату можна сподіватися найближчим часом.
Торік Україна отримала за участь у миротворчих місіях Організації Об??днаних Націй 75 млн. доларів.
/УКРОП/
До цієї новини немає коментарів