Конституційний суд схвалив поправки до Конституції про місцеве самоврядування

Конституційний суд України визнав конституційним законопроект № 3207-1 "Про внесення змін до Конституції України" у частині, що передбачає зміну положень про місцеве самоврядування, передають Українські новини.

 

Таке рішення Конституційний суд прийняв за зверненням Верховної Ради, яка просила надати висновки про відповідність законопроекту Основному закону України.

За таке рішення проголосувало 10 суддів, проти ? 4, один суддя підписав рішення з окремою думкою.

Голова Конституційного суду Микола Селівон повідомив, що запропоновані законопроектом зміни спрямовані на зміцнення системи місцевого самоврядування.

Коментуючи суть законопроекту, він повідомив, що з набуттям ним чинності будуть ліквідовані адміністративно-територіальні одиниці "село", "селище" і "місто", і буде введена нова адміністративно-територіальна одиниця ? громада.

Громада складатиметься з жителів одного або більше населених пунктів, вона матиме певні кордони і нею управлятимуть органи місцевого самоврядування.

Крім того, нагадав Селівон, законопроект передбача? право органів місцевого самоврядування створювати виконавчі органи. У зв?язку з цим законопроектом передбачена ліквідація інституту районних адміністрацій.

Голова Конституційного суду також зазначив, що законопроект скасову? положення Конституції про те, що місцеве самоврядування в Ки?ві і Севастополі визнача?ться окремим законом.

Відповідно до законопроекту, усі вищезгадані зміни набирають чинності з дня проведення в березні 2006 року чергових виборів до місцевих рад.

При цьому Микола Селівон наголосив, що механізм запровадження цих змін повинен бути дороблений. "Не можна за один день змінити територіальні устрої", - зауважив він.

[b]Політреформа[/b]

8 грудня 2004 року Верховна Рада прийняла, а Президент Леонід Кучма схвалив законопроекти про внесення змін до Конституції ? 4180 і ? 3207-1 (у першому читанні).

Відповідно до поправок, Кабінет Міністрів формуватиметься коаліці?ю фракцій і груп парламенту протягом місяця після чергових або позачергових парламентських виборів, прем??р-міністра призначатиме Верховна Рада за поданням Президента.

Поправки до Конституції, передбачені законопроектом ? 4180, могли набрати чинності з 1 вересня 2005 року у разі прийняття парламентом до цього часу законопроекту ? 3207-1 у частині визначення повноважень органів місцевої влади і місцевого самоврядування.

Однак оскільки законопроект ? 3207-1 не був прийнятий Верховною Радою до 1 вересня 2005 року, поправки до Конституції, передбачені законом ? 4180, наберуть чинності з 1 січня 2006 року.

 

14 вересня 2005р.

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів