Закарпатські землекористувачі сплатили до місцевих бюджетів понад 235,5 млн грн податку за землю

Закарпатські землекористувачі сплатили до місцевих бюджетів понад 235,5 млн грн податку за землю
Сума плати за землю, яка надійшла впродовж десяти місяців 2017 року від платників Закарпаття – понад 235,5 млн грн, що більше показника аналогічного періоду минулого року на майже 50 млн грн, – наголошують у Головному управлінні ДФС у Закарпатській області.

 

Беручи до уваги зростання надходжень, у органах ДФС краю зазначають, що, звичайно, значна частина доходів у вигляді плати за землю – 195,3 млн грн цьогоріч належить власникам земельних ділянок, часток (паїв) та землекористувачам з числа юридичних осіб.

Проте, платники плати за землю – фізичні особи теж виявились активними і сумлінними та забезпечили надходження податку на рівні 40,1 млн грн.

Слід пам’ятати, що плата за землю – це обов’язковий платіж у складі податку на майно, що справляється у формі земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності.

Платниками земельного податку є, зокрема, власники земельних ділянок та землекористувачі, а об’єктами оподаткування – земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні.

Водночас ст. 281 Податкового кодексу визначено категорії фізичних осіб, які мають право на пільги щодо сплати земельного податку, та надано перелік видів земельних ділянок та їх розмір, щодо яких зазначені категорії фізичних осіб мають право скористатися пільгами.

Від сплати податку звільняються: інваліди першої і другої групи; фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років; пенсіонери (за віком); ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»; фізичні особи, визнані законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Звільнення від сплати податку за земельні ділянки, передбачене для відповідної категорії фізичних осіб, поширюється на одну земельну ділянку за кожним видом використання у межах граничних норм.

Фахівці фіскальної служби Закарпаття звертають увагу, що для отримання пільги щодо сплати земельного податку фізична особа має подати до контролюючого органу за місцезнаходженням земельної ділянки заяву про надання пільги та документи, що посвідчують право такої особи на пільгу (паспорт, пенсійне посвідчення тощо).

ДФС у Закарпатській області

 

15 листопада 2017р.

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів