"Родниковий край": у Полянській об’єднаній громаді хочуть інноваційно-культурний етнопарк

Дану ініціативу громада хоче запропонувати Словаччині, щоб реалізувати як спільний Словацько-Український проект. Історично село було закладене словаками-переселенцями і донині зберігає словацьку етнокультурну спадщину в побуті і обрядовості.
Етнокультурним ядром парку має стати нове енергопасивне екоетнопоселення "Родникова Гута" на місці старого села. Інноваційним – Екосферний біоіндустріальний парк, збудований на полонині висотою більше 1000 метрів над рівнем моря, площею близько 54 гектарів. Окрім того, на базі великого лісового масиву з цінними породами деревини та рідкісними рослинами, передбачається створення екологічного лісопарку на площі орієнтовно в 350 гектарів.
Екоетнопоселення має стати взірцем гармонійного поєднання екологічної і етнічної словацької спадщини в сучасному українському обрамленні. Такий підхід, відповідатиме основній меті створення парків, яка, за версією UNWTO (Всесвітньої туристичної організації), якраз і полягає у формуванні високої культури взаємин людини і природи. При цьому будуть відтворені (принаймні в туристично-демонстраційній версії) як історичні, притаманні селу промисли (зокрема, виробництво предметів зі скла), так і нові види інноваційно-орієнтованої діяльності. Вагому роль в формуванні економічної бази просторового розвитку екопоселення та швидкого зростання доходів його жителів відіграватиме будівництво інноваційного геліотепличного біотехнологічного комплексу та місцевого переробного виробництва продукції з екологічно-чистої продовольчої сировини, а також сучасного безвідходного деревообробного виробництва.
Проект має стати однією з найважливіших складових майбутньої Стратегії сталого розвитку всієї об’єднаної територіальної громади. В свою чергу, її успіху сприятиме транскордонна співпраця.
Презентація проекту відбудеться 30 листопада цього року у Поляні в рамках Екофоруму.
Закарпатський Центр розвитку місцевого самоврядування
До теми
- У Закарпатській обласній станції переливання нестача крові всіх груп
- «Зимовий вернісаж»: у музеї Бокшая відкрили підсумкову виставку Товариства угорських митців Закарпаття
- Торт "Ужгородський замок" - презентували ще одну солодку родзику міста над Ужем
- Облаштували інфраструктуру, зробили запас дров: на Петросі підготували прихисток для туристів
- В Ужгороді запалили свічки на Менорі з нагоди єврейського свята Хануки
- У Закарпатському музеї народної архітектури та побуту триває марафон передріздвяних майстер-класів
- Шахраї використовують світлини військових для рекламування фальшивих посвідчень водія
- В Ужгородському замку відкрили сучасний інформаційний інфобокс, присвячений унікальній пам’ятці — церкві Святого Юрія
- На Закарпатті СБУ, Нацполіція та прикордонники ліквідували чергову «ухилянтську схему»
- В Ужгороді відкриють виставку «Косиця. Наша історія», присвячену десятиріччю студії традиційної вишивки
- На Закарпатті СБУ, Нацполіція та прикордонники ліквідували ще один незаконний «трансфер» ухилянтів через держкордон
- СБУ, Нацполіція та прикордонники затримали ще одного співучасника «інкасаторської» схеми для ухилянтів
- В Ужгороді провели вечір пам’яті Надії Панчук
- СБУ та Нацполіція блокували на Закарпатті ухилянтську схему: чоловіків доставляли до кордону на інкасаторських машинах
- У селі Іза триває активна фаза протиепідемічних заходів через спалах гепатиту А
- Відкрили дорогу та розпочинають вакцинацію: у селі Іза завершили протест
- Консульство Угорщини в Берегові отримало нового керівника
- В Ізі на Хустщині місцеві жителі перекрили дорогу та спалили карантинний пост – протестують проти обмежень через спалах гепатиту А
- У селі Іза на Закарпатті зафіксували спалах вірусного гепатиту A - фахівці рекомендують утриматися від поїздок туди
- На Закарпатті лісівники висадили Ліс пам’яті

До цієї новини немає коментарів