2017-й на Закарпатті видався вкрай насиченим на літературні події

2017-й на Закарпатті видався вкрай насиченим на літературні події
«Остання сторінка року» - це гарна традиція зустрічатися напередодні новоріччя, розповідати про нові книги та читати нові твори.

 

Тим більше, що 2017 був дуже насиченим. Очільник закарпатського осередку НСПУ Василь Густі розповів про творче життя спілки, нові видання. Тільки за сприяння обласної влади за бюджетні кошти вийшло 16 книг, більше половина з них – закарпатських письменників. За підтримки управління  культури Закарпатської ОДА  продовжилася традиція проведення таких чудових акцій, як «Цілюще слово»,  «Письменники -- сільській бібліотеці».

Побували літератори і на Шевченківській алеї, яку вони разом з лісівниками заклали в Ужгородському лісгоспі. У Шевченківські дні вони зустрічалися  зі студентами та школярами, виїжджали у райони. У народному музеї літератури при закарпатській організації НСПУ відбувалися чисельні презентації, пошанування ювілярів.

Приїжджали до закарпатських письменників і колеги з Пряшева. А на запрошення Союзу українців на день Незалежності  крайові літератори побували у Бухаресті, де вони  обговорили і проект угоди про творчу співпрацю, яку передбачають підписати під час фестивалю «Карпатська ватра» у наступному році. Побували на Закарпатті і літератори із Підкарпатського воєводства Польщі. Бажаними гостями письменників стали й учні із с. Попасне Луганської  області, які отримали в подарунок і бібліотечку книг закарпатських письменників.

Ще одна гарна подія - нарешті за бюджетні кошти побачив світ довгоочікуваний альманах «Сім крутих перевалів».  Тут  вміщено не тільки розлогий доробок крайових літераторів, а й багато світлин. Із сумом помічаєш, що багатьох зараз із нами вже нема.  Тож Петро Ходанич запропонував вшанувати хвилиною мовчання тих, які цьогоріч пішли у вічність. Серед них науковці, письменники, журналісти, які долучилися до підтримки  крайової літератури -  Ірина Густі Василь Німчук, Борис Галас...

Старійшина закарпатських літераторів іван Козак розповів про свої нові п'єси, звучали побажання та нові твори Галини Малик,  Людмили Кудрявськї, Надії Панчук,  Володимира Товтина, Юрія Шипа, Василя Мулеси.

Не обійшлося і без нагород. Так письменнику та науковцю Сергію Федаці голова Асамблеї громадських рад Федір Харута вручив почесну відзнаку 1 ступеня «Заслужений громадський діяч Закарпаття». А літературознавець та науковець Олександра Ігнатович за плідну роботу була відзначена Почесною грамотою обласної  ради.  А от на минулій сесії обласної ради члену НСПУ, угорськомовному письменнику Олександру Горвату  урочисто вручили відзнаку обласної ради та Закарпатської ОДА «За розвиток регіону».

 

25 грудня 2017р.
Çàãðóçêà...

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів