В Ужгороді розробили освітні програми, за якими готуватимуть учителів для шкіл з мовами навчання нацменшин

Ужгородський національний університет взяв на себе ініціативу в питанні вдосконалення методики викладання української мови для загальноосвітніх закладів з навчанням мовами національних меншин та розробив нові освітні програми, відповідно до яких на філологічному факультеті розпочнуть підготовку вчителів української мови та літератури для шкіл із угорською та румунською мовами навчання. У такий спосіб виш зреагував на новації Закону України «Про освіту», особливо щодо норм статті 7-ї – про мови викладання в загальноосвітніх навчальних закладах.
Мирослава Лендьелпроректор УжНУ
з науково-педагогічної роботиУжНУ є одним із апробаторів нової моделі викладання державної мови в школах з мовою навчання нацменшин в Україні.
Освітні програми, за якими студенти зможуть навчатися на філологічному факультеті УжНУ з 2018 року, – це «Українська мова і література в закладах загальної середньої освіти з викладанням мовами національних меншин», «Українська мова і література. Англійська мова і література», «Літературна творчість. Документознавство та інформаційна діяльність». Розробку програм підтримала особисто міністр освіти і науки Лілія Гриневич під час діалогу з освітянами Закарпаття у листопаді.
Галина Шумицькадекан
філологічного факультетуНаш філолог має бути готовим до роботи в мультилінгвальному середовищі...
Презентували програми на прес-конференції в Медіацентрі УжНУ 22 грудня. Про відповідне реагування університету на новації Закону «Про освіту» розповідали проректор з науково-педагогічної роботи Мирослава Лендьел, декан філологічного факультету Галина Шумицька, директор Українсько-угорського навчально-наукового інституту Олександр Шпеник, декан факультету іноземної філології Михайло Рошко, завідувач кафедри української літератури Валентина Барчан, завідувач кафедри української мови Іван Сабадош, доцент кафедри української мови Ольга Пискач, заступник декана, доцент кафедри журналістики Василь Шаркань.
Валентина Барчанзавідувач кафедри
української літературиЦі освітні програми забезпечать оволодіння компетенціями, що потрібні фахівцеві нового часу.
Відповідно до нової освітньої програми, на бакалавраті вчителів української мови та літератури, зарубіжної літератури для шкіл із навчанням мовами нацменшин готуватимуть протягом чотирьох років. Магістерська програма підготовки фахівців розрахована на півтора року.
На обох освітніх рівнях (бакалаврському і магістерському) майбутні вчителі української вивчатимуть практичний курс угорської / румунської мови, опановуватимуть етнокультурні особливості народів, особлива увага буде
Михайло Рошкодекан
факультету іноземної філологіїФакультетом активно долучаємося до співпраці з українськими філологами в цих програмах.
зосереджена на методиці викладання української мови й української літератури в закладах освіти з мовами навчання національних меншин.
Особливими є й умови вступу на навчання за цією програмою: крім української мови та літератури, історії України, випускники шкіл матимуть змогу скласти іспит із відповідної мови національних меншин – угорської або румунської. Або ж подати сертифікати ЗНО з іншої іноземної мови чи географії.
Іван Сабадошзавідувач кафедри
української мовиМаємо у корені змінити методику викладання української у школах з мовою навчання нацменшин.
Крім того, на філологічному факультеті УжНУ вперше запроваджують подвійну спеціалізацію – «Українська мова і література. Англійська мова і література». Випускники, які отримають дипломи за цією спеціалізацією, матимуть змогу викладати обидві мови – українську й англійську, а також українську та зарубіжну літератури.
Василь Шарканьзаступник декана
філологічного факультетуНаш випускник зможе працювати і в середній школі, і в початковій, і навіть у дошкільних закладах.
Не менш цікавою для абітурієнтів має стати й освітня програма «Літературна творчість. Документознавство та інформаційна діяльність», випускники якої зможуть працювати за сучасними престижними професіями діловода, референта, наукового редактора або займатися літературною творчістю.
Олександр Шпеникдиректор Українсько-угорського
навчально-наукового інститутуСтворено дуже важливі програми – це саме те, що вкрай необхідне для угорської меншини Закарпаття.
Наталія Толочко,
відео Віталія Завадяка
Медіацентр УжНУ
До теми
- В Ужгороді цими вихідними - спортивні змагання серед військових та ветеранів
- У Закарпатській обласній клінічній лікарні за 4 години виготовили і встановили протез військовому з Херсона
- Стали відомі імена переможців премії імені Петра Скунця
- Богдан Андріїв привітав з перемогами на всеукраїнському й світовому рівнях ужгородських спортсменів
- Поліцейські встановлюють обставини ДТП, що сталася на Ужгородщині
- В Ужгородській громаді знову болюча втрата - завтра прощатимуться із полеглим Героєм
- Понад 110 дітей вирушили на Міжгірщину в літній табір «Super Star Camp» від ГО «Європейська школа»
- Цієї суботи ужгородців та гостей міста запрошують на масштабну спортивну подію «Активні парки – Забіг Ужгород»
- В Ужгороді відбудеться освітній фестиваль для молоді
- Від початку року закарпатські патрульні розшукали 126 водіїв, які покинули місце ДТП
- Одразу 6 адмінпротоколів склали закарпатські патрульні на неповнолітнього керманича
- В Ужгороді урочисто вручили дипломи випускникам Академії культури і мистецтв
- В Ужгороді попрощалися із 39-річним солдатом Сергієм Гвоздецьким
- Каністерапія, руханка і усвідомлене дихання: в Ужгороді пройшов День спільнодії
- В Ужгородському скансені відбулася культурно-мистецька акція «Етнічна палітра Закарпаття»
- Ужгород завтра прощатиметься із полеглим Героєм
- В Ужгороді запровадили автоматизовану систему оплати за проїзд: як платитимуть пасажири
- В обласному центрі відбулися урочистості з нагоди Дня Конституції
- В Ужгороді цьогоріч – 15 двохсотбальників, із них двоє отримали по 200 балів із двох предметів
- В Ужгороді повідомлено про підозру експосадовцю Держземагентства, який незаконно передав у приватну власність заповідні землі в обласному центрі
До цієї новини немає коментарів