Січень 2018-го на Закарпатті буде по-новорічному щедрим на свята!

Січень 2018-го на Закарпатті буде по-новорічному щедрим на свята!
Зважаючи, як гулятимуть краяни у перший місяць Нового року, то й весь 2018-й рік у найзахіднішому регіоні буде весело.

 

Уже зараз в області відбувається безліч подій, пов'язаних з новорічно-різдвяним періодом. Не збавлятимуть обертів і після зустрічі Нового року - на січень вже анонсовано п'ять гучних святкових фестивалів.

Першим заходом, який традиційно відвідує чимало гостей, стане Міжнародний фестиваль-конкурс "Червене вино" у Мукачеві. Цього року він триватиме 9-14 січня. На захід з'їдуться приватні винороби. Впродовж фестивалю гостей розважатимуть відомі фольклорні гурти Закарпаття, колядницькі колективи та вертепи, естрадні гурти й ансамблі, відомі естрадні виконавці. Крім того, буде змога поласувати традиційними закарпатськими стравами.

"Червене вино" у Мукачеві - чи не найпопулярніший закарпатський фестиваль. У центрі Мукачева облаштовують своєрідне фестивальне містечко, а готуватися до цього заходу починають завчасно: організаційний комітет фестивалю працює над програмою. А винороби для участі у фестивалі повинні підтвердити наявність обладнання для виробництва вина та підтвердити наявність виносховищ. Учасники, заклади громадського харчування, повинні мати дозвільні документи, мати виїзне обладнання для торгівлі, надати заявлене меню, персонал має бути одягнений у фірмову уніформу або національний одяг. Визначення місця та номер будиночку учасників фестивалю здійснюється виключно шляхом публічного аукціону. Така кропітка робота себе виправдовує - "Червене вино" збирає чимало схвальних відгуків.

Поки Мукачево прийматиме відвідувачів на "Червеному вині", в Ужгороді 11 січня розпочнеться Міжнародний гастрономічно-колядницький фестиваль "Василля". Свято включатиме конкурс колядницьких гуртів і вертепів, а на набережній Незалежності розгорнуть ярмарок вина, меду, сиру, фермерських продуктів. Уже відомо, що на фестивалі представлять свою продукцію винороби не тільки з України, але й з Угорщини, Словаччини та Румунії. Переговори щодо участі у святі тривають також із виноробними компаніями інших країн, у тому числі Франції, Італії та Іспанії. Триватиме дійство до 14 січня.

У цей же час, 11-14 січня, на території Закарпатського музею народної архітектури і побуту в Ужгороді відбуватиметься обласний фестиваль "Коляди в старому селі", спрямований на збереження й відродження різдвяних традицій та звичаїв області.

Щороку участь у фестивалі беруть колективи з усього Закарпаття. Кількість учасників може сягати кількох сотень. Колядують та віншують словацькою, угорською, румунською, українською мовами та місцевим закарпатським діалектом.

Колядуватимуть і у місті Перечин. 13 січня там проведуть різдвяний фестиваль "Перечинські колядки". Програмою заходу передбачено виступи колективів, розваги, забави, святкові колядки, представлення різдвяних страв. Фестиваль "виріс" до міжнародного - крім закарпатських колядників, щороку тут виступають і колективи з міст-побратимів з Польщі, Словаччини, Чехії та Угорщини.

А наприкінці місяця на Закарпатті відбудеться скандальний і "кривавий" фестиваль гентешів (різників). Стартує ХІІ фестиваль-конкурс різників свиней 27 січня. У 2017 році фестиваль різників-гентешів опинився під загрозою через начебто спалахи африканської чуми свиней. Однак згодом фестиваль таки вирішили провести, бо підстав для скасування не знайшли.

Учасниками фесту стали 11 команд із України та Угорщини. На території заходу пропонували скуштувати м'ясних страв, домашніх напоїв, а також поспостерігати за майстерністю приготування наїдків зі свіжини.

Обирати розваги тим, хто вирішив навідатися на Закарпаття у січні є з чого. Однак варто пам'ятати: потрапивши у круговерть фестивалів, не так просто з неї згодом вибратися. Тож варто запланувати досить тривалу відпустку, про всяк випадок.

 

01 січня 2018р.
Çàãðóçêà...

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів