Торік депутати Закарпатської облради достукувалися до вищих ешелонів влади 50 разів

Торік депутати Закарпатської облради достукувалися до вищих ешелонів влади 50 разів
Вони відображають позицію найвищого представницького органу області з окремих суспільно важливих питань, що стосуються економічного і соціального розвитку регіону.

 

Звітуючись про роботу обласної ради за період  із грудня 2016 року по грудень 2017 року, очільник крайового парламенту Михайло Рівіс зазначив:

- Упродовж звітного періоду депутатами на пленарних засіданнях було підтримано 136 депутатських запити (це у три рази більше, ніж за аналогічний період 6-о скликання (для порівняння: із грудня 2011 року по грудень 2012 року обласною радою VІ скликання підтримано 45 депутатських запитів) до місцевих органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, а також до керівників правоохоронних структур, більшість з яких стосується вирішення найважливіших питань життєзабезпечення області. Це, зокрема: надання матеріальної допомоги важкохворим закарпатцям, ремонту та реконструкції об’єктів соціально-культурної сфери, поліпшення інфраструктури та дорожньої галузі. В усіх випадках надані роз’яснення та відповіді депутатам і обласній раді.

На сесіях обласної ради за цей час прийнято 50 звернень до вищих органів державної влади, силових структур – майже у 2,5 рази більше, як у минулому скликанні за відповідний період (21 звернення). Ці ініціативи відображають позицію найвищого представницького органу області з окремих суспільно важливих питань, що стосуються економічного і соціального розвитку регіону.

 Звернення стосувалися: будівництва мосту в смт Буштино Тячівського району; фінансування видатків за пільговий проїзд окремих категорій громадян, телекомунікаційні послуги та погашення заборгованості; фінансової підтримки сільгосптоваровиробників Закарпатської області; необхідності вжиття дієвих заходів із вирішення проблемних питань діяльності ЗОКП «Міжнародний аеропорт «Ужгород»; розширення повноважень місцевих органів виконавчої влади щодо визнання вантажів гуманітарною допомогою;внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17.10.2011 №1056 «Деякі питання використання коштів у сфері енергоефективності та енергозбереження»;відновлення залізничного сполучення на ділянці Солотвино – Великий Бичків Львівської залізниці; організації залізничного сполучення смт Великий Березний та 

м. Перечин зі столицею України; ротації бійців 128-ї окремої механізованої гірсько-піхотної бригади; передачі облдержадміністраціям повноважень із вилучення земельних ділянок зі зміною цільового призначення земель лісогосподарського призначення; необхідності збільшення обсягів фінансування на ремонт та експлуатаційне утримання мережі доріг загального користування області; прискорення доведення індикативних показників надходжень митних платежів до Закарпатської митниці ДФС; зняття ліміту на споживання електроенергії у нічний час; недопущення скасування мораторію на експорт необробленої деревини; розмитнення транспортних засобів спеціального призначення;внесення змін до правил перебування транспортних засобів з іноземною реєстрацією на території України.

Також порушено актуальне питання національних меншин краю щодо освітнього закону та висловлено сподівання на пошук компромісу у його вирішенні.

На звернення до центральних органів влади, прийняті обласною радою, надійшли відповіді, окремі з них, на жаль, – формальні відписки.

- Суспільно значимими зверненнями обласна рада засвідчила свою державницьку, патріотичну позицію, схвалюючи європейський вибір України, пришвидшуючи безвізовий режим для громадян України та відстоюючи право національних меншин на навчання рідною мовою, - підкреслив Михайло Рівіс.

Він також наголосив, що є певні позитивні реагування вищих органів влади на окремі звернення. Так, за результатами звернення депутатів Закарпатської області у структурі Головного управління Національної поліції у Закарпатській області відновлено відділ боротьби із незаконним обігом наркотичних речовин.

Враховуючи пріоритетність транспортного сполучення Закарпаття з іншими регіонами України та сусідніх країн, прийнято рішення профільного міністерства щодо запуску залізничного сполучення у напрямку «Мукачево – Будапешт».

Також значним досягненням депутатського корпусу Закарпатської обласної ради стали наполегливі неодноразові звернення щодо включення області до експерименту з фінансового забезпечення реалізації заходів із розвитку автомобільних доріг загального користування, завдяки яким продовжено дію експерименту на 2017 рік та поширено на всі регіони.

Прес-служба Закарпатської облради

 

05 січня 2018р.

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів