Прохання WWF призупинило вирубки в букових пралісах Закарпаття

Лист Держлісагентства зобов’язує Закарпатське, Івано-Франківське та Чернівецьке обласні управління лісового і мисливського господарства припинити видачу лісорубних квитків на проведення будь-яких лісогосподарських заходів на лісових ділянках, які ідентифіковані WWF як праліси і квазі-праліси. Загальна площа таких ділянок карпатських пралісів у лісгоспах, підпорядкованих ДАЛР, сягає понад 26 тис. га, а разом зі старовіковими лісами (квазі-пралісами) - понад 59 тис. га. Мораторій на вирубку цих ділянок, згідно з рішенням, діятиме до тих пір, доки питання про їхній статус не буде офіційно вирішено.
Праліси, з точки зору біорізноманіття, є найціннішими ділянками лісу, оскільки існують і розвиваються лише під впливом природи і практично не зазнали втручання людини. Вони мають високу життєздатність, стійкі проти несприятливих впливів, забезпечують надзвичайно важливі екосистемні послуги, котрі не у змозі повноцінно надати господарські ліси. Разом із тим, вже виявлені ділянки пралісів і старовікових лісів попадають під рубки і зараз, оскільки багато з них поки що не мають належного охоронного статусу. Так, за даними аналізу доступних супутникових знімків, більше 600 га вже втрачено з 2012 р.
Закон № 2063-19 про збереження пралісів, нещодавно підписаний Президентом України, надає нові можливості у сфері охорони унікальних лісових ділянок в Україні. WWF в Україні разом з Інститутом екології Карпат НАН України, Науково-дослідним інститутом гірського лісництва та іншими організаціями розробили методику ідентифікації пралісів і старовікових лісів. Вона зараз перебуває на фінальній стадії затвердження Мінприроди і цілком базується на критеріях, прийнятих в рамках Карпатської конвенції, а її ефективність експерти WWF та інших організацій випробували на практиці. Використовуючи цю методику, за підтримки компанії IKEA та Фонду Міхаеля Суккова станом на 1 липня 2017 року в Українських Карпатах вже виявлено майже 63 тис. га старовікових лісів, зокрема майже 31 тис. га пралісів. Розташування виявлених ділянок та їхні характеристики представлено на сайті.
Роман Волосянчук, координатор лісових проектів WWF: “Зберегти карпатські праліси - є пріоритетом для нашої організації незалежно від того, на якій території вони розташовані, адже після вирубки їх неможливо відновити. Карпати - практично єдиний регіон у Європі, де збереглися залишки справжніх непорушених центрально-європейських лісів. Підтримка Держлісагентства є критично важливою для збереження цих унікальних ділянок, і мораторій - це значний крок у цьому напрямку”.
Володимир Бондар, Заступник Голови Державного агентства лісових ресурсів України: “Лист Держлісагентства обласним управлінням має рекомендаційний характер. Однак, його виконання ми будемо контролювати. Відтепер, якщо лісгосп плануватиме проведення лісогосподарських заходів на якійсь із ділянок, визначених у переліку, він має надати вагомі аргументи. В іншому випадку, дозвіл на проведення рубок наданий не буде. Думаю, що контролювати цей процес Держлісагентству та його територіальним органам допоможуть і фахівці Всесвітнього фонду природи та небайдужа громадськість”.
До теми
- У замку "Паланок" студенти Закарпатської академії мистецтв відреставрували історичні меблі
- Офіційно: кількість осіб, які захворіли на гостру кишкову інфекцію та відвідували водоспад Шипіт, зросла до 38
- Травмувався в горах і не міг іти далі: на Закарпатті рятувальники допомогли 12-річному хлопчику
- На Закарпатті прокуратура повідомила про підозру держреєстратору за незаконне вилучення 4,9 га земель лісового фонду
- Невдала спроба обійти митний контроль: брендові костюми та взуття опинилися на складі митниці
- УжНУ увійшов у десятку кращих класичних університетів України
- Педагогиня із Закарпаття стала призеркою Всеукраїнського конкурсу «Джерело творчості»
- Прокуратура Закарпаття вимагає призначити максимальне покарання співмешканцям, які визнані винними у підпалі 10-річного сина
- Поліція Іршави розслідує аварію у селі Дубрівка: серед постраждалих - немовля
- Понад 130 щеплень за день: у Чинадійові пройшов День здоров’я для ромської громади
- Здійснив кілька пострілів та втік: поліцейські Тячівщини розшукали та затримали підозрюваного у замаху на вбивство
- Стартувала реєстрація на щорічний патріотичний забіг «Шаную воїнів, біжу за Героїв України»
- 2,9 ‰ алкоголю та чотири протаранені автівки — патрульні притягнули до відповідальності порушницю ПДР в Ужгороді
- Молодшого лейтенанта ЗСУ Шіца Вільгельма відзначено нагрудним знаком «Честь і доблесть Закарпаття»
- На Закарпатті прикордонники долучилися до здачі крові для поранених бійців
- Закарпатські митники запобігли незаконному переміщенню дороговартісної техніки
- Діти із Донеччини відпочивали на Закарпатті
- Розбудова культурних, туристичних та міжінституційних мостів: делегація Підляського воєводства відвідала Закарпаття
- Житлові будинки, електромережі, врожай: негода наробила чимало лиха на Закарпатті
- СБУ повідомила заочні підозри ще п’ятьом охоронцям російської катівні, яка діяла під час окупації Херсона
До цієї новини немає коментарів