Керівництво Ужгорода взяло участь в урочистостях на Красному Полі біля Хуста

Керівництво Ужгорода взяло участь в урочистостях на Красному Полі біля Хуста
В.о. Ужгородського міського голови, заступник міського голови Ігор Фартушок сьогодні разом з керівниками Закарпатської обласної адміністрації Геннадієм Москалем та облради Михайлом Рівісом, керівниками правоохоронних органів, головами міст, районних адміністрацій та рад, багатьма закарпатцями узяв участь в урочистостях на Красному Полі біля Хуста з нагоди 79-ї річниці проголошення Карпатської України.

 

Прибули до нас на святкування також голови обласних рад: Полтавської – Олександр Біленький, Івано-Франківської – Олександр Сич, Львівської – Олександр Ганущин.

Після виконання Гімну України та військових салютів на честь загиблих на Красному Полі юних захисників Карпатської України, із вітальним словом звернувся голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль. Він наголосив, що Карпатська Україна – один із етапів здобуття української державності. Згадав поіменно багатьох її творців, чиї імена зараз носять вулиці міст та сіл краю.

Голова Закарпатської облради Михайло Рівіс, який родом із Хустщини, зазначив, що причетні до нетривалої, але славної історії Карпатської України були і в його родині, провів паралелі мужнього протистояння небагатьох гімназистів регулярній армії загарбників із подвигом нинішніх захисників України на сході у зоні АТО.

Голова Полтавської облради Олександр Біленький сказав, що у них називають трагічні події у березні 1939 року на Закарпатті – Крутами під Хустом. А Олександр Ганущин – голова Львівської облради і наш земляк – наголосив на важливості вшановувати всі спроби становлення української державності.

Голова обласної ради Івано-Франківщини Олександр Сич передав нашому краю вітання від землі Степана Бандери та Романа Шухевича, а Шухевич саме на Красному Полі кристалізував свою майбутню звитягу. Підкреслив, що й нині маємо боронити свою державність, аби, як у випадку з Карпатською Україною, це питання не вирішувалося в чужих державах.

Після виступів посадовців баладу про Красне Поле та ще один музичний твір виконали народний артист України Петро Матій, солістка Заслуженого академічного Закарпатського народного хору Яна Садварій.

Під мелодію пісні "Ой, над Хустом ворон кряче" у виконанні Заслуженого академічного Закарпатського народного хору, до підніжжя Пам'ятного Хреста, встановленого на честь загиблих Карпатських січовиків, поклали квіти. Відтак священики різних конфесій провели спільну екуменічну панахиду за загиблими.

Прес-служба Ужгородської міськради

 

15 березня 2018р.
Çàãðóçêà...

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів