Як вирішити водно-екологічні проблеми Тиси? Версія 2.0: Мукачівська...

20 березня 2018 року в Мукачеві, у конференц-залі Мукачівської міської ради відбудеться друга зустріч із Підготовки Інтегрованого плану управління басейном річки Тиси. Початок о 10:00. Адреса Мукачівської міської ради: м.Мукачево, вул.Пушкіна, 2.
Обговорення із зацікавленими сторонами є частиною проекту «Посилення координації між плануванням управління річковим басейном і попередженням ризику затоплення задля покращення стану водних ресурсів басейну р. Тиси» (JOINTISZA), який здійснюється в рамках Дунайської Транснаціональної Програми ЄС.
Організатори обговорення — асоційовані партнери проекту в Україні:
— Державне агентство водних ресурсів України та
— Басейнове управління водних ресурсів річки Тиса в Закарпатській області.
Проект JOINTISZA фокусує свою увагу на координації зусиль, спрямованих на управління річковим басейном і його захист від затоплення. Відтак упродовж 2017–2019 років асоційовані партнери проекту братимуть участь у розробці оновленого Інтегрованого плану управління басейном р. Тиси. Єдиний для п’яти країн, цей план дозволить застосувати комплексний підхід до вирішення проблем у басейні, а також залучити фінансування для реалізації запланованих заходів.
Це друге обговорення з чотирьох, що плануються в Закарпатській області. Зустрічі розподілено за басейновим принципом, і перше обговорення в Ужгороді, що пройшло у лютому, було присвячено басейну Ужа. Зустріч у Мукачеві, що охопить басейн Латориці та Боржави, відбудеться 20 березня. Зустріч у Тячеві, де обговорюватимуть екологічні проблеми верхнього басейну Тиси, відбудеться у квітні. Заключний семінар відбудеться в Ужгороді у травні.
До конструктивного діалогу у Мукачеві щодо водно-екологічних проблем басейнів річок Латориця і Боржава було запрошено зацікавлених сторін Берегівського, Воловецького, Іршавського, Свалявського та Мукачівського районів. Учасниками зустрічі стануть представники не лише органів місцевої влади, а й водогосподарських організацій, лісового господарства, неурядових громадських екологічних організацій та ключових водокористувачів.
Усі небайдужі можуть висловити свою думку щодо підготовки Інтегрованого плану управління басейном річки Тиса на сторінці у Фейсбуці «Спілкуймося – Тиса шукає друзів». Для цього необхідно заповнити анкету.
Державне агентство водних ресурсів України є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра екології та природних ресурсів і який реалізує державну політику у сфері розвитку водного господарства та гідротехнічної меліорації земель, управління, використання та відтворення поверхневих водних ресурсів.
Басейнове управління водних ресурсів річки Тиса є бюджетною неприбутковою організацією і належить до сфери управління центрального органу виконавчої влади у галузі розвитку водного господарства і меліорації земель, управління, використання та відтворення поверхневих водних ресурсів – Державного агентства водних ресурсів України.
БУВР Тиси у межах своїх повноважень відповіднодо законодавства забезпечує у межах басейну р. Тиса реалізацію державної політики у сфері управління, використання, збереження та відтворення водних ресурсів, розвитку водного господарства, експлуатації водних об’єктів, гідротехнічних споруд, державних меліоративних систем, вирішує разом з органами виконавчої влади та іншими організаціями, установами, підприємствами питання забезпечення населення і галузей економіки водними ресурсами.
Контакти:
Басейнове управління водних ресурсів річки Тиса
м. Ужгород, Слов'янська Набережна, 5
Контактна особа: Світлана Ребрик
+38 (0312) 61 28 53
До теми
- «Файна вишиванка»: в Ужгороді оригінально вітали з Днем вишиванки
- Втрачений Ужгород: про що писали газети сто років тому, у квітні 1925-го?
- 178 немовлят народилося у квітні у Клінічному перинатальному центрі в Ужгороді
- Весна в Ужгороді змінює фарби — сакури вже відцвіли, але краса не зникає
- Де знайти гліцинії в Ужгороді?
- В Ужгородському замку відбудеться бал, збиратимуть гроші для важкохворого Олежика Ригана
- На виставці іконопису говорили про створення музею ікон Закарпаття
- Не сакурами єдиними: в Ужгороді розквітли тисячі різнобарвних тюльпанів
- Ужгородський батальйон ТрО терміново шукає операторів БПЛА та спеціалістів з РЕБ
- Рожева весна на тарілці: в Ужгороді створили сакура-меню зі справжніми квітами
- «Світ писанки» в Ужгороді: передчуття Великодня та підтримка захисників
- В Ужгороді фіксують зростання випадків захворювання на кір – медики закликають вакцинуватися
- В Ужгороді влаштували перформанс із тисячею паперових журавлів
- В інклюзивній майстерні-кав'ярні «Янгол» продовжують серії різноманітних майстер-класів
- Унікальну операцію провели у Клінічній лікарні планового лікування в Ужгороді
- Ужгородців закликають долучитися до обговорень про перейменування однієї з вулиць на честь ректора Закарпатської академії мистецтв Івана Небесника
- У 2024 році в Ужгороді від туберкульозу померли 16 людей. Медики наголошують: ця хвороба виліковна, якщо вчасно її діагностувати
- Був на межі життя та смерті: медики Закарпатської обласної дитячої лікарні врятували 15-річного хлопця
- Сакура в кадрі: благодійний фотоконкурс стартував в Ужгороді
- Соціальні майстерні БФ "Карітас–Ужгород" допомагають людям з ментальною інвалідністю
Посилення координації між плануванням управління річковим басейном і попередження ризику затоплення задля покращення стану водних ресурсів басейну р. Тиса на сьогодні є досить актуальним, так як у Закарпатті ми маємо низку проблем з використанням водних ресурсів, а саме
- маючи надлишок води весною чи восени аграрники відчувають її нестачу у весняно- літній період. Дуже мало використовують виробничники сільськогосподарської продукції річкову воду, а більше практикують для поливу скважини, де використовують підземні джерела, чим збіднюють запаси підземних вод. Останнім часом, при використанні великої кількості води змінюються її якісні показники, в якій зростає вміст солей. тому більше уваги слід приділити подачі річкової води у меліоративні канали, що полегшить доставку вод для поливу на поля. Адже краще ніж полив річковою прогрітою м'якою водою на противагу підземним водам не придумаєш. Що стосується грунтів - на даний час ми спостерігаємо помітне засолення грунтів при зрошенні підземними водами..
Ще є низка питань, які, надіюсь обговоримо 20 березня в Мукачевому.