Як відзначили свій день біологи УжНУ — Спогади...

Розпочали святкування турніром з міні-футболу, де в напруженій боротьбі між студентами та викладачами переміг досвід – воно й не дивно, адже викладачі біофаку цьогоріч знову у фінальному турнірі загальноуніверситетської спартакіади УжНУ здобули бронзові медалі.
Наступного дня відбулася міжнародна наукова конференція, на якій порушили актуальні проблеми біологічних та агроекологічних досліджень у Карпатському регіоні. На пленарне засідання були заявлені чотири доповіді. Зокрема, Dr. Rahella Carpa (Румунія) висвітлила аспекти мікробіоти ґрунту вулканічних відкладень; результати моніторингових досліджень та стану зелених насаджень Ужгорода були представлені доцентом І.В.Бесеганич.
Виступ студентки 4-го курсу Ольги Білак стосувався закономірностей функціонування ґрунтової мікробіоти в умовах вирощування «енергетичних рослин». Останнім представив свою доповідь «Сапроксилобіонтні твердокрилі та ксилотрофні гриби: порівняння різноманіття в букових пралісах і господарських лісах» доцент В.І.Чумак. Жваве обговорення, дискусії, обмін досвідом продовжилися у рамках чотирьох секційних засідань.
Колегами із Угорщини були представлені три доповіді, що розкривали сучасні аспекти агроекологічних досліджень. Матеріали конференції опубліковані окремим збірником, до якого ввійшли майже 100 праць молодих учених з Румунії, Угорщини, Словаччини, Франції, Алжиру та України.
Ярослава Гасинець
Того ж дня в ботанічному саду УжНУ стартував уже традиційний кулінарний конкурс «Біобоґрач party», де у вмінні варити традиційну закарпатську страву змагалися сім команд різних курсів та спеціальностей біологічного факультету, а також гурт викладачів.
Відкриваючи «Біобоґрач party», декан факультету Ярослава Гасинець привітала всіх із Днем біолога, побажала весняного настрою, смачного боґрачу та перемоги найкращим кулінарам. Також декан вручила грамоту за ІІІ місце з міні-футболу в щорічній загальноуніверситетській спартакіаді викладачів і співробітників УжНУ капітану команди біологічного факультету Михайлові Вакеричу, відзначила «Кращого викладача – 2018» (доцента кафедри ботаніки Василя Івановича Сабадоша) та «Кращого студента – 2018» (четвертокурсницю Аліну Гукливську).
Поки варився біобоґрач, зіграли й у брейн-ринг: спочатку серед студентів, де у фінал вийшла команда 4-го курсу, а потім команда-переможець змагалася з викладачами, де в результаті баталій перемогли знову студенти.
Святкування супроводжувалося веселими конкурсами, пісенними номерами Інеси Голибанич, Марини Кушнір та фаєр-шоу з використанням піротехніки від Надії Микулець.
Врешті дійшло й до оцінювання кулінарної майстерності учасників party. Вправність та вмілість у приготуванні гарячої страви визначали проректор з адміністративно-господарської роботи УжНУ Дмитро Сойма, декан біологічного факультету Ярослава Гасинець, Dr. Rahella Carpa (Babe?-Bolyai University, Румунія), Dr. Miklos Szabo (University of Nyiregyháza, Угорщина), випускник факультету й неодноразовий переможець біобоґрачу – Василь Павлище.
Після обговорення переможцем «Біобоґрач party» журі визнало команду 4-го курсу «Золота хромосома». Друге місце посів колектив п’ятикурсників «Чумак і Ко», третя позиція – у «Червонокнижних біологів» з 2-го курсу.
Переможці «Біобоґрач party» були нагороджені цінними подарунками. Заступник декана факультету з виховної роботи Андрій Сойма подякував меценатам – депутату Закарпатської облради Андрію Андріїву, студентській профспілці УжНУ та учасникам конкурсу за позитивні емоції і смачний боґрач.
Джерело: Медіацентр УжНУ










До теми
- «Файна вишиванка»: в Ужгороді оригінально вітали з Днем вишиванки
- Втрачений Ужгород: про що писали газети сто років тому, у квітні 1925-го?
- 178 немовлят народилося у квітні у Клінічному перинатальному центрі в Ужгороді
- Весна в Ужгороді змінює фарби — сакури вже відцвіли, але краса не зникає
- Де знайти гліцинії в Ужгороді?
- В Ужгородському замку відбудеться бал, збиратимуть гроші для важкохворого Олежика Ригана
- На виставці іконопису говорили про створення музею ікон Закарпаття
- Сакурове диво Ужгорода: як прищеплюють дерева і чому іноді на одному — два цвіти
- Не сакурами єдиними: в Ужгороді розквітли тисячі різнобарвних тюльпанів
- Ужгородський батальйон ТрО терміново шукає операторів БПЛА та спеціалістів з РЕБ
- Рожева весна на тарілці: в Ужгороді створили сакура-меню зі справжніми квітами
- «Світ писанки» в Ужгороді: передчуття Великодня та підтримка захисників
- В Ужгороді фіксують зростання випадків захворювання на кір – медики закликають вакцинуватися
- «Біологія — це моє!» — конкурс фото та відео до Дня довкілля для школярів від біологічного факультету УжНУ
- В Ужгороді влаштували перформанс із тисячею паперових журавлів
- В інклюзивній майстерні-кав'ярні «Янгол» продовжують серії різноманітних майстер-класів
- Унікальну операцію провели у Клінічній лікарні планового лікування в Ужгороді
- Ужгородців закликають долучитися до обговорень про перейменування однієї з вулиць на честь ректора Закарпатської академії мистецтв Івана Небесника
- У 2024 році в Ужгороді від туберкульозу померли 16 людей. Медики наголошують: ця хвороба виліковна, якщо вчасно її діагностувати
- Закарпатські студенти можуть отримати грант: "Відповідальне використання соціальних мереж: Виклики та можливості"
До цієї новини немає коментарів