Травневі грози. Поради від рятувальників

Травневі грози. Поради від рятувальників
Гроза є типовим атмосферним явищем для весни. Під час грози особливу небезпеку становлять розряди блискавки...

 

Управління ДСНС України у Закарпатській області нагадує громадянам основні правила безпеки під час грози:

  • якщо ви  вдома: зачиніть усі вікна та двері, в приміщенні не повинно бути протягу, що як магніт притягує кульову блискавку, тримайтеся подалі від електроприладів, антен, проводів – всі вони притягують розряд;

  • якщо ви на вулиці: уникайте високих дерев, металевих парканів, стін, біля яких ростуть дерева;

  • якщо ви  в лісі: не ховайтеся від грози на узвишші, знайдіть низькі дерева, що стоять поряд, ховатися під одиноким високим деревом небезпечно для життя. Ні в якому разі не бігайте й не плавайте. 

  • якщо ви в полі, знайдіть заглиблення в землі, воно повинно бути сухим – волога земля сильніше проводить електрику; якщо поблизу немає сухого заглиблення, сховайтеся в мокрій землі, але не лягайте в повний зріст.

  • якщо гроза застала вас під час прогулянки на велосипеді чи мотоциклі, терміново зупиніться – це небезпечно, коли ж ви знаходитеся в автомобілі, небезпека вам не загрожує. Але не забудьте зняти всі металеві антени з поверхні машини, які можуть притягувати розряди.

Запам’ятайте: всі електричні прилади, зокрема мобільні телефони, є своєрідними приймачами для кульових блискавок. Тому в жодному разі не користуйтеся ними під час грози, натомість негайно їх вимкніть.

Будьте розсудливі! Бережіть себе, своїх рідних і друзів!

Блискавка! Грозове попередження оголошено на Закарпатті

 

15 травня 2018р.
Çàãðóçêà...

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів