Коли та як садити зелень у відкритому ґрунті

Коли та як садити зелень у відкритому ґрунті
Дачники зі стажем знають, що садити зелень на городі завжди вигідно – вона швидко росте, невибаглива і її завжди є де використати. Окрім того, її можна вирощувати впродовж усього сезону.

 

Переваги садіння зелені навесні в тому, що вона зовсім невибаглива, не боїться заморозків, її можна вирощувати цілий рік і досить просто садити. Розповідаємо, як правильно садити зелень у відкритому ґрунті, на городі, на дачі для того, щоб вона радувала і була підмогою в цей важкий час.

Петрушка

Насіння петрушки перед садінням потрібно вимочити впродовж 2-3 днів у воді. Цю рослину варто вирощувати малими кущами, з відстанню не менше 15 см між ними. До викопаної заздалегідь невеликої ямки покладіть з десяток насінин. Після цього потрібно рясно поливати ділянку з поступовим зменшенням кількості води, допоки петрушка не зійде.

Кріп

Кріп варто садити якнайраніше, адже він не боїться холодів. Висаджують його кущиками з відстанню 10 см між ними й між рядками. Закладають насіння на глибину в 1,5 см. Вже через місяць-два зелень можна зрізати, не чекаючи на появу парасольок, що використовуються в маринуванні.

Щавель

Щавель – це багаторічна рослина. Сіяти її можна тричі на рік – на початку весни, в червні-липні та в жовтні-листопаді. Насіння варто закладати на глибину не більше 2 см. Вже у травні зі щавлю можна збирати зелене листя.

Базилік

Базилік вирощують розсадою. Висівати її варто у квітні. Таким чином ви отримаєте перший врожай раніше. Як варіант – висівати у травні на постійному місці. Кущі потрібно садити на відстані близько 30 см. Вже в липні ви зможете почати збирати врожай і продовжувати до вересня.

 

як і коли садити зелень / ©

як і коли садити зелень

Шпинат

Шпинат також морозостійка рослина, а отже садити його можна навіть у непрогрітий ґрунт. Насіння закладають на глибину 2-3 см з інтервалом у 5-10 см. Вже через чотири тижні після садіння ви зможете збирати врожай.

Рукола

Якщо ви полюбляєте середземноморську кухню, обов’язково садіть руколу. Її насіння висівають у відкритий ґрунт у квітні. Якщо ж ви вирішите висаджувати цю рослину розсадою – для цього садіть насіння на початку березня, а розсаду в ґрунт – у квітні. Дистанцію між кущами варто зберігати в 10 см, між рядами – в 30 см. Після садіння руколу необхідно поливати так, щоб ґрунт постійно був трохи вологим, особливо у спекотні місяці, коли її треба поливати щодня.

Коріандр і кінза

Ці невибагливі ароматні рослини, що вирощують заради листя й насіння, можуть розмножуватися самосівом. Коріандр і кінза – морозостійкі, тому починати висівати їх можна у квітні й продовжувати до липня. Закладати насіння необхідно на 1 см, з відстанню 10 см між кущами та 20 см – між рядами. Від липня вже можна збирати врожай, і так до вересня.

Фенхель

Фенхель – вимоглива рослина, їй необхідна достатня кількість тепла (не менше 6 ?), вологи та світла. Ви можете вирощувати його насінням або розсадою. Садити та збирати фенхель можна кожні три тижні. Глибина закладання насіння цієї рослини – 2 см, відстань міжряддя – 60 см. Зелень зрізають після дозрівання, а через три місяці й більше збирають врожай з качанчиків у 250 г та більше.

Орегано й майоран

Орегано й майоран варто вирощувати заради додавання їх до страв із м’ясом та маринування. Їх додають до їжі в невеликих кількостях, тому достатньо буде висадити кілька кущів, яких вистачить на цілий рік. Варто висівати орегано й майоран після того, як ґрунт прогріється. Ці теплолюби, якщо вирощувати їх розсадою, потрібно пересаджувати на початку травня. Насіння закладайте на 0,5-1 см у ґрунт, з відстанню у 20 см. Врожай збирайте після 30-40 днів від часу появи паростків.

Тархун

Тархун – багаторічна й невибаглива рослина. Її потрібно небагато, тому садіть 1-2 кущики. Робіть це від травня до жовтня. Насіння необхідно висівати у відкритий ґрунт. Відстань між кущами має бути 30 на 70 см. Перші гілочки тархуну можна збирати вже за 2 місяці після появи паростків від червня до жовтня.

Меліса

Меліса – це теж невибаглива багаторічна рослина, що може розростатися самосівом. В травні висаджують насіння на відстані 30 см у рядку та 60 см між рядками. В перший рік урожай збирають після того, як минуть 2 місяці від появи проростків. У другий та наступні роки мелісу збирають від червня до жовтня.

Садова м’ята

Садова м’ята – холодостійка рослина, вона швидко відростає навесні і її висаджують від квітня до червня в борозни глибиною 20 см. Насіння закладають на відстані 60 см. Через 1-2 тижні очікуйте проростання насіння, а ще через 2 місяці листя вже можна збирати.

Листова гірчиця

Листова гірчиця невибаглива до холодів, тому її варто вирощувати одразу, як розтане сніг. Цю рослину необхідно проріджувати після появи проростків так, щоб відстань між стеблинками була 5-10 см. Після достигання гірчицю збирають три тижні.

ТСН

 

11 березня 2024р.
-->

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів