"Попрацюємо над внесенням Галагова до списку ЮНЕСКО", – міністр культури в Ужгороді
Зокрема, Євген Нищук зазначив: “Ми вже зробили велику роботу задля того, щоб внести комплекс Держпрому в Харкові у списки ЮНЕСКО, подали номінаційне досьє, а тепер думаємо, як це зробити і з ужгородським колишнім урядовим кварталом Галагов. Що є спільне у цих регіонів, як мінімум те, що тут є що зберігати”. Також міністр культури зазначив, що разом із Геннадієм Москалем обговорили питання можливості об'єднання закарпатських замків в комплекс, якому варто надати статус національного, а також можливого створення музею лісосплаву.
Після офіційної частини розпочалася літературно-дискусійна програма форуму: “Свої” й “чужі” в часи війни” за участю українського поета, прозаїка та громадського діяча Сергія Жадана та письменника, журналіста, автора роману “Іловайськ” Євгена Положія.
“Є чітко зрозумілий “чужий”: той, хто проти нас воює. Коли ж ми всередині себе починаємо штучно ділитися на свій-чужий, визначати, хто з нас більший українець, а хто менший, ми втрачаємо силу. Є війна, яку ми маємо виграти, є люди, яких маємо повернути, і є права людини, які непорушні: навколо цього маємо консолідуватися”, – зазначив письменник під час розмови.
У перший день для відвідувачів відкрили три виставки. Виставка “Родинний альбом” на Набережній Незалежності – це фотографії закарпатських і слобідських родин за останні сто років, зібрані юними відвідувачами Харківської і Закарпатської обласних бібліотек для дітей та юнацтва. Спроба зрозуміти регіон, аналізуючи зовнішній вигляд людей, – ключова нитка модної програми форуму. “Ми хочемо виявити внутрішнє спільне – через зовнішні разючі відмінності, – говорить кураторка програми “Мода” Зоя Звиняцківська. – Слобожанщина і Закарпаття, два фронтири на Заході і Сході країни, обидва прикордонні, обидва мультикультурні, насправді багато в чому подібні одне до одного, хоча на перший погляд гранично різні”.
“СлободаКульт”, рамкова виставка однойменного форуму, розмістилася на двох локаціях: в культурно-історичному центрі “Совине гніздо” та галереї “Ілько”. Тут понад 150 творів живопису, графіки, скульптури, інсталяції, фотографії та відеоарту, створеного на Харківщині й Сумщині. “Почути голос мистецтва – це наш спосіб і відчути, і проаналізувати регіон, – говорить одна з кураторок ключової виставки Оксана Баршинова. – Як він зміг протистояти так званим “народним республікам”? Чому його багато хто вважає заледве не проросійським, а він – глибоко український, український сучасно – з відкритістю до нового, з готовністю включатися в європейський контекст”.
Третя виставка – виставка плакату «Чорнобиль 30 + Фукусіма 5» міжнародної трієнале екоплакату 4-й БЛОК, що вже майже 30 років проходить у Харкові. Виставка відкрилася в атріумі Закарпатської ОДА.
Завершився вечір концертом на театральній площі “Радіо “Афродита” (так називалась короткохвильова радіостанція УПА) – нового проекту Міська Барбари з Юрком Єфремовим.
* * *
Нагадаємо, сьогодні, 15 травня, стартував двотижневий культурний форум “СлободаКульт”. Нагадаємо, участь у форумі беруть близько 150 митців і мисткинь, дослідників і дослідниць культури зі Слобожанщини (перш за все, з Харкова).
У середу форум продовжиться відкриттям виставки «Мамо, ввімкни світло» від студії Aza Nizi Maza, розмовою про пошук ідентифікації міста «Харків – Ужгород на відстані 1286 км», котру модеруватиме голова українського Суспільного телебачення Зураб Аласанія, майстер-класом для родин, де зростають діти з особливими потребами та низкою інших подій.
До теми
- В Академії культури і мистецтв відбувся фольклорно-мистецький форум «Барви народного танцю»
- В Ужгороді відбувся обласний фольклорний фестиваль-конкурс «Веселковий передзвін»
- В Ужгороді відбудеться обласний фестиваль-конкурс «Веселковий передзвін»
- 5 музеїв Ужгорода, про які ви могли не знати (ФОТО)
- В Ужгороді стартував Всеукраїнський дитячий театральний фестиваль-премія «Золота китиця».
- Ужгородський скансен оприлюднив програму до Дня музеїв
- В Ужгородському скансені відкрили виставку живопису Аврелії Федор
- У краєзнавчому музеї ім.Т.Легоцького триває персональна виставка живопису Василя Вовчка «Весняні мелодії»
- «В моїм серці Лемковина» – виставку з такою назвою відкрили в Закарпатському музеї народної архітектури та побуту
- Закарпатська обласна філармонія запрошує на концерт «Музика єднає покоління»
- Майже 50 ікон представили на виставці в Ужгородському кафедральному соборі
- Сьогодні в Ужгородському скансені представлять виставку витинанок Марії Бурдяк та Галини Дудар «В моїм серці Лемковина»
- У травні Ужгород перетвориться на музичну столицю України
- Пленер «Рожевий цвіт» надихав і активізував художників до творчості просто неба
- В Ужгороді відбудеться благодійний музичний фестиваль „Con-Temp Trio & Друзі”
- Закарпатські митці представили традиційну «Великодню виставку»
- В Ужгороді презентують книжку Романа Офіцинського про Августина Волошина
- Ужгородський скансен запрошує шанувальників мистецтва на виставку живопису та декоративної кераміки «Магія весни»
- «Ритми Великодня» - у музеї ім.Т.Легоцького в Ужгороді відкрили виставку
- В Ужгороді триває ІІІ Всеукраїнський двотуровий конкурс хорового мистецтва ім.М.Кречка
До цієї новини немає коментарів