Закарпатська ДФС: що потрібно знати про вивезення монет, які є культурними цінностями, через митний кордон України

До культурних цінностей згідно з визначенням, наведеним у ст. 1 Закону України від 21.09.1999 № 1068-ХІV "Про вивезення, ввезення та повернення культурпних цінностей"відносяться рідкісні монети (вітчизняні та зарубіжні монети із дорогоцінних та недорогоцінних металів, виготовлені до 1960 р. включно), які мають художнє, історичне, етнографічне та наукове значення і підлягають збереженню, відтворенню та охороні відповідно до законодавства України.
Статтею 13 цього Закону встановлено, що підставою для пропуску культурних цінностей за межі митної території України є свідоцтво на право вивезення (тимчасового вивезення) культурних цінностей, що видається Мінкультури України. Вивезення культурних цінностей без цього свідоцтва забороняється.
Пунктом 2 постанови Кабінету Міністрів України від 21.05.2012 № 448 "Про порядок вивезення (пересилання) за межі митної території України громадянами дороггоцінних металів (за винятком банківських металів, пам’ятних та ювілейних монет України із дорогоцінних мсеталів), дорогоцінного каміння та виробів із них, а також культурних цінностей з метою їх відчуження" встановлено, що вивезення громадянами за межі митної території України культурних цінностей незалежно від їх сумарної фактурної вартості здійснюється на підставі зазначеного вище свідоцтва та з обов’язковим письмовим декларуванням.
Не потребують дозволу на вивезення (тимчасове вивезення) за межі України ювілейні та пам’ятні монети, які не є засобом платежу (крім вітчизняних та зарубіжних монет із дорогоцінних і недорогоцінних металів, виготовлених до 1960 р. включно).
Відповідно до пунктів 2.5, 4.2 Інструкції про порядок оформлення права на вивезення, тимчасове вивезення культурних цінностей та контролю за їх переміщенням через державний кордон України, затвердженої наказом Міністерства культури і мистецтв України від 22.04.2002 № 258:
- культурні цінності та свідоцтво (а на вимогу мистецтвознавця та/або посадової особи митного органу – їх переліки і фотографії) власник подає: при виїзді з України – мистецтвознавця (у разі їх наявності) та посадовим особам митних органів; при пересиланні – суб’єктам підприємницької діяльності, які надають послуги з пересилання міжнародних відправлень (у т.ч. поштових). Свідоцтво (ав разі необхідності – перелік культурних цінностей та їх фотографії) долучаються до супровідних документів на ці відправлення.
- культурні цінності, що вивозяться з України, декларуються в уставленовленому законодавством порядку митному органу України, який здійснює контроль за їх переміщенням та митне оформлення. Під час здійснення контролю мистецтвознавець (у разі його наявності) та посадова особа митного органу звіряють подані культурні цінності з інформацією, що міститься у свідоцтві та доданих до нього переліку і фотографіях, оформлених відповідно до вимог, визначених у пунктах 2.1, 3.4, 3.5 Інструкції. Свідоцтво залишається в митному органі, який здійснив їх митне оформлення.
ДФС у Закарпатській області
До теми
- З початку року до місцевих бюджетів Закарпаття надійшло майже 1млн грн за надані адмінпослуги у сфері земельних відносин
- Вперше на Закарпатті компанія з іноземними інвестиціями отримала статус авторизованого економічного оператора
- На Закарпатті землевласники поповнили місцеві бюджети на 198 млн грн податком на землю
- Продовольча інфляція на Закарпатті: ціни зросли на 4% за перший квартал 2025 року
- Платники Закарпатської області сплатили понад 3 млрд грн ЄСВ
- Закарпатські аудитори виявили порушення на 47,4 мільйонів гривень – підсумки І кварталу
- На Закарпатті платники податків сплатили понад 598 млн грн військового збору
- Понад 2 мільярди гривень поповнили бюджети громад Закарпаття у І кварталі
- Закарпатська митниця підбила підсумки експортно-імпортних операцій за І квартал 2025 року
- Із початку року закарпатські митники задокументували 238 протоколів про порушення митних правил на 28,4 млн грн
- На Закарпатті з початку року у місцевих бюджетах – майже 404 млн грн єдиного податку
- Понад 3 тисячі закарпатців уже подали податкову декларацію про майновий стан і доходи за 2024 рік
- За І квартал 2025 року надходження від Закарпатської митниці становили 4,8 млрд гривень
- Закарпатці сплатили до місцевих бюджетів вже 1,5 млрд грн податків
- На Закарпатті за 2 місяці 2025-го сплатили понад 6,4 млн грн екологічного податку
- У 2024 році експорт товарів на Закарпатті становив 1446,2 млн дол. США
- Найбільше туристичного збору з початку року надійшло до бюджетів Поляни, Ужгорода та Баранинців
- Результат перевірок закупівель: тільки за 2 місяці – порушень на більше 106 мільйонів гривень
- На обліку в закарпатській податковій - майже 80 тисяч суб’єктів господарювання
- Найбільше імпортних товарів через Закарпатську митницю з початку року ввезли із Чехії - на 20 млрд грн
До цієї новини немає коментарів