Питання питної води, вивезення токсичних відходів та придбання шкільного автобуса – у депутатських запитах облради Закарпаття

Підтримали депутати і запит Мирослава Білецького щодо невідкладного розв’язання проблеми зберігання отрутохімікатів на території ПАТ «Агрокомплекс» у с.Рокосово Хустського району та скерували для розгляду в облдержадміністрацію, Головне управління Національної поліції в Закарпатській області, Управління ДСНС у Закарпатській області. Як зазначається в документі, вже багато років жителі Хустського району живуть поруч з екологічною бомбою сповільненої дії - надзвичайно небезпечними отрутохімікатами, що зберігаються в цистернах на території ПАТ « Агрокомплекс» у с. Рокосово. За словами депутата, про це добре відомо на всіх рівнях. Однак належних заходів з вивезення, знезараження та захоронення цих токсичних відходів дотепер не вжито, насамперед через відсутність необхідного фінансування з Держбюджету. Більше того, на сьогодні нема навіть спецпрограми з поводження з небезпечними відходами ні на загальнодержавному, ні на регіональному рівнях. Але ж ідеться про загрозу не лише для навколишнього природного середовища, а й для життя і здоров’я жителів краю.
Черговим каталізатором цієї проблеми став людський фактор, а точніше – інцидент: невідомі особи вирізали частину металевої стінки однієї із металевих цистерн із зараженим ґрунтом, очевидно для продажу. Наслідки цього безглуздого вчинку навіть важко спрогнозувати. Тому депутат у запиті звертається до голови ОДА з проханням оперативно вжити всі можливі заходи щодо невідкладної ізоляції пошкодженої цистерни, доручити департаменту екології та природних ресурсів Закарпатської ОДА розробити спеціальну цільову обласну програму або ж внести зміни до існуючих природоохоронних програм для забезпечення фінансування заходів із знезараження та повної утилізації небезпечних відходів, створити спільну комісію для погодження плану першочергових заходів і визначення необхідного обсягу фінансування для його реалізації, підготувати та подати на розгляд 12 сесії облради відповідне звернення до вищих ешелонів державної влади. Правоохоронним органам - посилити охорону цієї території та притягнути до відповідальності зловмисників.
Василь Губаль у своєму депутатському запиті звернувся з проханням про виділення коштів на придбання шкільного автобуса для перевезення учнів Березівської ЗОШ І-ІІІ ст. Хустського району.
Усі запити скеровані у відповідні інстанції для позитивного їх вирішення.
Прес-служба Закарпатської облради
До теми
- Перша тисяча дітей-випускників ветеранів і ветеранок отримають компенсацію вартості навчання – для цього потрібно підтвердити сертифікат у Дії
- Державна служба зайнятості: як молоді отримати грант на власну справу?
- Пенсії в будь-якому банку: Уряд розширив можливості для ВПО, українців, які проживають за кордоном і на ТОТ
- Закарпаття серед лідерів у реалізації «Доступних ліків»: в Ужгороді відбулася регіональна зустріч НСЗУ
- Українцям стане простіше зарахувати свій страховий стаж, одержаний за кордоном
- МОЗ: Люди з інвалідністю - хто має пройти повторний огляд з квітня 2025 року
- Реформа старшої школи: що чекає на закарпатських учнів із 1 вересня?
- На Закарпатті стала доступною послуга соціального таксі для людей з інвалідністю і маломобільних громадян
- Вмотивовану молодь за проєктом «Контракт 18-24» уже набирає і 128-ма окрема гірсько-штурмова бригада
- Програмою «Доступні ліки» з моменту запуску скористалося понад 176 тисяч мешканців Закарпаття
- Від 500 тис. до 1,5 млн грн на втілення бізнес-проєктів: стартував конкурс грантів на підтримку ветеранського бізнесу «Варто діяти»
- Про житлову субсидію на неопалювальний сезон: кому необхідно звернутися?
- Одноразова грошова допомога для ветеранів з інвалідністю внаслідок війни
- У березні на Закарпатті оформили майже 49 тисяч внутрішніх та закордонних паспортів
- В Україні суттєво подешевшають ліки
- У Закарпатській обласній раді - новий депутат
- В Україні запровадять електронні висновки ВЛК
- На Закарпатті посилюють протиепідемічні заходи: всі школи по 7 березня перевели на дистанційне навчання
- Закарпатцям пропонують обирати свій підрозділ і служити там, де від них буде більше користі
- Понад 18 тисяч педпрацівників Закарпаття отримуватимуть щомісячну доплату. Стало відомо, за які заслуги
До цієї новини немає коментарів