В УжНУ презентували підсумки аналітичного дослідження "Впровадження локальних систем управління якістю в українських університетах"
Аналітичне дослідження було проведено в рамках проекту «Система внутрішнього забезпечення якості освіти у вищій школі», що є складовою частиною більшого проекту «Простір освітніх ініціатив», який реалізував Український католицький університет за участю Міжнародного благодійного Фонду «Міжнародний фонд досліджень освітньої політики».
Презентацію провів президент Міжнародного фонду досліджень освітньої політики Тарас Фініков. Він зазначив, що дослідження проводилося в 2017 році, була розглянута ситуація із впровадженням систем внутрішнього забезпечення якості, практикою їх функціонування в українських вишах, та існуючих проблемах в їхній діяльності.
Автори дослідження проаналізували самооцінку ВНЗ щодо внутрішньої системи забезпечення якості, вивчили об’єктивну ситуацію та запропонували шляхи вдосконалення з урахуванням кращого світового досвіду.
Зокрема, Тарас Фініков зазначив, що серед труднощів у імплементації систем контролю за якістю респонденти передусім відзначають брак ресурсів для запровадження таких систем. «В академічному середовищі продовжує домінувати уява про ресурси передусім у матеріальному вимірі. Лише частина опитаних наголошує на нагальній потребі в експертах з оцінки якості, управлінцях, фахівцях» - наголосив Тарас Фініков.
Є чимало питань до контролю якості освіти серед українських вишів. Зокрема, більшість українських університетів – 78% не провели сертифікації своїх систем управління якістю на відповідність вимогам міжнародного стандарту ISO 9001:2008. Також менше половини (47%) від усіх опитаних вишів мають в своєму складі окрему структуру, яка займається якістю освіти. В інших університетах ці функції передані вже існуючим підрозділам, які часто сприймають ці функції як додаткове навантаження.
Також науковець наголосив, що: «можна констатувати створення внутрішньої системи управління якістю освіти практично у всіх навчальних закладах, що взяли участь у дослідженні. В той же час слід підкреслити, що вона є більше результатом зовнішнього тиску, аніж внутрішня потреба вищого навчального закладу». У якості оцінки своєї роботи українські ВНЗ схильні в першу чергу порівнювати себе з іншими українськими вишами. Також більшості університетів бракує ресурсів, як технічних так і інтелектуальних для повноцінного представлення інформації про себе у віртуальному просторі.
Все ж за системами управління якістю – майбутнє, адже вони створюють навколо себе створюють новий академічний простір. Обсяг, якість та об’єктивність інформації, яка надається потенційним клієнтам та партнерам дедалі більше формує імідж університету. Значна кількість викликів змушує виші дбати про якість методичного забезпечення самостійної та методичної роботи.
В книзі «Локальні системи управління якістю: світовий досвід та українські практики побудови», яка базована на результатах дослідження, значну увагу приділено показу кращих практик гарантування якості, наявних у польській та вітчизняній вищій школі. Також проаналізовано реальну ситуацію із забезпеченням якості в національній освітній системі та інструментарій її вдосконалення. Книга містить алгоритм та рекомендації з розбудови внутрішніх систем забезпечення якості в українських вищих навчальних закладах – зазначив Тарас Фініков.
Інформаційно-видавничий центр УжНУ
До теми
- «Файна вишиванка»: в Ужгороді оригінально вітали з Днем вишиванки
- Втрачений Ужгород: про що писали газети сто років тому, у квітні 1925-го?
- 178 немовлят народилося у квітні у Клінічному перинатальному центрі в Ужгороді
- Весна в Ужгороді змінює фарби — сакури вже відцвіли, але краса не зникає
- Де знайти гліцинії в Ужгороді?
- В Ужгородському замку відбудеться бал, збиратимуть гроші для важкохворого Олежика Ригана
- На виставці іконопису говорили про створення музею ікон Закарпаття
- Сакурове диво Ужгорода: як прищеплюють дерева і чому іноді на одному — два цвіти
- Не сакурами єдиними: в Ужгороді розквітли тисячі різнобарвних тюльпанів
- Ужгородський батальйон ТрО терміново шукає операторів БПЛА та спеціалістів з РЕБ
- Рожева весна на тарілці: в Ужгороді створили сакура-меню зі справжніми квітами
- «Світ писанки» в Ужгороді: передчуття Великодня та підтримка захисників
- В Ужгороді фіксують зростання випадків захворювання на кір – медики закликають вакцинуватися
- «Біологія — це моє!» — конкурс фото та відео до Дня довкілля для школярів від біологічного факультету УжНУ
- В Ужгороді влаштували перформанс із тисячею паперових журавлів
- В інклюзивній майстерні-кав'ярні «Янгол» продовжують серії різноманітних майстер-класів
- Унікальну операцію провели у Клінічній лікарні планового лікування в Ужгороді
- Ужгородців закликають долучитися до обговорень про перейменування однієї з вулиць на честь ректора Закарпатської академії мистецтв Івана Небесника
- У 2024 році в Ужгороді від туберкульозу померли 16 людей. Медики наголошують: ця хвороба виліковна, якщо вчасно її діагностувати
- Сакура в кадрі: благодійний фотоконкурс стартував в Ужгороді
До цієї новини немає коментарів