Не більше 10 відсотків від вартості: депутати Закарпатської облради мають своє бачення щодо розмитнення авто на "бляхах"

Не більше 10 відсотків від вартості: депутати Закарпатської облради мають своє бачення щодо розмитнення авто на "бляхах"
Враховуючи численні звернення представників громадськості краю, обласна рада під час роботи першого пленарного засідання 12 сесії ухвалила рішення «Про Звернення Закарпатської обласної ради щодо недопущення прийняття законопроектів, якими регулюється розмитнення автомобілів з європейськими номерами» та скерувала його до Президента України, Верховної Ради України , народним депутатам України від Закарпатської області та обласним радам України.

 

У документі наголошується: «За даними митниці на 1 травня поточного року кількість машин з іноземною реєстрацією, які з початку 2016 року були ввезені в Україну, становить трохи більше 2 мільйонів. В Україні досі залишаються 351,228 тисяч авто. З них 124,519 тисяч вже порушили термін перебування.

Закарпатська обласна рада упродовж останніх чотирьох років підтримала низку звернень до вищих органів державної влади з приводу необхідності внесення змін до чинного законодавства України з метою лібералізації режиму тимчасового ввезення автомобілів. Наразі суспільство знову стурбоване прийняттям Верховною Радою України у першому читанні  законопроектів №8487 і №8488, якими законодавець задекларував зниження акцизу при розмитненні автомобілів та посилення відповідальності за використання нерозмитнених авто».

Далі сказано, що згідно із законопроектом №8487 планується ввести нову модель оподаткування акцизним податком легкових моторних транспортних засобів. Зокрема, у запропонованій системі повинна відбутися зміна оподаткування одиниці об'єму двигуна транспортного засобу на оподаткування одиниці легкового транспортного засобу.

Так, за основу буде братися базова ставка в 50 євро для машин на бензиновому двигуні і 75 євро для машин на дизельному двигуні. Для розрахунку акцизу, цю суму потрібно буде помножити на кількість років із року, наступного після виробництва машини і на коефіцієнт об'єму двигуна (об'єм двигуна в кубічних сантиметрах, розділений на 1000).

Проте, крім акцизу, у вартість розмитнення авто також входять ще три платежі: ПДВ (20% від вартості), ввізне мито (10%) і збір до Пенсійного фонду (3-5% від вартості).

Що стосується законопроекту №8488, то він вводить обмеження на кількість авто, які можна ввозити без грошового забезпечення, а також посилюється відповідальність за порушення митних правил.

Особа, яка ввезла в Україну автомобіль у режимі транзиту або в режимі тимчасового ввезення, не зможе передати його у володіння, користування або розпорядження іншим особам або розукомплектувати його. Також  буде заборонено використання такої машини у підприємницькій діяльності або для отримання доходу, наприклад, для роботи в таксі. За порушення встановлених правил передбачений штраф - 34 тис грн.

Крім нині чинного штрафу в розмірі 8,5 тис. грн за порушення терміну більш ніж на десять діб, пропонується ввести санкцію за порушення терміну від 20 до 30 діб - 85 тис. грн, більше 30 діб (а також за втрату або розукомплектацію транспортного засобу) - 170 тис. грн або конфіскацію авто за рішенням суду.

«У разі ухвалення законопроектів у нинішньому вигляді, громадяни, які користуються авто з єврономерами, матимуть 180 днів з дати впровадження нововведень для реєстрації транспортного засобу за українським законодавством. Якщо ж хтось не встигне – буде оштрафований за порушення митних правил.

Таким чином, легалізація старого авто навіть за новими правилами для пересічного українця залишається дорогим задоволенням. Значно ускладнює легалізацію таких авто і та обставина, що більшість громадян, які користуються такими транспортними засобами, не є їхніми власниками. Фактично вони належать іноземцям.

Отже, якщо закони набудуть чинності, цілком можливо, що більшість власників авто з єврономерами, а це мільйони людей, будуть змушені розібрати свої машини та здати на металобрухт.

З огляду на зазначене, з метою зняття соціальної напруги, що набуває непередбачуваних проявів (нові акції протестів, невдоволення людей тощо), Закарпатська обласна рада пропонує розв’язати проблему щодо розмитнення таких автомобілів наступним чином: встановити, що розмір платежів при розмитненні вживаного автомобіля з іноземною реєстрацією не  перевищуватиме 10 відсотків від його вартості із запровадженням обов’язкового технічного огляду такого авто», - наголошується у Зверненні.

Прес-служба Закарпатської облради

 

31 липня 2018р.

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів