В Ужгороді зміни зі сплатою комуналки за воду. Що потрібно знати?

Обговорили застосування Правил надання послуг із централізованого водопостачання та водовідведення з урахуванням вимог Законів України «Про житлово-комунальні послуги», «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» та Правил надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення, затверджених постановою КМУ від 05.07.2019 року № 690.
Представники КП «Водоканал м. Ужгород» – заступник директора Сергій Воробець, начальник юридичного відділу Леся Подсоліна та інші спеціалісти акцентували, що ці нормативні документи передбачають зміни в організації надання послуг та їх оплаті. Відповідно до Закону України «Про житлово-комунальні послуги» співвласники усіх 1167 багатоквартирних будинків в Ужгороді до 1 травня 2020 року повинні на загальних зборах визначитися з формою, за якою бажають отримувати послуги з централізованого водопостачання та водовідведення.
Співвласники зобов’язані прийняти рішення щодо укладення договору за однією із визначених моделей:
1) індивідуальних договорів із власником кожної квартири. Тоді у рахунку буде відображатися плата за комунальну послугу та за абонентське обслуговування і внески за встановлення, обслуговування та заміну комерційного вузла обліку. Граничний розмір плати за абонентське обслуговування визначається постановою Кабінету Міністрів України за спеціальною методикою та прив’язується до розміру мінімальної заробітної плати і наразі складає не більше 35 грн. Якщо є загальнобудинковий водомірний лічильник, різницю між показниками комерційного приладу обліку за сумою розподільних приладів обліку спожитої послуги розподіляє Виконавець між всіма споживачами пропорційно спожитій кількості води.
2) колективного договору, який укладає від імені співвласників ОСББ чи управитель будинку і при цьому проводиться оплата за спожиті послуги відповідно до показів комерційного вузлу обліку та внески за встановлення, обслуговування та заміну комерційного вузла обліку. Розподільний облік за кожним лічильником, який встановлений у помешканні, проводиться особою, яку визначить ОСББ. У цьому випадку різниця між показниками комерційного приладу обліку за сумою розподільних приладів обліку спожитої послуги розподіляє ОСББ між усіма споживачами пропорційно спожитій кількості води.
У разі, якщо мешканці не проведуть збори та не нададуть водоканалу протоколу зборів про те, яку модель надання послуги вони обрали, то в цьому випадку, за замовчуванням, вважається обраною модель укладення індивідуальних договорів, які в обов’язковому порядку мають бути переукладені споживачами терміном на 1 рік. Таким чином, індивідуальні договори до 1 травня 2020 року в обов’язковому порядку підлягають переукладанню.
Дискусія виникла про джерела фінансування встановлення загально-будинкового комерційного вузла приладу обліку води, що необхідно зробити до 1 травня 2020 року. За законом можливі різні варіанти. Наприклад, загальнобудинковий лічильник може встановлювати водоканал за рахунок коштів мешканців, тоді співвласникам виставляють рахунок для відшкодування проведення монтажних робіт та внесків на обслуговування та заміну комерційного вузла обліку, при цьому розмір таких внесків затверджується окремо для кожної будівлі виконкомом Ужгородської міської ради. Крім того, це може бути за рахунок ОСББ за кошти співвласників, а також, якщо буде прийнята спеціальна міська Програма встановлення лічильників, за бюджетні кошти. Однак і в цьому випадку мешканці сплачуватимуть внески за обслуговування та заміну комерційного вузла обліку.
На завершення представники водоканалу попросили голів правлінь ОСББ, ЖБК та управителів донести до мешканців основні положення чинного законодавства щодо обов’язковості дотримання їх вимог, визначення у термін, встановлений Законом моделі договірних відносин та обов’язковості укладення договорів на централізоване водопостачання та водовідведення.
При цьому представники Водоканалу наголосили, що усі зацікавлені особи можуть у будь-який час звертатися до підприємства щоб отримати роз’яснення та допомогу у вирішенні питань, покладених як на надавачів послуг, так і на споживачів.
Читайте наші найцікавіші новини також у Інстаграмі та Телеграмі
До теми
- Закарпатці досі не знають, що можуть вільно обирати постачальника газу
- Закарпатцям про нові пропозиції ціни на газ
- Змінені квитанції за газ для закарпатців: за що потрібно платити
- З 1 вересня борг закарпатців за газ зріс на 285 мільйонів гривень
- Чверть мільйона гривень сплатить закарпатець за вкрадений газ
- Передати показники за спожитий газ онлайн: про доступні сервіси від Закарпатгазу
- Центри обслуговування клієнтів ТОВ «Закарпаттяенергозбут» відтепер працюватимуть без обіду і в суботу!
- Закарпатцям пропонують, де купити газ дешевше
- Ужгород: триває ремонт даху однієї з багатоповерхівок
- До уваги керівників підприємств, установ та організацій Закарпаття!
- До уваги ужгородських пільговиків/одержувачів субсидії!
- Які роботи сьогодні виконують в Ужгороді?
- «Водоканал Карпатвіз» запроваджує нову послугу - "Особистий кабінет"
- Чому утворюються стихійні сміттєзвалища в Ужгороді?
- Ціна на блакитне паливо: чого очікувати закарпатцям вже в листопаді (ВІДЕО)
- Ужгород: на вулиці Фединця забудовник понижує тротуар, - міська влада негайно відреагувала
- Громадський транспорт у "червоній" зоні: КП "Ужгородський муніципальний транспорт" дало роз'яснення
- Першим десятьом – кращі ціни: ТОВ «Закарпаттяенергозбут» оголошує цікаву пропозицію!
- На Закарпатті з'явився новий постачальник газу
- Закарпатцям слід готуватися платити за газ більше вже з 1 листопада
До цієї новини немає коментарів