«Закарпаттяенергобут» закликає краян заощаджувати електроенергію

«Закарпаттяенергобут» закликає краян заощаджувати електроенергію
Одне з головних завдань усіх людей на Землі – максимально зберегти природні ресурси для нащадків.

 

Згідно зі статистикою, з усієї енергії, яку ми споживаємо в побуті, 70% затрачається на обігрів приміщень, 15% енергії – на приготування їжі, 10% енергії споживає побутова техніка і ще 5% спрямовується на освітлення. Звичайно, цифри усереднені й багато в чому залежать від площі будинку або квартири, системи опалення, кухонної плити тощо.

Проте вони дають розуміння того, що використання кожним енергоефективної техніки та систем приладів дозволяє досягати суттєвих результатів із підвищеним ККД (коефіцієнтом корисної дії) використовуваної енергії. А отже – жити, зберігаючи навколишнє середовище.

На практиці дотримання людиною принципів енергоефективності означатиме зменшення платежів за комунальні послуги.

Поради щодо підвищення енергоефективності при споживанні електроенергії:

1. Вимикати світло, якщо ніхто не знаходиться у кімнаті.

2. Використовувати енергоефективні лампочки, і краще за все – світлодіодні (LED), які не містять шкідливих речовин.

3. Датчики руху – можливість заощаджувати електроенергію, коли вона не потрібна. У багатоквартирних будинках їх варто встановити у коридорах, під’їзді, на сходах та інших місцях спільного користування. У приватному будинку – біля дверей та на подвір’ї.

4. Енергозберігаючі побутові прилади мають маркування «А» чи «А+». Холодильник такого класу споживатиме на 30-50% менше електроенергії, ніж пристрій такого ж об’єму марки «В».

5. Режим очікування для комп’ютера доречний, якщо залишати його на кілька хвилин, а не на всю ніч. Слід вимикати пристрої, якими ніхто не користується. А ще краще – виймати взагалі штекер із розетки. Це не лише дозволить заощадити електроенергію, але й убереже пристрої від впливу можливих перепадів електроенергії. Можна також встановити автоматичні вимикачі.

6. Не можна залишати прилади, що працюють від акумулятора (наприклад, мобільні телефони), увімкненими довше, ніж потрібно для повної зарядки.

7. Холодильник та морозильник варто тримати в чистоті, без льоду та снігу, регулярно розморожуйте ці прилади. Треба стежити за тим, щоб дверцята були щільно закритими.

8. Охолоджуйте їжу перед тим, як поставити її в холодильник. По-перше, гаряча каструля змусить холодильник працювати інтенсивніше, а, по-друге, вона нагріє інші продукти і вони можуть зіпсуватися.

9. Оптимальна температура в холодильнику – від нуля до п’яти градусів тепла. Регулюйте її відповідно до температури на кухні та кількості продуктів.

10. Прості побутові речі часто дозволяють заощадити значну кількість електроенергії. Для цього, наприклад, холодильник повинен розташовуватися подалі від плити, нагрівача, колонки чи бойлера, батареї та прямих сонячних променів, а сучасні пристрої для приготування їжі, наприклад, мультиварки, дають змогу готувати 2-3 страви одночасно, що суттєво заощаджує електроенергію.

11. Використовуйте НВЧ-печі, МХ-печі та індукційні плити – вони працюють швидко та економічно.

Бережіть енергію, вона – запорука нашого комфортного життя!

Адміністрація ТОВ «Закарпаттяенергозбут»

Читайте наші найцікавіші новини також у Інстаграмі та Телеграмі

 

10 жовтня 2019р.
-->

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів