Жіноча шпаргалка: як правильно очищувати шкіру обличчя

Жіноча шпаргалка: як правильно очищувати шкіру обличчя
Зберігайте, щоб не загубити.

 

У нормі на поверхні шкіри є тонка захисна плівка, яку називають кислотною або гідроліпідною мантією шкіри. Вона складається з суміші себума, ліпідів, залишкових речовин від процесу кератинізації, природних зволожуючих факторів, молочної та інших кислот, а також шкірної мікрофлори. Її кислотність вимірюється коефіцієнтом pH. Шкала рН коливається від 0 до 14 з нейтральним значенням 7. Якщо рН нижче 7, значить на шкірі кисле середовище, а якщо вище — лужне. У нормі шкіра має природно кислий рН між 3,5 і 5,9, і для гладенького та рівного тону важливо підтримувати його в межах цих значень.

Якщо ми користуємося регулярно лужними засобами для вмивання, показники pH зміщуються у бік лужного середовища, і сальні залози починають компенсаторно виділяти більшу кількість себума, який створює відмінне живильне середовище для бактерій. В результаті на обличчі з'являються прищі, комедони і запалення. Коли показники pH зміщуються нижче pH 3,5, шкіра стає дуже чутливою, зневодненою, подразненою, з'являється надмірне лущення, сухість і стягнутість.

Доведено, що шкіра з pH в межах 3,5-5,9 виглядає здоровою, еластичною і добре зволоженою. Щоб підтримувати її в такому стані, важливо:

  1. Вибирати засіб для вмивання з оптимальним слабокислим pH, який чудово підійде для м'якого очищення шкіри, зберігає її бар'єрну функцію. Такий продукт слабо піниться, і залишає відчуття легкої "плівки" на обличчі. Спочатку незвично і здається, що шкіра недостатньо очищена. Але потрібно потерпіти кілька тижнів — і вона адаптується. Ще й спасибі скаже.
  2. Збалансувати дію засобу для вмивання кислотним тоніком з pH в межах 3,5. Бактерії розмножуються в лужному середовищі, тому підтримка кислого середовища на шкірі допомагає їй боротися зі шкідливими елементами та мінімізувати наслідки негативних факторів навколишнього середовища.

При цьому засоби для догляду з кислотами додатково відлущують відмерлі клітини шкіри, звужують пори, вирівнюють тон і текстуру, освітлюють шкіру і стимулюють регенерацію клітин. І шкіра оновлюється і зміцнюється.

Тільки, будь ласка, ніколи не користуйтеся кислотними засобами формату «зроби сам». Так, в інтернеті легко знайти рецепт тоніка або освітлювальної суміші з лимонного соку. Але, нанісши його на обличчя, ви в кращому випадку отримаєте подразнення, а в гіршому — хімічний опік. Кожен лимон унікальний і розрахувати правильну пропорцію лимонної кислоти в домашніх умовах практично неможливо.

І обов'язково завершіть свій догляд нанесенням сонцезахисного засобу. Ультрафіолет теж руйнує кислотну мантію, до того ж, після використання засобів з кислотами, на сонці може виникнути гіперпігментація.

Джерело: Ukr.Media

 

11 листопада 2019р.
Çàãðóçêà...

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів