Як захистити очі взимку
Сонячне випромінювання існує в будь-яку пору року, але його інтенсивність вище влітку. Тому традиційно сонцезахисні окуляри вважають літнім аксесуаром. Хоча захист очам потрібен і взимку з кількох причин.
Небезпечне світло
Всім відомо, що сонячні промені несуть ультрафіолетове випромінювання, здатне проникати глибоко в клітини тіла. Але вважається, що воно небезпечне лише влітку, хоча це не так. Навіть у похмурий день хмари повністю не захищають від сонця. На поверхню все одно потрапляють 20–40% променів.
В ясну погоду сонячні промені падають під кутом, внаслідок чого їхня яскравість збільшується. Якщо поверхня до того ж вкрита снігом, то перетворюється на велику лінзу, що відбиває близько 80% ультрафіолетового випромінювання. Тому потурбуватися про захист необхідно. Інакше є ризик подразнення очей та появи так званої тимчасової снігової сліпоти.
В регіонах зі сніжними зимами та помірною сонячною активністю буде достатньо сонцезахисних окулярів з мінімальним показником UV380 та коефіцієнтом світлопроникності від 1 до 3. В гірських місцевостях потрібні будуть фільтри з UV420 та максимальний ступенем затемнення (4), що пропускає лише 3–8% світла. Також бажано, щоб лінзи були поляризованими. Це пов’язано з тим, що на висоті розріджене повітря, тому промені без перешкод потрапляють на поверхню.
Мороз та вітер
Взимку очі можуть постраждати не лише від сонячного випромінювання, але й від механічних пошкоджень, викликаних холодом та вітром. У зоні найбільшого ризику за низьких температур очні м’язи та слізні канали. Перебування на морозі викликає м’язовий спазм, слізні пробки та швидке висихання слізної пробки. В результаті можуть з’явитися посилена сльозотеча, почервоніння та біль в очах.
Щоб запобігти цьому, для повсякденного носіння на зиму варто вибрати окуляри з бічним захистом. А для зимових видів спорту обов’язкові спеціальні окуляри-маски, що повністю закривають верхню частину обличчя.
Штучне освітлення та опалення
Навіть у теплому приміщенні взимку очі наражаються на небезпеку. Сучасні світлодіодні лампи, різноманітні гаджети, комп’ютери та телевізори є джерелами синього світла. Воно небезпечне для очей, може викликати опік. Симптомами ураження є почервоніння, сльозотеча, біль у очах, погіршення зору. Попередити захворювання можуть окуляри зі спеціальними фільтрами, що блокують синє світло.
Штучне опалення сушить повітря, тому за тривалого перебування в приміщенні може з’явитися «синдром сухого ока». Для нього характерна недостатність зволоження очей сльозами, що викликає свербіж та печію, часте кліпання. Усунути ці симптоми допоможуть краплі для зволоження.
До теми
- Де обрати якісні розчини для контактних лінз
- Шість овочів, які здатні контролювати рівень цукру в крові
- Чим корисні сезонні овочі та на які з них звернути увагу - поради МОЗ
- Із наступного місяця Укрзалізниця додає жіночі купе ще на чотири рейси
- Популярність та користь рамена: аналіз та поради
- Секрети ефективного використання патчів під очі для освіження зовнішності
- Ціни на сезонні продукти: що очікувати закарпатцям?
- Жіночі джинси: муки вибору кожної дівчини
- Як правильно вибирати сушарку для овочів і фруктів: основні моменти
- Переваги та недоліки одноденних контактних лінз
- Весняні ціни на овочі та фрукти: Яка ситуація на Закарпатті?
- Пластиковые упаковки для ягод и овощей
- Ранні фрукти та овочі: небезпека, чи користь?
- Як підібрати лінзи для зору?
- Як досягти успіхів у фітнесі — 5 порад від популярних тренерів
- Цікаво знати: 8 простих секретів догляду за шкірою змішаного типу
- Беріть на замітку: продукти, якими можна зміцнити волосся взимку
- 5 кроків, яким варто навчитися, щоб правильно очищати свою шкіру
- Домашній спа-салон для омолодження шкіри рук: 5 засобів від зморшок і пігментних плям
- Жіноча шпаргалка: проблеми, з якими жінки звертаються до косметолога під час холодів
До цієї новини немає коментарів