Два фото із Закарпаття увійшли в ТОП-10 світлин пам’яток культури України в конкурсі «Вікі любить пам’ятки»

Два фото із Закарпаття увійшли в ТОП-10 світлин пам’яток культури України в конкурсі «Вікі любить пам’ятки»
Дві світлини із Закарпаття увійшли в десятку кращих фото пам’яток культури України в конкурсі «Вікі любить пам’ятки»

 

В ТОП-10 найкращих фотографій української частини найбільшого у світі міжнародного фотоконкурсу «Вікі любить пам’ятки» увійшла світлина церква Покрови Пресвятої Богородиці у селі Кострина Великоберезнянського району Закарпатської області. Автор фото — Андрій Мозоль.

Також в десятку потрапив знімок руїн Угочанського замку (Головне фото). Це фото журі обрало і найкращим обласним фото Закарпаття. Світлину зробив Микола Кальченко.

В ТОП-10 також увійшли знімки пам’яток культури з Чернігівської, Чернівецької, Житомирської, Івано-Франківської областей, АР Крим та міста Київ. Ці фотографії представлятимуть Україну на міжнародному етапі конкурсу, де позмагаються з переможцями інших країн-учасниць.

У 2019 році учасники української частини конкурсу подали майже 32 тисячі світлин 11 тисяч пам’яток культури України. Участь у конкурсі взяли понад 330 авторів.

«Цього року конкурс пройшов у 48 країнах. Завданням конкурсу є створити повну ілюстровану інформаційну базу про культурні пам’ятки світу. Подані фотографії будуть використовуватися у Вікіпедії та інших вікіпроєктах. Також ми прагнемо привернути увагу людей до стану збереження об'єктів культурної спадщини», — розповіла Наталія Тимків, адміністраторка української Вікіпедії, членкиня організаційного комітету «Вікі любить пам'ятки».

Усі десять світлин-переможців цьогорічного конкурсу можна подивитися та завантажити за посиланням: https://w.wiki/Dwh

Для довідки:

«Вікі любить пам’ятки» (Wiki Loves Monuments) — міжнародний фотоконкурс пам’яток культурної спадщини, метою якого є зібрати світлини для ілюстрування статей у Вікіпедії, Вікімандрах та інших вікіпроектах. За цей час було зібрано майже 2 мільйони зображень.  Конкурс проводиться у ,близько 50 країнах світу регіональними відділеннями Фонду Вікімедіа та волонтерами спільноти Вікімедіа, в тому числі в Україні — громадською організацією Вікімедіа Україна В Україні цього року проходив восьмий раз. Загалом протягом 2012—2019 років у рамках конкурсу було завантажено понад 280 тисяч світлин українських пам’яток, сфотографовано більш ніж 34 тисячі пам’яток із території України (39%), взяло участь майже 3500 осіб (від аматорів до професіоналів). Фотографії за всі роки конкурсу знаходяться у вільному доступі, ви можете переглянути їх і використати на умовах вільної ліцензії CC BY-SA.

Вікімедіа Україна

Читайте наші найцікавіші новини також у Інстаграмі та Телеграмі

 

 

16 грудня 2019р.
-->

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів