Цікаво знати: помилки, через які у вас може розвинутися гіпертонія
Не приймаєте вітаміни
Зрозуміло, не слід займатися самолікуванням і брати перші-ліпші вітаміни. Але варто регулярно здавати аналіз на біохімію крові та контролювати рівень таких важливих мінералів, як калій і магній. Калій допомагає організму виводити з організму зайвий натрій, а магній необхідний для нормальної роботи серця і боротьби з утворенням тромбів. Тож перевіряйте, чи достатньо цих мінералів у вашому раціоні та за необхідності приймайте їх у вигляді вітамінно-мінеральних комплексів.
Втім, підвищити рівень калію та магнію можна і за допомогою правильно складеного раціону. Цінними джерелами калію є рис та інші крупи, банани, сухофрукти, риба, морська капуста і кисломолочні продукти. На магній багаті бобові, особливо квасоля і сочевиця.
Не забувайте і про вітаміни, які також важливі для підтримання нормального тиску. Вітамін С у великій кількості міститься у чорній смородині, відварі шипшини, цвітній капусті, болгарському перці. Вітамін, А ви отримаєте з моркви, яєць і печінки, а вітаміни групи B — з капусти та висівок. У цілому принципи харчування для профілактики гіпертонії відображені у DASH-дієті.
Зловживаєте солоними продуктами
За підвищеного тиску слід обмежити споживання солі. Максимальна її кількість на добу не повинна перевищувати одну чайну ложку. Замість солі приправляйте їжу прянощами, лимонним соком і зеленню. Також відмовтеся від фабричних копченостей, чипсів, сухариків — це однозначне "ні" для тих, хто має схильність до артеріальної гіпертензії.
Використовуєте невідповідні препарати
Підвищення артеріального тиску може бути викликане деякими популярними знеболювальними та жарознижувальними засобами: ібупрофеном, цитрамоном, парацетамолом, нанопроксеном, а також препаратами з кофеїном. Крім того, гіпертонікам не підходять антидепресанти з активуючою дію. Жінкам, схильним до високого тиску, потрібно з обережністю призначати протизаплідні таблетки, а краще зовсім відмовитися від них на користь інших методів контрацепції.
Не слідкуєте за поставою
Остеохондроз — це не лише сутулість і біль у плечах та шиї, але і підвищений тиск. Уся річ у тім, що постійне напруження м'язів шиї та спини може призвести до виникнення спазмів кровоносних судин, погіршення кровопостачання мозку і підвищення тиску. Слідкуйте за поставою, займайтеся плаванням і не нехтуйте масажем!
Пропускаєте медогляд
Гіпертонія може бути симптомом інших захворювань: діабету, порушення функцій нирок і надниркових залоз, печінки або щитоподібної залози. Важливо вчасно проходити профілактичний медогляд і діагностувати захворювання на ранніх стадіях, щоб не зіштовхнутися з їх більш серйозними наслідками.
Якщо у вас з'явилися проблеми із сечовипусканням, наприклад, печія, біль, помилкові позиви, це можуть бути симптомом не лише циститу, а ще і сечокам'яної хвороби, нефриту, інших запальних процесів в області малого таза. Захворювання нирок часто супроводжуються підвищенням артеріального тиску.
Займаєтеся самолікуванням
Надмірне захоплення БАДами та полівітамінами без консультації з лікарем, приймання імуностимуляторів і препаратів, що викликають короткочасне підвищення рівня енергії можуть призвести до постійного підвищення тиску і, як наслідок, розвитку гіпертонії. У жодному разі не можна самостійно призначати собі не лише лікарські препарати, але і "невинні" біодобавки, настоянки та інші продукти "народної" медицини. Так, у лікарських травах і їх настоях концентрація діючих речовин менша, ніж у препаратах, але часто її виявляється достатньо, щоб серйозно нашкодити здоров'ю. Не треба так робити.
Джерело: Ukr.Media
Читайте наші найцікавіші новини також у Інстаграмі та Телеграмі
До теми
- Закарпатські патрульні нагадують водіям про відповідальність за забруднений номерний знак
- Закарпатські патрульні нагадують водіям про максимально дозволену швидкість руху
- Поради закарпатських патрульних водіям під час проїзду перехресть
- Укрзалізниця відкриває продаж квитків на ще один дитячий вагон, спроєктований у партнерстві з ЮНІСЕФ - у потягу до Ужгорода
- Підтримка дітей, молоді та сімей: де і як жителям Ужгородської громади отримати соціальні послуги
- Як правильно підготувати авто до зими — поради закарпатських патрульних
- Вас викликають як свідка кримінального правопорушення: що варто знати?
- В Ужгороді до 1 листопада їздитимуть додаткові автобуси, рух ще двох маршрутів продовжать до "Барвінка"
- Що потрібно знати про поверхневу перевірку? Роз'яснюють закарпатські патрульні
- До шкільних канікул: Укрзалізниця призначила додаткові поїзди з Києва до Ужгорода
- Комфортні подорожі по Західній Україні: автобус Ужгород – Львів з Ticket Bus Travel
- "Як допомогти дитині пережити втрату близької людини" - в Ужгороді завтра відбудеться відкрита лекція
- Закарпатські патрульні звертаються до пішоходів: "Подбайте про власну безпеку — "засвітіться" у темряві"
- Ветерани зможуть отримати до 1,5 мільйона гривень на власний бізнес: стартував конкурс "Варто 11.0"
- В Ужгороді презентували мобільний додаток з пошуку зниклих рідних "Reunite Ukraine"
- Стадіон "Авангард" в Ужгороді перейшов на новий, "зимовий" режим роботи (ГРАФІК)
- В ужгородській бібліотеці запрацював тифлокомплекс - перший у місті
- Ромських жінок запрошують на безкоштовне навчання для здобуття професії
- Закарпаток запрошують до участі у безкоштовному проєкті про лідерство та згуртованість
- В Ужгороді з’явилася нова камера автоматичного фіксування порушень правил дорожнього руху
До цієї новини немає коментарів