Сад узимку: у чому користь снігозатримання, та як його проводити

Сад узимку: у чому користь снігозатримання, та як його проводити

 

Сніжна зима — справжній подарунок для хлібороба. Земля відпочиває, грибки і шкідники вимерзають, вода накопичується... Загалом — суцільна користь. Але справжньому садівникові всього цього мало, і він різними методами намагається запасти снігу побільше. Це не дивно. Адже тоді рослини краще ростуть, менше хворіють і приносять великий урожай, інформує Ukr.Media.

Цікаво, що на неполивних виноградниках за допомогою снігозатримання вдавалося підняти врожайність У два-три рази. З поливом ефект буде скромнішим, але все одно пристойний. Інша справа, що сніг і так буде накопичуватися за рахунок тих валів, які ми насипаємо під час укриття винограду землею.

Але якщо є можливість, то сніг з доріжок і майданчиків треба перекидати на виноградник або сад. Снігова вода просочує ґрунт на 1-1, 5 м і підживлює рослини всю весну і навіть половину літа.

Ви здивуєтеся, але сніг ще вважається відмінним добривом, адже в кожному його кілограмі міститься 7,4 г азоту і трохи фосфору. До снігозатримання рекомендують приступати перед морозами, коли температура трохи нижче 0° С. Тоді ефект буде максимальний.

У першу чергу снігом треба підгорнути стовбури молодих дерев, засипати ягідники і суницю, а також багаторічні овочі. Заслони для снігу влаштовують з дощок, колод, очерету, стебел кукурудзи або соняшнику. Такі барикади виглядають не дуже естетично. Тому садівники люблять затримувати сніг снігом. Для цього в снігу проробляють борозни впоперек панівних вітрів.

Кожна культура "просить" свій шар снігу:

  • суниця — ранній сніг висотою до 90 см;
  • малина — до 100 см;
  • яблуні, ранетки і обліпиха — до 120 см;
  • смородину і аґрус пригинають до землі, висота снігового покриву — до 100-130 см.

Тала вода корисніша за джерельну, адже містить поживні речовини і живить рослини, не порушуючи їх цикл розвитку. Урожайність при снігозатриманні зростає в 1,5-2 рази і проблем з культурами набагато менше.

 

13 грудня 2020р.
-->

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів