Найбільше ринок праці Закарпаття потребує фінансистів, інженерів, поліцейських

Як розповів Юрій Фущич, за тридцять років діяльності Закарпатської обласної служби зайнятості по допомогу у працевлаштуванні до неї звернулося понад 1 мільйон незайнятих мешканців краю (з урахуванням тих, які зверталися повторно). «Відповідно до законодавства понад 603,2 тисячі з них отримали статус безробітного, отримали роботу 536 тис. незайнятих осіб, з них 13,3 тис. осіб – шляхом надання дотацій роботодавцям. Відкрили власну справу 8,2 тис. колишніх безробітних. Тимчасово були зайняті на оплачуваних громадських та інших тимчасових роботах 127,4 тис. осіб, – каже Юрій Фущич. – опановували нові професії або підвищували свою кваліфікацію 75,9 тис. безробітних.
За цей час служба зайнятості випробувала різні форми сприяння зайнятості. Але найголовніше, каже Юрій Фущич, що Державна служба зайнятості стала сервісним центром, який надає великий комплекс послуг, налаштованих на те, щоб змотивувати людину та скерувати її у пошуках свого місця роботи. Для шукачів роботи та роботодавців впроваджено цілу низку електронних сервісів. На порталі Державної служби зайнятості у вільному доступі база вакансій у межах країни, електронна черга для безробітних, електронні кабінети для роботодавців та шукачів роботи, платформи з профорієнтації та освітній портал .Шукати роботу та будувати кар’єру допомагають кар’єрні радники, які забезпечують індивідуальний супровід клієнта на шляху до працевлаштування. Діє інститут консультанта роботодавця, мета якого полягає у розширенні підходів до надання послуг роботодавцям з урахуванням специфіки ринку праці регіону.
Діють програми фінансової підтримки створення та збереження робочих місць. Профорієнтаційні послуги служби зайнятості стали більш доступними, оскільки надаються також в дистанційному режимі. На спеціальних онлайн-платформах можна пройти комплексну профдіагностику, зробити оцінку власного кар’єрного потенціалу, опанувати техніку пошуку роботи
Пандемія вплинула і на роботу Закарпатського обласного центру зайнятості. «Якщо 11 березня 2020 р. у пошуках роботи було майже 5 тис. закарпатців, 3750 з яких отримували допомогу по безробіттю, то станом станом на 15.08. ця цифра різко змінилася. Шукачів роботи стало понад 10800 і отримували допомогу майже 10 тис.краян. Робота велася дистанційно, приймалися документи через додаток «Дія», електронні адреси. Зараз маємо 8400 закарпатців, які стоять на обліку, 7830 з них отримують матеріальну допомогу по безробіттю».
За словами Юрія Фущича, за цей рік вдалося майже працевлаштувати майже 12 тис. закарпатців. Це менше на 8 тис. ніж минулого року. Було прийнято низку постанов Кабміну з так званого «ковідного фонду», за рахунок чого ФОПи, установи та організації, які призупиняли свою діяльність, отримували допомогу. На Закарпатті виплачено 142 млн. грн, які отримали 8500 ФОПів та понад 1115 підприємств, які мають найману робочу силу.
Також у грудні в силу вступив Закон України про соціальну підтримку на час локдауну, який гарантує підприємцям та підприємствам, які мають найману робочу силу виплату на кожного працівника по 8 тис.грн. «Кожен підприємець, який має найману робочу силу, установа чи організація мають право отримати на кожного найманого працівника до 8 тис. грн за період з 19.12 до 31.01.2020 р. Одна з умов- за працівників має бути сплачений за 3 квартал єдиний соцвнесок.
Юрій Фущич також зауважив, що найскрутніші часи із працевлаштуванням для закарпатців були у 1994, 1999 та 2009 роках. Зараз складно, але не настільки. Змінилась також структура професій, яких потребують роботодавці. У тренді- високопрофесійні фінансисти, інженерно-технічні кадри у різних галузях. Шукають також фахівців у залізничному транспорті, поліції, збройних силах.
Читайте наші найцікавіші новини також у Інстаграмі та Телеграмі
До теми
- Під час виходу з «Азовсталі» потрапив у полон: на Закарпатті зустріли воїна, якого звільнили під час великого обміну полоненими
- Свято Міри в Лазещині і шлях до відродження вівчарства: репортаж з полонин
- Родини ветеранів українсько-російської війни беруть участь у проєкті відновлення ментального здоров’я на Закарпатті
- «Бограч-index» – травень 2025: за місяць продукти подешевшали на 2%
- На Закарпатті зросла захворюваність на ГРВІ
- На Закарпатті проживає 24 621 багатодітна сім’я й 59 жінок області мають звання «Мати-героїня»
- Шахрайські схеми з рідними полонених і зниклих безвісти
- «Но, раз дякуву, з мене кавіль»: 100+ колоритних фраз, які ви почуєте тільки на Закарпатті
- Весна в Ужгороді змінює фарби — сакури вже відцвіли, але краса не зникає
- У Кам’яниці висадили «Дерева пам’яті» на честь українських героїв
- Де знайти гліцинії в Ужгороді?
- Закарпатські патрульні нагадують пішоходам про їхні права та обов'язки
- На Закарпатті продовжують реабілітаційні заходи для бійців, які повернулися із зони бойових дій
- Захисник "Азовсталі" з Чопа Олексій Чорпіта провів у полоні майже три роки. Вдома на нього чекали мама та сестра
- ТОП-10 закарпатських квітучих маршрутів, які викликають захоплення у туристів
- Батько написав про полеглого сина: В Ужгороді презентували унікальне видання – книгу «Доброволець»
- Дату беатифікації блаженного Петра Павла Ороса на Закарпатті перенесено
- Науковці ведуть цілодобову пряму трансляцію життя сов із гнізда птахів на Закарпатті
- Поливаний понеділок: традиції, обряди та цікаві факти
- Богдан Андріїв: "Нехай у кожному серці Великдень запалить промінь любові, надії та єдності"
До цієї новини немає коментарів