В обленерго вкотре нагадують: рибалити поблизу ліній електропередач смертельно небезпечно!

В обленерго вкотре нагадують: рибалити поблизу ліній електропередач смертельно небезпечно!
Незважаючи на впроваджені карантинні заходи, вихідні на природі, особливо з вудочкою на ставку чи на березі річки, лишаються досить поширеним відпочинком багатьох людей. Проте навіть на риболовлі нас може спіткати такий небезпечний фактор, як електрострум, адже досить часто поблизу водойм знаходяться повітряні лінії електропередач (ЛЕП). З першими теплими днями любителі риболовлі міняють короткі зимні вудилища на довгі телескопічні вудки і вже з ним вирушають рибалити.

 

Сучасні вудки виробляються із вуглепластику – матеріалу, який є провідником електричного струму. Підвищена вологість поблизу водоймищ створює небезпеку для життя навіть при наближенні до дротів діючої електролінії, а дотик до дротів неминуче призведе до смертельної травми. Незважаючи на те, що на сучасних вудках нанесений попереджувальний знак, а у паспортах пишуть про неприпустимість використання їх поблизу ліній електропередач, рибалки нехтують цими елементарними правилами безпеки та продовжують рибалити поряд із ЛЕП. Внаслідок цього виникає небезпека електротравм із летальними наслідками. Подібні нещасні випадки стаються винятково через необачність, а часом і через елементарну безвідповідальність. Саме тому нагадуємо: постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження Правил охорони електричних мереж», крім іншого, визначено умови запобігання нещасним випадкам від впливу електричного струму.

Згідно з цими Правилами визначені охоронні зони електричних мереж:

Напруга  повітряних ліній електропередачі

Охоронна зона, м

 До 1 кВ

2

До 20кВ

10

35кВ

15

110кВ

20

150,220кВ

25

330,400,500

30

  

У межах охоронних зон повітряних і кабельних ліній, трансформаторних підстанцій, розподільних пунктів і пристроїв риболовля забороняється!

 

Річ у тім, що відстань від натягнутих дротів повітряних високовольтних ліній до землі складає 7 метрів (у межах населених пунктів) та 6 метрів поза їхніми межами у важкодоступних містах, тоді як довжина вудочок може сягати від 4 до 10 метрів, отож, вони з лишком перевищують цю відстань. Тому людина навіть не підозрює, що, добре розмахнувшись, дістати до повітряної лінії набагато простіше, ніж вона собі це уявляє.

Не варто забувати і про те, що не обов’язково доторкатися до струмоведучих частин, щоб отримати смертельний удар. Завдяки високій різниці потенціалів електричний струм може «пробити» повітряний проміжок довжиною до декількох десятків сантиметрів. А при підвищеній вологості повітря цей проміжок збільшується і, як наслідок, небезпека ураження електричним струмом зростає.

При переміщеннях під ЛЕП смертельно небезпечно підіймати вудилища,  нести їх на плечі. Щоб уникнути наближення і випадкового дотику до проводів слід переносити вудилище, опустивши його паралельно землі.

Якщо Ви подарували вудочку дитині, обов’язково поясніть їй правила поведінки поблизу ЛЕП. Юні рибалки, захоплені риболовлею, можуть забути про обережність. Якщо Ваша дитина зібралась на риболовлю поясніть їй прості правила електробезпеки, небезпечність наближення до електричних мереж (розподільних пунктів, трансформаторних підстанцій, ліній електропередачі). Нагадайте, що на всіх енергетичних об’єктах розміщуються знаки, що попереджають про небезпеку ураження електричним струмом.

Також смертельно небезпечною може бути риболовля в грозу, особливо в охоронних зонах ЛЕП. Вудка, яка є провідником струму, може акумулювати електричні заряди, та притягувати удар блискавки!

«Обережно! Проводи ЛЕП під напругою! Ловити рибу заборонено!», «Не влізай! Уб’є!» - це не просто слова, а знаки, що попереджають про реальну небезпеку, ігнорування яких може призвести до смертельних наслідків.

 ПрАТ «Закарпаттяобленерго» звертається до всіх мешканців з проханням бути уважними на відпочинку під час риболовлі та дотримуватися простих правил:

·        На риболовлі будьте уважними самі, та нагадуйте іншим рибалкам про небезпеку поблизу ЛЕП!

·        Уникайте вилову риби в охоронних зонах електричних мереж, під проводами повітряних ліній електропередач!

·        Дотримуйтеся вимог попереджувальних та заборонних плакатів, якими позначені місця заборони риболовлі в охоронних зонах повітряних ліній електропередач!

Будьте обережні! Бережіть своє життя та життя своїх ближніх!

ПрАТ «Закарпаттяобленерго» бажає вам лише гарних подій у житті!

Пресслужба ПрАТ «Закарпаттяобленерго»

 

 

27 квітня 2021р.
-->

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів