В Ужгороді спалюють відходи медзакладів, зокрема з COVID-відділень, на унікальному обладнанні

Як повідомив Укрінформу власник підприємства Віктор Вудмаска, для спалення відходів не використовують додаткового палива.
За його словами, працює підприємство в Ужгороді, розташоване воно в промзоні на одній із околиць міста. Починав підприємець із власне збирання, зберігання та передачі небезпечних відходів на утилізацію іншим підприємствам в Україні. Із 2014 року почав утилізувати сам.
"Наше обладнання — це своєрідне ноу-хау, аналогів в Україні немає. Це — газогенераторна піч, яка працює в температурному режимі від 1100 до 1500 градусів (при ньому такі відходи, як алюміній, руйнуються на молекулярному рівні, не лишається навіть золи). Унікальність печі в тому, що для її роботи не потрібно додаткового палива, вона працює за принципом: відходи палять відходи. Знаю колег у Львові — так от вони спалюють свої відходи солярою, хтось користується газом тощо. І ще один нюанс, який надає нам перевагу: наша піч може працювати безперервно, тому що маємо налагоджене автоматичне золовидалення. Відтак, піч не треба зупиняти, аби її вичистити, а потім знову нарощувати потужність", — розповів Вудмаска.
Своє підприємство власник називає утилізаційним комплексом, за його словами, це не сміттєспалювальний завод — хоча тут і спалюють відходи, але не працюють із твердими побутовими відходами. Переробляють тільки те, що вважається небезпечними та виробничими відходами.
За день тут спалюють максимально до 25 т відходів. Підприємство може утворити від 2 до 4 гігакалорій енергії. Усі відходи купують за прозорими тендерними процедурами.
"Зараз додалося роботи із медичними відходами через пандемію. За день, коли працюють із коронавірусними відходами, мої робочі отримують подвійну платню. Впливає людський фаткор — треба мотивувати людей працювати із відходами, яких вони бояться. Якщо в звичний день заробляють 500 грн, то за коронавірусні відходи отримують удвічі більше", — пояснив Вудмаска.
За словами підприємця, на Закарпатті він не має конкурентів, оскільки ніхто не хоче цим займатися.
"Чому — про це треба питати у бізнесменів, які вкладають гроші у ресторани чи гаражі з фурами, а не у таке обладнання. Щодо мене, то я цим живу. У мене так склалося, що довгий час працював у сфері екології, у мене є діти, я хочу тут жити і вболіваю за те, аби Закарпаття було чистим від сміття", — наголосив Вудмаска.
Як зазначили у коментарі Укрінформу в Держекоінспекції України, на території країни наразі працює 61 підприємство з переробки небезпечних відходів. Їхня діяльність постійно перевіряється на предмет дотримання високого температурного режиму, кількість викидів, наявність ліцензії та дозвільних документів тощо. Останнім часом ДЕІ зупинила роботу п'яти таких підприємств в Україні через порушення в роботі.
Як відомо, до небезпечних відходів належать відходи, що мають такі фізичні, хімічні, біологічні чи інші небезпечні властивості, які створюють або можуть створити значну небезпеку для довкілля і здоров'я людини та які потребують спеціальних методів та засобів поводження з ними. Небезпечні відходи містять речовини, що мають небезпечні властивості — токсичність, вибухонебезпечність, пожежонебезпечність, високу реакційну здатність або містять збудників інфекційних хвороб.
Читайте наші найцікавіші новини також у Інстаграмі та Телеграмі
До теми
- Оренда під контролем: податкова і міська влада Ужгорода акцентують на прозорості доходів від житла
- В Ужгороді відбудеться четвертий кінофестиваль «Кіно сусідів»: що можна побачити у програмі
- Поліцейські оперативно розшукали та затримали двох зловмисників, які побили та пограбували чоловіка на одній з вулиць Ужгорода
- В Ужгороді відбудеться освітній фестиваль для молоді
- В Ужгороді повідомлено про підозру експосадовцю Держземагентства, який незаконно передав у приватну власність заповідні землі в обласному центрі
- Поліція Ужгорода затримала наркоторговицю – їй загрожує до 8 років ув'язнення
- Смертельна аварія на ужгородській об’їзній: підозрюваний 18-річний водій під цілодобовим домашнім арештом
- Закарпаття приймає фінал всеукраїнських змагань "Пліч-о-пліч Всеукраїнські шкільні ліги"
- За матеріалами поліції Ужгорода судитимуть зловмисників, які причетні до серії підпалів авто в обласному центрі
- На об'їзній Ужгорода сталася смертельна ДТП
- Поліцейські Ужгорода затримали раніше судимого за майнові злочини закарпатця, який пограбував АЗС
- В Ужгороді поліція розкрила два грабежі: зловмисників затримано
- Поліція Ужгорода оперативно розкрила крадіжку з магазину техніки на понад пів мільйона гривень: причетного до злочину затримано
- В Ужгороді пройшов семінар-тренінг з антикорупційної взаємодії – участь взяли представники Нацполіції, НАЗК та міжнародні партнери
- Українські та чеські правоохоронці викрили на Закарпатті учасників шахрайського кол-центру, які ошукували громадян ЄС
- Стоматологічний факультет УжНУ став співорганізатором міжнародної конференції з питань судово-медичної експертизи
- Як подолати рак? На Закарпатті обговорили важливу проблему
- Закарпатський народний хор дасть Великодній концерт в Ужгороді
- Поліція Ужгорода затримала зловмисника, який посеред вулиці пограбував чоловіка
- Під час ремонтних робіт на території одного з підприємств міста ужгородець виявив снаряд
До цієї новини немає коментарів