Словаччина все ще залишається найбільш закритою країною ЄС для українців

У понеділок, 19-го липня, уряд Словаччини знову підтвердив обмеження на кордонах, введений ще 5 липня. Але цього разу на держкордонах Словаччини з Угорщиною, Польщею та Австрією були встановлені так звані «зелені» коридори для тих автомобілів, водії та пасажири яких провакциновані. Для решти водіїв діють карантинні правила з обов’язковим проходженням самоізоляції, з тестами ПЛР та іншими обмеженнями.
Багато хто чекав нового рішення Міністерства громадського здоров’я Словаччини, яке мало б ці обмеження зняти, адже їхнє запровадження було оскаржено в Конституційному Суді.
Рішення Конституційного суду Словаччини відмінило розпорядження управління охорони громадського здоров’я № 226 від 02.07., яким вводились карантинні обмеження на кордонах.
Здавалося б, будуть полегшення і Словаччина приєднається до тих країн Євросоюзу, які полегшили іноземцям та своїм громадянам можливість подорожувати. Однак – поки ні.
«Цього разу уряд у різний спосіб «протистояв» вердикту Конституційного суду. Спочатку в уряді казали, що ми не відмінимо обмеження на кордонах, поки рішення Конституційного суду не буде опубліковане у збірці Законів. Коли нарешті це рішення КС опублікували, то уряд просто прийняв нову постанову №231 від 16.07.2021, яка так само містила пункти про карантинні обмеження на кордонах. При цьому, документ майже не відрізнявся від того, який був оскаржений Конституційним судом.
У постанові №231 знову ж таки підтвердили умови карантину для тих, хто повертається. Тепер, від 19 липня до обов’язкового карантину зобов’язані йти всі люди, які в’їжджають в Словаччину (від 12-ти років) і вони не були вакциновані.
Ті, хто переніс захворювання, а також ті, хто отримав першу дозу вакцини (у випадку, що передбачається дворазове вакцинування), або був вакцинований одноразовою вакциною, (якщо з моменту щеплення минуло менше, ніж 21 день) – при в’їзді до Словаччини повинні йти на карантин на 5 днів, а після цього зробити ПЛР-тест і лише якщо тест негативний, то можна виходити з карантину.
Таким чином, якщо зважити на те, що у Словаччині провакциновано обома вакцинами 40 % населення, то решта навіть самих громадян Словаччини все ще дискриміновані і це при тому, що всі регіони країни є «зеленими» і тут вже дуже мало фіксується випадків захворювання на коронавірусну інфекцію», – розповів нам екс-ужгородець та сьогодні один з представників української громади в Словаччині Андрій Баганич.
Водночас, Міністерство закордонних справ Словаччини надало окреме роз’яснення щодо зміни режиму пропуску через спільний українсько-словацький кордон з 21 липня.
Зокрема, в цьому роз’ясненні йдеться, що громадяни України, власники біометричних паспортів, можуть в’їжджати на територію Словацької Республіки відповідно до загальних умов в’їзду, передбачених Кодексом Шенгенських кордонів (в’їзд на короткострокове перебування тривалістю 90 днів протягом 180 днів).
Для в’їзду громадяни України зобов’язані проходити процедури (карантин або інше), визначені чинним рішенням Управління охорони здоров’я Словацької Республіки (з урахуванням наявності або відсутності вакцинації у громадян України).
Це означає, що:
- громадяни України, які мають сертифікат вакцинації (2 дози) (англійською, словацькою або чеською мовою) перед в’їздом реєструються на сайті https://korona.gov.sk/ehranica/ та звільняються від самоізоляції (остання вакцинація повинна бути не раніше 14 днів). Приймаються всі вакцини, зареєстровані ВООЗ (це означає, що всі вакцини, зареєстровані в Україні).
- Невакциновані особи також реєструються на сайті https://korona.gov.sk/ehranica/, однак зобов’язані пройти самоізоляцію терміном 14 днів (якщо за цей час не виникає симптомів або не проведено тестування). Самоізоляцію можна припинити, отримавши негативний результат тесту RT-PCR, зробленого не раніше, ніж на 5-й день.
Водночас, додамо, що з 1 серпня відновлює роботу КПП “Малі Селменці – Вельке Слеменце” на українсько-словацькому кордоні, де його можна перетинати пішки та не велосипеді з 9:00 ранку до 21:00 за київським часом.
InfoPost.Media, фото TASR
Читайте наші найцікавіші новини також у Інстаграмі та Телеграмі
До теми
- На Закарпатті працюють над розбудовою мережі ветеранських хабів
- На Закарпатті на реалізацію проєкту «єРобота: Власна справа» спрямували 99,4 млн грн
- Закарпаття продовжує підтримувати захисників - спрямували ще понад 19 мільйонів гривень
- 1212 клієнтів звернулися за консультаціями до офісів «Зроблено в Україні» на Закарпатті з початку року
- ТОП-10 вакансій від Закарпатської обласної служби зайнятості
- Компенсацію витрат за працевлаштування ВПО цьогоріч отримали вже 84 роботодавці області
- Закарпаття стало майданчиком для VII Міжнародного безпекового форуму «Україна – ЄС – НАТО: стратегічні ініціативи в умовах глобальної кризи»
- Результати Ярмарку вакансій на Закарпатті: 143 людини вже працевлаштовані, 20 жінок здобувають нову професію
- На Закарпатті підписали меморандум для розвитку сімейних форм виховання дітей
- В ОВА обговорили реалізацію на Закарпатті Стратегії забезпечення права кожної дитини в Україні на зростання в сімейному оточенні
- Підтримка ветеранів – інвестиція в майбутнє: онлайн-зустріч Закарпатської ОВА вже завтра
- 447 осіб з інвалідністю скористалися послугами Закарпатської служби зайнятості з початку року
- В ОВА обговорили нові підходи до вирішення трудових конфліктів
- З нагоди Дня Конституції - визнання для закарпатців, які змінюють країну
- Закарпаття отримало понад 5,3 млн грн на модернізацію харчоблоків у закладах освіти
- У кожній територіальній громаді Закарпаття працюватиме офіцер-рятувальник
- Щоб допомогти вступникам та їхнім батькам зорієнтуватися у вступній кампанії, працюватимуть спеціальні інформаційні лінії
- Послугами Закарпатської обласної служби зайнятості з початку року скористалися 6,4 тисячі шукачів роботи
- Майже 28 тис. документацій із землеустрою та оцінки земель оцифрували землевпорядники Закарпаття з початку року
- Закарпаття без «мертвих зон»: у віддалених селах покращать мобільний зв’язок
До цієї новини немає коментарів