Закарпаття: руїни старовинного храму у селі Мужієво

Закарпаття: руїни старовинного храму у селі Мужієво
Історична пам’ятка на території Берегівського району у селі Мужієво, яка варта вашої уваги – Храм Святого Іоана Хрестителя, збудований у XIV столітті.

 

Руїни старовинного храму можна побачити посеред поля з прової сторони перед вїздом до села Мужієво з боку Берегова. Своїми думками про руїни храму у селі Мужієво поділився історик, краєзнавець та екскурсовод з Закарпаття Владислав Товтин на сторінці у мережі фейсбук.

Що потрібно знати про руїни старовинного храму у селі Мужієво?

Це залишки середньовічної церкви святого Іоана Хрестителя, збудованої в 14 столітті в селі, яке зафіксоване у давніх документах під латинською назвою Muse.

Мужієво, руїни храму. Фото Владислав Товтин

Будівля храму пережила і феодальні чвари магнатів Угорського королівства, і Реформацію, і напади татарів, але була спалена в 1657 році жовнірами з польського війська Єжи Себастяна Любомирського.

Фото Владислав Товтин

Що цікаво? На території храму у 2016 році було проведено археологічні дослідження, археологами, під керівництвом завідувача археологічного музею УжНУ, кандидата історичних наук Володимира Мойжеса. Тоді найковці дослідили два приміщення храму, а саме вівтарну частину та секрестія.

Під час розкопок, було виявлено матеріал, аналіз якого засвідчує, що активність церкви припадає на початок ХV–ХVІІ ст. За словами дослідника, результатом праці стало виявлення безлічі цікавих знахідок. Експедиції вдалося знайти дві зламані шаблі, що датуються кінцем ХVІ ст. За словами науковця, відповідно до давнього звичаю, якщо шляхетський рід переривався по чоловічій лінії, шаблю ламали й хоронили разом із покійником.

Як доїхати до руїни старовинного храму у селі Мужієво?

Прямуючи автомобільною дорогою з міста Берегово у напрямку Вилок – Виноградів, ви їдете до села Мужієво. Руїни храму знаходяться на початку села. До них можна дістатися польовою дорогою, яка починаєтся перед першим будинком села Мужієво. Координати: 48.1740881N, 22.6852172E

Що ще потрібно знати та що побачити в Мужієво?

  • У центрі села Мужієво, на схилі гори стоїть костел XIV—XV ст. Стіни костелу укріплені контрфорсами. Поруч стоїть дзвіниця, яка занесена до реєстру Пам’яток архітектури місцевого значення
  • Село Мужієво є центром добування золота в Україні, саме тут знаходиться завод, де добули перші 5 кг золота в сучасній Україні

Олександр Коваль, Турінформ Закарпаття

Читайте наші найцікавіші новини також у Інстаграмі та Телеграмі

 

19 серпня 2021р.
Çàãðóçêà...

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів