Закарпатська ДПС: за незавершений об’єкт будівництва податок на нерухомість не сплачують

Об’єктом оподаткування є об’єкт житлової та нежитлової нерухомості, у тому числі його частка. Базою оподаткування є загальна площа об’єкта житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його часток.
База оподаткування об’єктів житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, які перебувають у власності фізичних осіб, обчислюється контролюючим органом на підставі даних Державного реєстру речових прав на нерухоме майно (далі – Державний реєстр прав), що безоплатно надаються органами державної реєстрації прав на нерухоме майно та/або на підставі оригіналів відповідних документів платника податків, зокрема, документів на право власності.
База оподаткування об’єктів житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності юридичних осіб, обчислюється такими особами самостійно виходячи з загальної площі кожного окремого об’єкта оподаткування на підставі документів, що підтверджують право власності на такий об’єкт.
При цьому відповідно до частини першої ст. 182 Цивільного кодексу України (далі – Цивільний кодекс) право власності та інші речові права на нерухомі речі, обтяження цих прав, їх виникнення, перехід і припинення підлягають державній реєстрації.
Порядок проведення державної реєстрації прав на нерухомість та підстави відмови в ній встановлюються Законом України від 01 липня 2004 року №1952-ІV «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» із змінами та доповненнями (далі - Закон №1952).
Пунктом 1 частини першої ст. 2 Закону №1952 встановлено, що державна реєстрація речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень (далі – державна реєстрація прав) – це офіційне визнання і підтвердження державою фактів набуття, зміни або припинення речових прав на нерухоме майно, обтяжень таких прав шляхом внесення відповідних відомостей до Державного реєстру прав.
Слід зазначити, що згідно з частиною другою ст. 331 Цивільного кодексу право власності на новостворене нерухоме майно (житлові будинки, будівлі, споруди тощо) виникає з моменту завершення будівництва (створення майна).
Якщо договором або законом передбачено прийняття нерухомого майна до експлуатації, право власності виникає з моменту його прийняття до експлуатації. Якщо право власності на нерухоме майно відповідно до закону підлягає державній реєстрації, право власності виникає з моменту державної реєстрації.
При цьому до завершення будівництва (створення майна) особа вважається власником матеріалів, обладнання тощо, які були використані в процесі цього будівництва (створення майна). У разі необхідності така особа може укласти договір щодо об’єкта незавершеного будівництва після проведення державної реєстрації права власності на нього відповідно до закону.
Таким чином, об’єкти незавершеного будівництва не визначені ПКУ як об’єкти оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.
ДПС у Закарпатській області
Читайте наші найцікавіші новини також у Інстаграмі та Телеграмі
-->
До теми
- Закарпатська митниця скерувала у Держбюджет 2,6 мільярдів гривень
- Володимир Панов: "Ми всі вчимося працювати в нових реаліях, враховуючи, що Закарпаття – лідер в Україні по релокації підприємств"
- В Закарпатті платники податків сплатили понад 770 мільйонів гривень ПДФО
- У Закарпатті більш ніж в чотири рази збільшилось надходження від рентної плати за видобування природного газу
- Закарпатська ДПС: про плату за землю у період дії воєнного стану
- Закон про оподаткування під час воєнного стану: скільки податків сплатили закарпатці з 1 березня
- Закарпаття: протягом січня-листопада сплачено понад 5,2 млрд грн ЄСВ
- Пререрахунок пенсій з 1 грудня. Хто із закарпатців отримає більше?
- Понад 3,4 млн гривень податків сплатили закарпатські платники через єдиний рахунок
- У місцевих скарбницях Закарпаття з початку року – понад 4,8 млрд грн податкових платежів
- Власники нерухомості в Закарпатті сплатили до місцевих бюджетів понад 82,3 млн гривень
- 100 днів ринку землі: скільки закарпатців скористалися правом на відчуження сільськогосподарської землі
- Підвищення стипендій: скільки грошей з 1 січня отримуватимуть закарпатські студенти
- Закарпатцям - про порядок оподаткування ПДФО іноземних доходів
- Місцеві бюджети Закарпаття отримали понад 63,2 млн грн податку на нерухомість
- До уваги закарпатців: об’єкт іпотеки у спільній власності подружжя. Хто може скористатися податковою знижкою?
- Громади Закарпаття отримали понад 63,3 млн грн від оподаткування нерухомості
- На 85 гривень: понад 219 тисяч закарпатців отримають перераховану пенсію
- Добровільне декларування: що слід знати закарпатцям про навації податкового законодавства
- «З перших вуст»: закарпатцям про податок на нерухомість. Хто платитиме, за що і скільки
До цієї новини немає коментарів